Niedziela, 17.02.2019

Wielkie, przełajowe ściganie

  • 3.12.2018, 19:35 (aktualizacja 03.12.2018 22:54)
  • Janusz Justyna
Wielkie, przełajowe ściganie
2.12.2018 r. zorganizowano w Złotowie I Ogólnopolski Wyścig Kolarski-Puchar Krajny w kolarstwie przełajowym, który zarazem był Mistrzostwami Wielkopolski w tej konkurencji kolarskiej. Trasa ulokowana była na terenach przy plaży nad Jeziorem Zaleskim od strony ul. Jeziornej.

Trasa była dosyć szybka, ale także techniczna, co zawsze powinno cechować tereny przełajowe. Przyjechało ponad 120 zawodników z całej Polski (w tym czołowi zawodnicy tacy jak : Mariusz Gil, Bartosz Mikler, Andrzej Kaiser, Magdalena Sadłecka), a także mieliśmy zaszczyt gościć na swoich ziemiach zawodników z Czech. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W kategorii młodzik  nasz zawodnik Maksymilian Gąsiewicz po małych perypetiach na trasie zajął wysokie czwarte miejsce.Michał Ilinicz był 10, a Mateusz Adamowski z powodu defektu nie ukończył rywalizacji.  W rywalizacji Mistrzostw Województwa nasi zawodnicy nie mieli sobie równych i zajęli odpowiednio 1 i 2 miejsce !

W kategorii Żaczka nasza Nadia Macios nie miała sobie równych i zwyciężyła w obu klasyfikacjach- Ogólnopolskiego Wyścigu oraz Mistrzostw Województwa. Warto zauważyć, iż w klasyfikacji z chłopcami zajęłaby 3 miejsce!

W kategorii Żak trzeci zameldował się Wiktor Karwat, a tuż za nim Maksymilian Mitkowski, Jan Maciejewski, Jakub Pająk i Bartosz Sturmowski ! W klasyfikacji Mistrzostw zajęli całe podium w takiej kolejności!

Kategorii junior młodszy Maksymilan Brożyna zajął 8. pozycję, Dominik Kutela był 14, a Mikołaj Manthey dojechał jako 16. W takiej również kolejności zostali sklasyfikowani na podium Mistrzostw Wielkopolski!

W kategorii juniorek młodszych Dominika Skiba była czwarta, co dało jej również złoty medal w Mistrzostwach Wielkopolski!

Warto dodać, iż w kategorii Amator panowie: Cyryl Szweda, Jarosław Markowski, Piotr Kuich ze Złotowa  zajęli odpowiednio 10, 11, 12 miejsce, a także wypełnili podium w Mistrzostwach Wielkopolski!

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów :

Urząd Miasta Złotów

MZUK

CENTRUM WYPOCZYNKOWO REKREACYJNE ZACISZE

Tartak Klon Nowa Święta

Spedex

Marko Józefowo

Pawlak Marek. Zakład usług leśnych 

 Szczotka Andrzej. Zakład usług leśnych

 Roboty Drogowo-Budowlane Jacek Karpiński 

Złotowska Spółdzielnia Handlowo produkcyjna

Fundacja Złotowianka

A także podziękowania dla wolontariuszy, którzy dzień przed i w trakcie zawodów czuwali nad obsługą trasy.

Natalia Równiak, foto Arkadiusz Macios

Pełne wyniki w pdf załączonym do artykułu

Janusz Justyna

Zdjęcia (152)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolarz z Tatr
Kolarz z Tatr 4.12.2018, 10:13
Super LKS DROGOWIEC
Kolarstwo w Złotowie widać że kwitnie.
Jesteście dzielni i bądzcie niepokonani. Miasto powinno być z WAS dumne bo pięknie je reprezentujecie

Pozostałe