Wtorek, 20.08.2019

Uciekał przed policją

  • 10.02.2019, 10:20 (aktualizacja 10.02.2019, 10:26)
  • Janusz Justyna
Uciekał przed policją
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej ul. Zamkowej w Złotowie. Zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszki polecenia i zaczął uciekać. Podejmując ucieczkę popełnił przestępstwo.

 

7 lutego br. policjantki Wydziału Ruchu Drogowego ze złotowskiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta, zauważyły na ul. Zamkowej motocykl jadący z kierunku Międzybłocia w kierunku Dzierzążenka. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. W związku z tym policjantki w celu zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej użyły sygnałów świetlnych dźwiękowych. Kierujący motocyklem zamiast zwolnić i zastosować się do wydawanych poleceń przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjantki ruszyły za nim w pościg, kilkakrotnie wysyłały sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jednak przez cały czas były one ignorowane. Kierowca nie reagował również na polecenia do zatrzymania podawane tarczą do zatrzymywania pojazdów, wyprzedził radiowóz próbując uniknąć kontroli. Na prostym odcinku drogi policjantki zablokowały kierowcy przejazd, wówczas motocyklista próbował uciekać w pole, najpierw motocyklem, który ugrzązł w błocie a następnie pieszo.

Policjantki zatrzymały 40-letniego mieszkańca Złotowa. Jak się okazało, mężczyzna uciekał, bo nie miał zarejestrowanego pojazdu i nie posiadał ważnej polisy OC.

Zgodnie z art. 178b kk: "Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami, dodatkowo 40- latek odpowie za wykroczenia ujawnione podczas kontroli; motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał polisy OC.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe