Środa, 26.06.2019

Wychowałeś troje dzieci - odbierz Kartę Dużej Rodziny!

  • 10.01.2019, 21:09 (aktualizacja 10.01.2019, 21:17)
  • Janusz Justyna
Wychowałeś troje dzieci - odbierz Kartę Dużej Rodziny! MRPiPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złotowie informuje, że w dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny– od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą się ubiegać nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku.

Formularze dostępne są w siedzibie złotowskiego MOPSu oraz zostały umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Rodzinnej, pod adresem www.gov.pl/…/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziniy-lub-…

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, wyjaśnia założenia programu: – Postanowiliśmy poszerzyć zasięg osób, które mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, tą decyzją chcemy docenić trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci. W ostatnim czasie m.in. dzięki programowi „Rodzina 500+" sytuacja materialna dużych rodzin zdecydowanie się poprawiła. Nie powinniśmy jednak zapominać o tych, którzy decydowali się na wychowywanie dużej liczby dzieci wcześniej. Tym samym od początku 2019 roku wszyscy, którzy wychowali co najmniej troje dzieci, będą mieli prawo do zniżek – bez względu na to, w jakim wieku są dzisiaj ich dzieci.

(Red)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotowiak
Złotowiak 20.01.2019, 08:21
Brawo PIS brawo zjednoczona prawica !!! PO ośmiu latach niszczenia rozkradania naszego nieszczęśliwego kraju , wraca normalność .
Dziękujemy
Dziękujemy 20.01.2019, 09:56
Tak wraca normalność w Polsce.
Jeszcze było by dobrze gdyby i u nas zagościła.
Władzę w kraju a tym samym i samorządy powinny wreszcie się dowiedzieć że zięki nim wszyscy ludzie mogą poczuć się szczęśliwi.
Aby tego dokonać wszędzie trzeba przy najbliższych wyborach wymienić starych historycznie przybitych to fotelu władzy na młodych uczciwych ludzi.
Pojedyncze zmiany naszym przykładem nic nie dają gdyż szybko wpadł w sidła zaszłości.
Wymienić wszystkich a wtedy wprowadzane przez rząd ustawy będą dostępne i zrozumiałe dla wszystkich.
Dzięki za informacje.
Dzięki za informacje. 10.01.2019, 23:03
No i o to chodzi zmiana Karty Dużej Rodziny że zmianami od 01.01.2019r.

Teraz czekamy na informację o zmianie wieczystego w własność.
Bożena?
Bożena? 11.01.2019, 10:52
To ważna informacja bo o tę kartę teraz może ubiegać się co ważne każdy kto już wychował trójkę dzieci i to bez względu na osiągane dochody.

Pozostałe