Poniedziałek, 18.02.2019

Chciał popełnić samobójstwo...

  • 30.11.2018, 18:24
  • Janusz Justyna
Chciał popełnić samobójstwo...
Poszukiwania mieszkańca Jastrowia, który wczoraj wyszedł z domu, informując rodziców, że targnie się na swoje życie, zakończyły się odnalezieniem młodego człowieka całego i zdrowego. W działaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków z całego powiatu.

 

29 listopada około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony, o tym, że 17- letni mieszkaniec Jastrowia, który wyszedł z domu kilkanaście minut wcześniej, przekazał rodzicom smsową wiadomość, że zamierza targnąć się na swoje życie.

Policjanci po zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania, w które zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy. W działaniach brali udział policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu, dwa patrole Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Kryminalnego złotowskiej komendy, policjanci z Komisariatu Policji w Okonku i Krajence, przewodnik z psem służbowym oraz kilkudziesięciu strażaków z 5 Zastępów Straży Pożarnej.

Sprawdzano każdą informację. Opatrolowano tereny przyległe do miejsca zamieszkania zaginionego, rejon cmentarza, żwirowni, nasypu kolejowego, ogródków działkowych, dworce, miejsca grupowania się młodzieży, sprawdzono drogi wylotowe z miasta i rejony wiejskie w obrębie działania Komisariatu Policji w Jastrowiu. Sprawdzono znajomych i członków rodziny, u których mógł się zatrzymać 17- latek.

Około godziny 20:00 chłopak odnalazł się. Powiedział, że nie był świadomy konsekwencji swojego zachowania i nie zamierzał zrobić sobie krzywdy, pokłócił się z rodzicami i dlatego takiego smsa im wysłał. Policjanci przeprowadzili z nieletnim rozmowę i pouczyli o konsekwencjach prawnych takiego postępowania.

Służby ratownicze, policjanci, strażacy, reagują na każde zawiadomienie. Niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych, może spowodować, że gdy inna osoba, być może ktoś z nas lub naszych bliskich naprawdę będzie potrzebować pomocy, może okazać się, że jej nie uzyska, gdyż w tym czasie służby będą zaangażowane w przeprowadzenie interwencji wywołanej nieodpowiedzialnością lub innego rodzaju nieprzemyślanym zachowaniem.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 17.12.2018, 21:39
Bo tak to jest gdy jesteśmy głusi na to co dzieci do nas mówią

Pozostałe