Poniedziałek, 21.01.2019

Pechowy plac

  • 6.12.2018, 12:18
  • Janusz Justyna
Pechowy plac

Nasz Czytelnik nadesłał nam zdjęcia z nietypowego zdarzenia, jakie miało miejsce dzisiaj na placu Paderewskiego w Złotowie. Otóż w trakcie prac oświetleniowych przy miejskiej choince przechylił się podnośnik, pomimo zabezpieczeń. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przypomnijmy, że wcześniej ciężkie auta wjeżdżające na teren placu uszkadzały fontannę. Pechowy ten plac...

(red)

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Plac na straty
Plac na straty 8.12.2018, 09:00
Plac Paderewskiego jes zeszpecony granitowymi krawężnikami które ułożone są na kształt dawnej synagogi. Kiczowate odwzorowanie zarysu miało stać się przyczynkiem do owocych relacji z gminą żydowską. Były burmistrz licząc na przychylność Żydów a co w konsekwencji na strumień szekli wykonał kilka symboli wobec gminy. Wspominany zarys bożnicy oraz lapidarium z porozbijanych płyt. Niestety pomysły nie ugryzły i do tej pory pozostają smutnym symbolem próby podpinania się pod koniunkturę promowania wszelkie co żydowskie.
m
m 7.12.2018, 11:47
Zróbcie porządek z tą firmą. Kiedy przeglądam umowy to zastanawiam się kto akceptuje te ceny? Co właściwie znaczy faktura na 5 tys za podłączenie prądu na półwyspie?
a co będzie przez następne 5 lat
a co będzie przez następne 5 lat 6.12.2018, 17:39
Pechowy plac dlatego,że jest zbyt ciasny.Ta droga fontanna musi być zlikwidowana a tam ,gdzie kiedyś była synagoga żydowska,zburzona w II wojnę światową,przez Niemców, powinna być wyłożona płaskimi płytkami jak cały plac Paderewskiego i właśnie na tym miejscu ,tyłem do ul.Wawrzyniaka musi stanąć POMNIK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO na dużym kamieniu .Pomnik musi być wysoki (w Warszawie pomnik Lecha Kaczyńskiego ma wys.7metrów.) A tę tabliczkę ,informację,że była tu synagoga można do Muzeum przekazać z mapą placu lub na postumencie -słupie ją nakleić.
Mieszkańcy ciągle przewracają się o te wystające kamienie ,jak wieczorami są jakieś imprezy mikołajkowe,czy muzyczne jakieś spotkania.
Za ciasno było na Euro Eco Meeting to przeniesiono EEM na półwysep rybacki,który też został zmniejszony o plac zabaw dla dzieci i o inne urządzenia do ćwiczeń.
Jak jest impreza muzyczna to też trzeba przeciskać się przez urządzenia do ćwiczeń.
A pamiętamy ,że na plakatach wyborczych były napisy "aby mieszkańcom żyło się lepiej." Lepiej ,zamieniło się w GORZEJ.
WAGA
WAGA 6.12.2018, 18:53
No częściowo to prawda ale marszałkowi Piłsudskiemu i L. Kaczyńskiemu daj spokój.
Plac Paderewskiego to nie ich bajka a to że wydawane na jego utrzymanie są wyrzuceniem w błoto to fakt. Ten plac od chwili likwidacji Biedronki stał się jak to kiedyś określono ,,placem pijaków". Wszystko to działo się i dzieje za zgodą samorządu który za zaistniałą patologię placu obwinia jego mieszkańców.
Recepta na poprawę sytuacji jest prosta. Należy przenieść i podnieść fontannę i w niej umieścić rzeżbę np. hydraulika. Zarys synagogi wyrównać a tablicę informacyjną z jej opisem postawić w pionie i otoczyć np. tujami. Cały plac powinien zostać poszerzony i uwolniony od parkingów. Jeżeli ma być to plac rekreacyjno reprezentacyjny to po co otaczają go chodniki. Można też powrócić do powojennego placu który w latach 70tych tętnił życiem a i teraz choćby z powrotu do jego systemu komunikacyjnego najbardziej ucieszyli by się kierowcy samochodów. Rozwiązań jest wiele a o kształcie placu nie powinni decydować lokalni architekci gdyż ich talenty już znamy.
Kaczy Dołek
Kaczy Dołek 6.12.2018, 17:15
Wina Stanisława :D
GRAD
GRAD 6.12.2018, 15:27
Żaden pechowy plac. Te zdarzenia są wpisane w głupotę tych którzy przyczynili się do umiejscowienia fontanny na wjeździe z drogi. Poza tym niczym nie oznakowana fontanna od lat stanowi ogromne zagrożenie dla pieszych wtedy kiedy jest oblodzona lub pokryta śniegiem. Ciekawe kto przy poważnym upadku odpowie za jego skutki a że upadki zdarzają się często z mniejszymi urazami to tylko szczęście w nieszczęściu. Wysięgnik na małym pojeździe ustawiony w poprzek to też głupota bo każdy mógł zauważyć że przechylił się cały na bok.
Plac jest nie pechowy lecz koszmarny w wykonaniu i źle zarządzany, on nie spełnia żadnych kryteriów dot. rekreacji, odpoczynku czy imprez kulturalnych.

Pozostałe