Środa, 26.06.2019

Opłaty za wywóz nieczystości – informacje

  • 07.01.2019, 21:39
  • Janusz Justyna
Opłaty za wywóz nieczystości – informacje
Urząd Miejski w Złotowie informuje...

 

Dokonane w końcu 2018 r. rozstrzygnięcie nowego przetargu na wywóz nieczystości z gmin należących do Związku Gmin Krajny spowodowało wzrost opłat. Nowa umowa przewiduje również niewielkie zmiany w organizacji wywozu.

Jak płacimy za wywóz śmieci?

W przypadku gdy:

1. prowadzimy działalność gospodarczą

- deklarujemy ilość i wielkość pojemników,

- określamy pożądaną częstotliwość wywozu,

- deklarujemy, czy będziemy odpady segregować,

- co miesiąc płacimy 1/12 kosztu wywozu zadeklarowanej na rok liczby pojemników.

2. prowadzimy gospodarstwo domowe

- deklarujemy liczbę osób zamieszkujących,

- deklarujemy, czy będziemy odpady segregować

- co miesiąc płacimy za każdą zadeklarowana osobę określoną w cenniku kwotę.

 

Co zmieni się w 2019 r.? Wzrosną stawki jednostkowe: (o terminie wprowadzenie nowych stawek zostaniecie Państwo poinformowani pisemnie)

1. nieruchomości zamieszkane:

zbiórka selektywna: 13,00 zł (od mieszkańca za m-c)

zbiórka nieselektywna: 20,50 zł (od mieszkańca za m-c)

 

2. nieruchomości niezamieszkane:


 

3. domki letniskowe:

zbiórka selektywna: 79,00 zł (za rok)

zbiórka nieselektywna: 119,50 zł (za rok)

4. nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe:

zbiórka selektywna: 45,50 zł (za rok)

zbiórka nieselektywna: 62,00 zł (za rok)

Zmieni się częstotliwość wywozu pojemników z posesji domków jednorodzinnych w Złotowie i Łobżenicy. Pojemniki na odpady zmieszane będą  opróżniane tak jak w pozostałych gminach -  2 razy w miesiącu, odpady segregowane - 3 razy w miesiącu. Nie powinno to spowodować utrudnień, ponieważ prowadzone w 2018 r. monitorowanie odbioru wykazało, że jedynie 35% właścicieli nieruchomości wystawiało pojemniki we wszystkie wyznaczone w harmonogramie dni odbioru odpadów.   

Prosimy o zwrócenie uwagi na nowe harmonogramy, które są dostępne na stronach internetowych:

- Związku Gmin Krajny: www.zgk.zlotow.pl

- Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych Spółka z o.o.: www.mzuk-zlotow.pl

- Urzędów Gmin należących do Związku Gmin Krajny – w Złotowie: www.zlotow.pl – Dla mieszkańca – Warto wiedzieć – Gospodarka odpadami

Odpady z posesji wielorodzinnych będą wywożone tak jak dotychczas.

Zachęcamy mieszkańców do segregowania odpadów i wykorzystywania gniazd selektywnej zbiórki. Jest to sposób na obniżenie kosztów wywozu oraz wyraz dbałości o nasze otoczenie.

