Niedziela, 17.02.2019

Pożar obory

  • 5.12.2018, 17:17 (aktualizacja 06.12.2018 17:20)
  • Janusz Justyna
Pożar obory
5 grudnia 2018 roku o godzinie 7.30 zastęp GCBA OSP Zakrzewo został zadysponowany do pożaru obory w miejscowości Śmiardowo Krajeńskie, gm. Krajenka.

Na miejscu działają liczne zastępy z terenu powiatu złotowskiego, jak i zastępy OSP Głomsk, OSP Ługi oraz OSP Wersk z gminy Zakrzewo. Strażacy pracują w trudnych warunkach przy dużym zadymieniu. Jest to jedna z najtrudniejszych akcji w tym roku w powiecie złotowskim. W działach biorą udział jednostki z terenu powiatu pilskiego OSP Wysoka i JRG Piła oraz kontener aparatów ochrony układu oddechowego z Poznania. 
Foto i info OSP Zakrzewo

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Relacja ze strony KP PSP Złotów:

Zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Śmiardowo Krajeńskie wpłynęło do Stanowiska Kierowania kilka minut przed godziną szóstą 5. grudnia 2018 roku. Zadysponowane znaczne siły i środki pierwszego rzutu okazały się nie wystarczające i ostatecznie w działaniach brało udział 30 pojazdów pożarniczych i 124 strażaków, którzy zmagali się z żywiołem przez ponad 12 godzin. Pożar obejmował całe poddasze budynku inwentarskiego wypełnione słomą w balotach (ok. 100 ton), którą strażacy przy pomocy ręcznych narzędzi gospodarskich i w pełnej ochronie dróg oddechowych musieli wyrzucić na zewnątrz. W dalszej kolejności ciężki sprzęt rolniczy gospodarza, sąsiadów, którzy przyszli z pomocą wywoził nadpaloną słomę w bezpieczne miejsce – na pole. Dodatkowo w miejscu pożaru pracowały dwa wysięgniki koszowe z zdaniem m. in. schładzania pokrycia dachu. W toku działań dokonano demontażu pokrycia budynku w celu odprowadzenia produktów spalania i zmniejszenia występującej na poddaszu wysokiej temperatury. Ze względu na znaczną ilość wozów strażackich odcinek drogi w bezpośrednio przylegającej do gospodarstwa został przez Policję zabezpieczony i wyłączony całkowicie z ruchu. W ramach prowadzonych działań obroniono część inwentarską obiektu, pozostałą cześć magazynową, gdzie składowano zboże oraz przylegające zabudowania a także inwentarz hodowlany (bydło opasowe). Ciągłość działań w odniesieniu do pracy ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zapewniono w oparciu sprzęt stanowiący wyposażenie specjalistycznego kontenera z KM PSP Poznań, rezerwy butli z KP PSP Piła i KP PSP Złotów. Łącznie w działaniach zużyto zapas powietrza odpowiadający pojemności 300 butli powietrznych.

Korzystając z okazji strażacy powiatu złotowskiego serdecznie dziękują samorządowi Gminy Krajenka, Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcom Śmiardowa Krajeńskiego za okazaną dużą pomoc logistyczną, dzięki której strażacy mogli przez ponad 12 godzin akcji skutecznie realizować postawione przed nimi zadania.

Janusz Justyna

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bolo
bolo 6.12.2018, 23:32
Najpierw info z OSP Zakrzewo potem relacja ze strony KP PSP w Złotowie - dziwne. Są 2 straże powiatowe, czy OSP Zakrzewo chce zabłysnąć ????
Całość bez sensu.
Czasem mam wrażenie że facobook przerósł niektórych !!!
Szacunek dla strażaków za ciężką pracę !!!
Bolo
Bolo 10.12.2018, 15:18
Bo nie umiesz czytać z zrozumieniem. Jak to takie ciężkie dla Ciebie to nie komentuj. Pozdrawiam

Pozostałe