Niedziela, 16.06.2019

Ogród sensoryczny - otwarty!

  • 19.12.2018, 13:39
  • Janusz Justyna
Ogród sensoryczny - otwarty!

Dziś został otworzony nowy obiekt w Złotowie wpisujący się w koncepcję miasta zielonego. Ogród sensoryczny powstał z inicjatywy społecznej a zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Inwestycja powstała przy Publicznym Przedszkolu Nr 2 w Złotowie. Pomysłodawcą projektu jest Magdalena Kosiba, projekt opracowała Katarzyna Teusz. Ogród stworzono z myślą o potrzebach rozwojowych dzieci i osób niepełnosprawnych, pełni funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną. Zabawa w takim obiekcie pomaga poznawać i postrzegać świat przez zmysły. Emitowane przez roślinność bodźce stymulują ośrodkowy układ nerwowy, pobudzają rozwój narządów zmysłów, prowokują mózg do efektywniejszego działania w warunkach środowiska naturalnego. Ogród to zespół zakątków, każdy służy innemu doświadczaniu i pobudzać ma inne zmysły: ogród zapachu, ogród koloru, ogród dźwięku, ogród smaku. Znajdziemy tu również ścieżkę sensoryczną, instrumenty ogrodowe, rabaty warzywne, stoliki piknikowe dla dzieci a także domek dla owadów.

By upamiętnić chwilę dzieci przygotowały pamiątkowy list i wraz z Burmistrzem umieściły go w kapsule czasu, którą otworzą za 30 lat.

Ogród jest ogólnie dostępny w tygodniu w godz 16.00 do 19.00, teren jest monitorowany. 
więcej zdjęć na: http://zlotow.pl/Ogrod_sensoryczny_w_Zlotowie.html

Janusz Justyna

Zdjęcia (14)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do wymysły jednej pani
do wymysły jednej pani 21.12.2018, 16:14
Jak zazdrościsz zgłoś projekt, przekonaj ludzi i realizuj swoje zadanie bowiem każdego szanse są równe pod warunkiem chęci osobistych.
Swoją droga widać słabe rozeznanie w temacie, proponuje sprawdzić ile ludzi oddało głosy na to zadanie, a dopiero wypisywać takie bzdury. Pozdrawiam
wymysły jednej pani
wymysły jednej pani 19.12.2018, 15:29
Czy od tego dzieci będą mądrzejsze? na pewno nie.Panie za to będą miały gdzie przesiadywać na wolnym powietrzu.
Ile na jedno dziecko wydano pieniędzy?
Zadowolony
Zadowolony 19.12.2018, 14:45
Bardzo pożyteczna inicjatywa. Rozwój dzieci bez względu na stan zdrowia powinien jest bardzo ważny w okresie ich dorastania.
Szacun dla pani Magdaleny. Ważne aby nikt nie pomieszał jej zaangażowania w sukces.

Pozostałe