Urząd Miejski w Złotowie

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vince
Vince 08.01.2019, 14:03
Cieszcie się, że macie RIPOK w Stawnicy. Dopiero byłyby ceny, jakby go nie było, czego chciał radny-krzykacz.
Ekonomia
Ekonomia 08.01.2019, 11:01
Po wprowadzeniu 500+ śmieci w Złotowie jest o 10 mln zł więcej. Może uzmysłowię to na przykładzie dochodów Miasta Złotów. Budżet przykładowo 2016 r. 64 414 497(bez 500+) a budżet z 500+ 2018 r. 77 195 538.
Bezsens?
Bezsens? 08.01.2019, 07:37
Przyjechała przed chwilą śmieciara i pojemnik z segregowaną makulaturą wykiprowano do jej wnętrza.... Po co było segregować???
Ktos
Ktos 07.01.2019, 23:34
Ponad 5 zl wiecej za osobe ??? szok po prostu.
Flix
Flix 08.01.2019, 14:31
Dzisiaj 5 zł póżniej będzie kolejne i kolejne i kolejne 5 zł.
To nie jest tylko 5 zł bo dla 5cio osobowej rodziny to dopłatą 25zł dodatkowo za coś czego nie ma.
Niech nikt nie mówi że segregujemy plastiki, szkło, makulaturę bo to robimy od co najmniej 20tu lat. Wtedy też zabierano kubły z wszystkim i jak nic nie robiono w tym temacie to tak drastycznych podwyżek nie było bo 27% to duża podwyżka. No cóż tak się dzieje jak się pozbywa zakładów obsługujących mieszkańców coraz to nowi właściciele podnoszą stawki a usługi na coraz to gorszym poziomie. Zresztą to samo dotyczy dawnego ZECu który przy większościowym udziale miasta mógłby dostarczać ciepło do wielu domów i mieszkań było by taniej a i smog byłby mniejszy. Tak jak jest obecnie to pozostają tylko podwyżki bo w przeciwnym przypadku prywatne usługi staną się niewydolne u nas a za granicą banki puchną od naszych danin i to z tej najniższe pensji.
No cóż radni musieli zagłosować za podwyżkami bo tak chciał ZGKrajna i za to możemy im tylko podziękować. Ja chcę segregować ale nie tak jak to odbywa się obecnie bo to nie tylko Bezsens ale i Nonsens i kiwanie ludzi.
jinx
jinx 07.01.2019, 23:18
Ja tego zwyczajnie nie rozumiem! Kiedyś za pojemnik płaciłem 13 czy 15 zł na miesiąc, wszystko było w jednym worku. Teraz segreguję to wszystko czyli w ogólnym worku jest dużo mniej! Ja robię tą robotę za firmę która robiła to za mnie. Płacę 5 razy więcej niz wcześniej i robię robotę za kogoś. Do tego jeszcze karami mnie straszą za niesegregowanie. Się pytam jak wcześniej MZUKOWI mogło się to opłacać jeśli teraz mamy tyle płacić?
Rząd daje Samorząd zabiera
Rząd daje Samorząd zabiera 07.01.2019, 22:17
Wszystko zrozumiałe ale podnoszenie stawek bez wdrażania ułatwień w segregacji to rozbuj w biały dzień. Dlaczego opłata za śmieci nie jest od rodziny tylko od osób, czy to oznacza że jeden bogacz produkuje mniej śmieci niż niezamożna rodzina.
Do tego jeszcze odpowiedzialność za sąsiadów, czy ktokolwiek zadał sobie pytanie jak w wielorodzinnym budynku dopilnować aby wszyscy segregowali śmieci. Zdarzy się jeden palant i już wszyscy płacą za niesegregowane.
Co z obrzydliwymi worami wystawianymi na ulicy.
Dlaczego nie może być tak jak na zachodzie do wszystkiego są kolorowe pojemniki co w tym trudnego aby ten system wdrożyć u nas.
Dlaczego Polak zawsze musi przechodzić gehenne walki ze smrodem.
Dziwi mnie postawa radnych, co zaraz po wyborach zapominają skąd się wywodzą. Jak mogą spojrzeć ludziom w oczy szczególnie tym emerytom którym minimalnie podniesiono waloryzację bo życie coraz droższe a tu nasi od razu zabierają im pieniądze i to za co za bałagan śmieciowy.
Przyjęto zasadę, obiecywać wiele a po wyborach demencja.
Marszałek
Marszałek 07.01.2019, 22:41
A co tu mają radni wielce do gadania? Ceny ustala Związek Gmin Krajny. Poza tym:
Jeszcze w 2017 roku opłata środowiskowa za składowanie odpadów, która trafia do budżetu województwa, wynosiła niewiele ponad 24 złotych za tonę. W tym roku wynosiła już 140 złotych, a od 1 stycznia to będzie już 170 złotych. Jeszcze drożej będzie od 2020 roku kiedy opłata wzrośnie do 270 złotych za tonę odpadów. Tych stawek nie ustalał jednak marszałek, tylko rząd. Są takie same w każdym województwie.
Do Marszałek
Do Marszałek 08.01.2019, 09:48
Jak to co mają do gadania, jakoś dwoje radnych zagłosowało przeciw i co inni nie mogli bo ze strachu bo związek gmin. Po co byli wybrani żeby przytakiwać innym związkom stowarzyszeniom ze szkodą dla mieszkańców.
Te twoje marszałku wyliczenia to o kant stołu można rozbić.
Co ma rząd do Złotowskich śmieci. Może by rząd sprawdził gminy na co wydają pieniądze że brakuje na podstawowe wydatki miejskie. Może mniej balu i zabaw a pieniędzy wystarczy i na prąd i na wywóz śmieci. My płacimy podatki w Złotowie nie w Warszawie a radnych też nikt za nas nie wybrał.
ZŁ
08.01.2019, 14:35
Zgadza się dlatego mamy prawo żądać aby wybrani przez nas radni bronili naszych interesów a nie spółek.
X
X 08.01.2019, 10:21
Na zebraniu ZGK było tylko 5 radnych, wybranych.
obserwator
obserwator 07.01.2019, 23:18
Szefem Związku Gmin Krajny jest radny Stanisław Wojtuń. Prawa ręka Gajowego. Dziwne że w SM "Piast" wszyscy lokatorzy płacą za śmieci niesegregowane a u dewelopera Wojtunia za segregowane. Gdzie tu sprawiedliwość.
prawo
prawo 08.01.2019, 12:17
W SM PIAST zdecydował zarząd, z Buczkiem na czele. Ale niedługo to nie będzie miało znaczenia, nie będzie decydowania kto chce segregować a kto nie, bo segregowanie będzie narzucone odgórnie, przymusowe dla wszystkich. A kto się nie dostosuje, to projekt ustawy, która rząd przygotował, przewiduje wysokie kary
ZOE
ZOE 10.01.2019, 13:20
I tak powinno być, przymus segregacji indywidualnej a nie zbiorowej. Tak samo odpowiedzialność karna indywidualna i to po udowodnieniu kto nie segreguje.
Nie powinno być odpowiedzialności zbiorowej taka odpowiedzialność to bezprawie które swego czasu zastosowano w SMPIAST.
Nigdzie nie ma ta że za przestępstwo sąsiada odpowiadają i są karani wszyscy mieszkańcy budynku.
Kasia
Kasia 07.01.2019, 22:24
Bardzo dobrze napisane.W 100%się zgadzam

Pozostałe