Niedziela, 16.06.2019

Zarzuty dla mieszkańca Paruszki

  • 08.01.2019, 12:39 (aktualizacja 08.01.2019, 14:09)
  • Janusz Justyna
Zarzuty dla mieszkańca Paruszki Mat. policyjne
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 29-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie posiadał uprawnień kierowania pojazdem. Ponadto był pod wpływem środka odurzającego i miał przy sobie narkotyki. Mężczyznę czekają surowe konsekwencje prawne.

 

4 stycznia br. kilka minut po północy policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie patrolując trasę Krajenka - Pogórze podjęli pościg za mężczyzną kierującym Fordem Galaxy po tym, jak na widok policyjnego radiowozu nagle gwałtownie przyspieszył i wjechał w las. Następnie mężczyzna ignorując wydawane przez policjantów sygnałami błyskowymi i dźwiękowymi polecenia do zatrzymania, po przejechaniu około 200 metrów zatrzymał pojazd na środku drogi, wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w głąb lasu. Ostatecznie po pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Podczas policyjnej kontroli wyszło na jaw, że 29-latek, mieszkaniec Paruszki, który zachowywał się nerwowo i był wyraźnie pobudzony wcześniej zażywał środki psychotropowe. Policjanci ujawnili również przy nim susz roślinny i biały proszek zwinięty w foliowy rulon. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że ujawniony i zabezpieczony susz roślinny to marihuana a biały proszek to substancja psychotropowa w postaci amfetaminy. Na tym nie koniec, po przeprowadzeniu badania na zawartość narkotyków i sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że 29–latek kierował pojazdem mając w organizmie zakazane środki i nie posiadając do tego uprawnień.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za zlekceważenie kontroli i uciekanie przed policją 29- latek musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień grozi mu kara grzywny.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe