Szukamy potomków delegatów!

 • 19.11.2018, 09:45 (aktualizacja 24.11.2018, 01:21)
 • Janusz Justyna
Szukamy potomków delegatów! tytus.edu.pl
Fundacja Zakłady Kórnickie poszukuje potomków delegatów i delegatek na Polski Sejm Dzielnicowy, który obradował w Poznaniu między od 3 do 5 grudnia 1918 roku.

Wpis ze strony fundacji:

Pragniemy godnie uczcić rocznicę tego ważnego, acz niesłusznie zapomnianego wydarzenia oraz przypomnieć o jego uczestnikach i ich wkładzie w walkę o wolność Polaków w zaborze pruskim.

2 grudnia 2018 roku w Poznaniu odbędzie się pochód polski nawiązujący do przemarszu delegatów i delegatek ulicami Poznania z kościoła farnego do Sali Apollo, który stał się wówczas niewidzianą od dziesięcioleci wielką manifestacją polskości. Potomkowie delegatów i zajmą w pochodzie honorowe miejsce i zostaną wyróżnieni biało-czerwonymi szarfami. Wszystkie osoby spokrewnione z delegatami i delegatkami na Polski Sejm Dzielnicowy prosimy o kontakt na adres e-mail: [email protected].

Więcej szczegółów na stronie: http://polskisejmdzielnicowy.pl. Poniżej publikujemy listę delegatów i delegatek na Polski Sejm Dzielnicowy.

Oto lista delegatów z powiatu złotowskiego (Kreis Flatow):

 1. ks. Bruski, Wiekie Lutowy.
 2. Czarnecki, Więcborg.
 3. Gbur, Złotów.
 4. Jęsik, Zakrzewo (Jasiek?)
 5. Koczorowski Jan, Tarnówko.
 6. Noryśkiewicz Stefania, Złotów.
 7. ks. Pelowski, Złotów.
 8. Prądzyński Łucjan, Skarpy.
 9. Tomas Józef, Sypniewo.
 10. Tyx, Sępólno.
 11. Zandrowicz, Skarpy

(jj)

 

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe