Pamięci Powstańców

  • 12.02.2019, 01:02 (aktualizacja 14.02.2019, 20:01)
  • Janusz Justyna
Pamięci Powstańców
Burmistrz Miasta Złotowa, Adam Pulit, zaprosił dzisiaj na uroczystości uczczenia pamięci uczestników Powstania Wielkopolskiego związanych ze Złotowem.

Program obchodów:
pierwszym punktem programu byłamsza święta w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym w Złotowie, odprawiona przez ks. proboszcza K. Świderskiego z parafii pw. WNMP. Obecny był Roman Grzebel z Tarnówki, wnuk powstańca oraz Poseł na Sejm Marta Kubiak. Obecni byli członkowie Fan Clubu Lecha Poznań. 
Potem nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich spoczywających na złotowskim cmentarzu. W sali kinowej ZCASu miała miejsce prezentacja osoby Podporucznik Emilii Chłapowskiej - uczestniczki Powstania Wielkopolskiego, następnie wykład Pana Marka Fijałkowskiego „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919".

Zaprezentowano tablicę pamięci E. Chłapowskiej, która znajdzie miejsce na bloku nr 7 przy ul. Krzywoustego w Złotowie.

(jj)

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (64)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe