Środa, 26.06.2019

Zatrzymano skradzione auto

  • 10.01.2019, 16:48 (aktualizacja 10.01.2019, 17:20)
  • Janusz Justyna
Zatrzymano skradzione auto
Ujawnienie skradzionego pojazdu i zatrzymanie poszukiwanego 26-letniego mężczyzny to efekt działań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, kierującego Fiatem Ducato na skradzionych tablicach rejestracyjnych i wbrew zakazowi Sądu. Dodatkowo wyszło na jaw, że miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem i będąc pod wpływem środka odurzającego. Czekają go surowe konsekwencje prawne.

30 grudnia 2018 r. około godziny 11:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie patrolując trasę K-11 w rejonie miejscowości Brokęcino, zauważyli przejeżdżający pojazd marki Fiat Ducato. Czujność i uwagę policjantów zwrócił brak obowiązkowej nalepki świadczącej o legalizacji tablicy rejestracyjnej, ponadto numery tablic wyglądały na fałszywe. W związku z tym policjanci przystąpili do działania i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Podczas policyjnej kontroli kierujący 26-letni mieszkaniec Chełmna, był wystraszony i rozglądał się nerwowo dookoła. Policjanci zauważyli, że w stacyjce pojazdu zamiast kluczyka wbity jest metalowy "łamak", a deska rozdzielcza pojazdu wskazywała awarię systemu zabezpieczenia.

Po sprawdzeniu osoby w policyjnych bazach policjanci ustalili, że 26-latek jest poszukiwany przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności i obowiązuje go aktualny zakaz kierowania pojazdami.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że numer VIN pojazdu jest niezgodny ze stanem faktycznym widniejącym w systemie, a pod siedzeniem samochodu znaleźli dwie niemieckie tablice rejestracyjne.

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany, ale nim trafił do policyjnego aresztu podczas kontroli osobistej policjanci ujawnili w części jego garderoby woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Na tym nie koniec, po przeprowadzeniu badania na zawartość narkotyków i okazało się, że 26–latek ma w organizmie zakazane środki i kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy.

Zatrzymany 26-latek za więziennymi kratami spędzi najbliższe miesiące. Poniesie odpowiedzialność za posiadanie narkotyków, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz za kierowanie pod wpływem środka odurzającego wbrew obowiązującemu zakazowi sądu. Osoby łamiące sądowy zakaz kierowania pojazdami podlegają karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe