Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków

  • 19.12.2018, 11:20
  • Janusz Justyna
Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków
Starszy dzielnicowy gminy Tarnówka spotkał się z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego w Tarnówce i przekazał im elementy odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Działania dzielnicowego wsparła Fundacja "Bezpieczny Powiat" w Złotowie.

Jesienią i zimą, gdy przez dłuższą porę dnia panuje zmrok, piesi na drodze w sposób szczególny narażeni są na potrącenie. Tyczy się to także dzieci, które każdego ranka zmierzają do szkół i przedszkoli. O ich bezpieczeństwo zadbali starszy dzielnicowy gminy Tarnówka asp. szt. Sławomir Rummler i Fundacja "Bezpieczny Powiat" w Złotowie.

11 grudnia br. starszy dzielnicowy odwiedził dzieci z grupy przedszkolnej "Sówki". Maluchom przypomniano zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych i poruszania się po drodze. Przypomniano jak prawidłowo przekracz jezdnię i poruszać się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

Dzielnicowy przypomniał dzieciom, że niezmiernie ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze. Jest to ważne nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w miastach, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych drogach. Przypomniał, że wychodząc z domu należy zawsze mieć przy sobie odblaski, umieścić i nosić je tak by były widoczne dla kierowców, gdyż nawet najmniejszy element odblaskowy może uratować życie pieszego.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki ufundowane przez Fundację"Bezpieczny Powiat" w Złotowie. Dzieci obiecały, że codziennie będą z nich korzystać podczas drogi do i z przedszkola oraz za każdym razem, gdy zdecydują się wyjść z domu.


IW

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe