Zniszczyli ogrodzenie - poniosą konsekwencje

  • 06.02.2019, 18:35
  • Janusz Justyna
Zniszczyli ogrodzenie - poniosą konsekwencje
Policjanci Komisariatu Policji w Krajence ustalili tożsamość sprawców, którzy kilkanaście dni temu zniszczyli 40 metrów ogrodzenia przy Szkoły Podstawowej w Krajence. Straty jakie poniósł Urząd Gminy i Miasta w Krajence sięgają trzech tysięcy złotych. Wandali czekają surowe konsekwencje prawne.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Krajence przyjęli zawiadomienie o tym, że nieznani sprawcy uszkodzili elementy ogrodzenia przy Szkole Podstawowej w Krajence na długości 40 metrów, czyniąc go całkowicie niezdatnym do użytku. Straty zostały oszacowane na trzy tysiące złotych. Do aktów wandalizmu doszło 19 stycznia br.

W związku ze zgłoszeniem policjanci Zespołu Kryminalnego natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawców zniszczenia mienia. Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia dopowiedzianych za akt wandalizmu.

5 lutego br. mundurowi zatrzymali sprawców zniszczenia, okazali się nimi dwaj mieszkańcy Krajenki w wieku 20 i 21 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Mężczyźni przyznali się do zniszczenia płotu. Przyznali, że kopiąc i skacząc dokonali zniszczenia płotu z siatki praktycznie na całej jego długości. Nie byli wstanie wytłumaczyć swojego nagannego zachowania. Za zniszczenie mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe