Niedziela, 16.06.2019

Trzej Królowie w Złotowie

  • 06.01.2019, 00:11 (aktualizacja 06.01.2019, 21:14)
  • Janusz Justyna
Trzej Królowie w Złotowie
6 stycznia to dzień, gdy obchodzimy święto Trzech Króli. Od kilku lat w tym dniu ulicami Złotowa idzie orszak Trzech Króli nazwany - Trzej Królowie w Złotowie.

 Zobacz w galerii przemarsz mieszkańców ulicami miasta! Maszerowały trójkolorowe reprezentacje wszystkich trzech złotowskich parafii. W konkursie na najlepiej przebraną rodzinę wygrali reprezentanci czerwonych - par. pw. Św. Rocha! Wcześniej burmistrz Adam Pulit przekazał orszakowi klucz do miasta! Na scenie na placu Paderewskiego z jasełkami wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierownictwem p. Iwony Młynarskiej oraz ze Scholi. Podjęto się próby wspólnych tańców, m.in. belgijki. Podziękowano organizatorom i sponsorom orszaku, w tym Stanisławowi Pawełkowi, inicjatorowi przemarszu w Złotowie.

(jj)

Współorganizatorzy marszu "Trzej Królowie w Złotowie" : Parafia pw. Św. Rocha, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Parafia pw. Piotra i Pawła Apostołów
Warsztat Terapii Zajęciowej w Złotowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,Komenda Hufca Złotów
Fundacja „Złotowianka”, złotowskie Szkoły Podstawowe, Stowarzyszenie Civitas Christiana, Iwona i Wiesław Fidurscy, Grzegorz Bąbiński
Pracownicy Urzędu Miasta w Złotowie

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (142)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe