Zimowisko MDP OSP Lotyń i Osówka

  • 29.01.2019, 19:04 (aktualizacja 29.01.2019, 22:07)
  • Janusz Justyna
Zimowisko MDP OSP Lotyń i Osówka
W ostatni weekend stycznia (tzn. 25-27 stycznia br.) członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Lotynia i Osówki oraz “Strażackie Iskierki” spotkali się na wspólnym zimowisku, jakie w tym roku odbyło się w Lotyniu.

Weekendowy biwak to nie tylko czas na zabawy, gry i wspólną integrację. Głównym założeniem takich corocznych spotkań jest szkolenie młodych adeptów pożarnictwa. W tym roku uczestnicy poszerzali swą wiedzę na temat pierwszej pomocy (zajęcia przeprowadziła dla nich Grupa Ratownicza ProMed), a także na temat specjalistycznych ubrań stosowanych w straży pożarnej. Młodzi strażacy swój biwak mieli w szkole podstawowej w Lotyniu, dzięki uprzejmości p. dyrektor Iwony Adamczuk. Zajęcia, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, odbywały się również w hali sportowej. Znalazł się też czas na zabawę, wspólne gry, karaoke, czy taniec. W tym roku udało się również wyjechać do Szczecinka do parku trampolin oraz basen. Codziennie odbywały się też zajęcia ruchowe, a ostatniego dnia biwaku uczestnicy mieli możliwość zagrać w paintball. Na podsumowanie biwaku, każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania za pomyślne, bezpieczne i wesołe ukończenie zimowiska.

Tekst: W. Piotrowska, OSP Lotyń

Janusz Justyna

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe