Niedziela, 16.06.2019

Policyjne podsumowanie świąt

  • 02.01.2019, 16:46 (aktualizacja 02.01.2019, 16:49)
  • Janusz Justyna
Policyjne podsumowanie świąt
W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku służbę pełniło więcej policjantów niż w dni codzienne. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji wspólnie z policjantami pionu kryminalnego.

 

W okresie świąteczno-noworocznym w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w okresie od 21 do 26 grudnia oraz od 28 grudnia 2018 r. do 01 stycznia 2019 r. prowadzili wzmożone działania Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie i Bezpieczny Weekend - Nowy Rok. W tych dniach szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo osób podróżujących, jak również na ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg oraz osób niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań na terenie powiatu odnotowano trzy wypadki drogowe. W dniu 21 grudnia 2018 r. na trasie Stara Wiśniewka-Stawnica 20-latek kierujący pojazdem VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Kierowca nie doznał obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu.

27 grudnia 2018 r. na drodze K-22 Podgaje- Lędyczek 43-letni kierujący pojazdem Mazda, w trakcie manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, wskutek czego doszło do wywrócenia pojazdu. Pasażerki pojazdu zostały przewiezione do szpitala.

31 grudnia 2018 r. około 23:20 w Krajence 32-letni kierujący w stanie nietrzeźwości pojazdem Opel Corsa w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Odnotowano kilka kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących - czterech kierujących samochodem i jednego kierującego rowerem.

W okresie świąteczno - noworocznym odnotowano również kilkadziesiąt interwencji domowych i publicznych.Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość alkoholu oraz kłótnie rodzinne m.in. pod kątem miejsca wyprawienia kolacji wigilijnej lub o to, że domownicy nie pozwalają słuchać ulubionej muzyki. W przypadkach interwencji związanych zakłóceniem porządku publicznego, funkcjonariusze kilkakrotnie doprowadzali osoby do wytrzeźwienia, a za popełnione wykroczenia nakładali mandaty karne. Służba kryminalna oceniła ten okres jako spokojny. I tym razem obyło się bez poważniejszych przestępstw.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe