Krajobraz po bitwie

  • 06.11.2018, 18:59 (aktualizacja 07.11.2018, 11:59)
  • Janusz Justyna
Krajobraz po bitwie

Za nami kampania samorządowa. Wybory burmistrza w Złotowie zapiszą się w historii miasta jako najbardziej brudna kampania w historii naszego lokalnego samorządu. Brudna za sprawą działalności przed wszystkim mediów jednej ze stron samorządowej rywalizacji. Już dziś można powiedzieć, że niektórzy bezpowrotnie utracili wiarygodność. Wielu moich znajomych zastanawiało się, co takiego straciła lewica wraz z utratą stanowiska burmistrza, że posuwano się do tak brudnej kampanii. Inni powiedzą, że niektóre media straciły wpływ na kształtowanie opinii publicznej w Złotowie, więc może ktoś pomyśli, czy są jeszcze komuś potrzebne. Wygrał prosty przekaz budowania przyjaznego i czystego miasta oraz burmistrza bliskiego ludziom. Przekaz, aby temu miastu nadać charakter. Przegrała koncepcja zrobienia niewiarygodnym kogoś, kto chce budować „Wielkopolski Zdrój”. Nie udała się próba ubrania burmistrza w partyjne buty, nachalnie forsowana przez lewicę, a także licznych internetowych trolli, których styl pisania zna pół Złotowa. Co ciekawe, nie pomogło też wsparcie z jednej z ambon. Jakby na podsumowanie tych wydarzeń, w trakcie kampanii, runęła konstrukcja Kaczego Dołka, która dla wielu Złotowian jest symbolem kiczu i stylu rządów Wełniaka.

Teraz przed burmistrzem zadanie zbudowania koalicji wokół programu, który forsował. Nie będzie to łatwe zadanie patrząc na destrukcyjną działalność niektórych radnych, którzy z Rady Miasta zrobili cyrk i zbijali kapitał na medialnych ustawkach licząc na fotkę do lokalnej gazety. Powinna jednak znaleźć się rozsądna większość, która wesprze ambitny program burmistrza. Tacy ludzie są w radzie, ale wreszcie powinni odezwać się zdecydowanym głosem. Osobiście liczę na uruchomienie terenów inwestycyjnych przy wyjeździe na Blękwit oraz uruchomienie terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Wreszcie czas na reaktywację domu kultury i inne pomysły, jak rozbudowa tras rowerowych, które uczynią miasto atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców i turystów.

Smutnym elementem kampanii samorządowej były wybory w niektórych gminach naszego powiatu. W trzech spośród nich był tylko jeden kandydat na wójta, czy burmistrza. W kilku gminach zgłosiło się w wielu okręgach po jednym kandydacie na radnego. Radnym można było zostać praktycznie bez wyborów. To trochę smutny obraz lokalnej demokracji, który ratowany był poprzez aktywność mieszkańców np. Krajenki, gdzie było kandydatów na burmistrza aż pięciu.

Wiesław Fidurski

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kos
kos 25.11.2018, 08:06
Komuniści i ich potomkowie cały czas twierdzą że komuny w Polsce nie było. W Złotowie (jak w całej Polsce) komuna oczywiście była, a w Urzędzie Miejskim była ubecka katownia.
Turystka
Turystka 24.11.2018, 07:15
Mam do Państwa pytanie. Kto był w waszym mieście osobą decyzyjną kiedy postawiono te bohomazy architektoniczne na Placu Paderewskiego oraz budynek przyległy do Urzędu Miejskiego.
Syp
Syp 24.11.2018, 19:17
Pewnie jakaś emerytowana pała.
lekarz
lekarz 23.11.2018, 20:13
Ja tobie Andrzeju proszę,pobieraj leki,które tobie przypisałem ,opanuj się,by sobie sam szkodzisz.
Hans, pozdrawiam Katarzynę
Hans, pozdrawiam Katarzynę 24.11.2018, 11:55
Przy tym człowieku z IPN Szczecin, do idioty, Kazik, ręce opadają.
Przestańcie mu odpowiadać bo on ma swój świat.
Ponoć to człowiek PiSu bo tak się określa w swoim chamskim zachowaniu. Rzeczywiście rodzi się pytanie jak długo można tolerować takie zachowanie jednej i tej samej osoby obrażające wielu pod różnymi felietonami. Komu jest to na rękę nie wiem ale proszę nie odpisujcie więcej na jego obleśne posty.


IPN Szczecin
IPN Szczecin 23.11.2018, 19:34
Ja nigdy nie wierzyłem tym autochtonów niemieckim w Złotowie.Prawdziwych Polaków zamordowali w czasie II wojny światowej Niemcy.Którzy dziś się podają za Polaków,to byli zdrajcy,szmalcowniki,wywodzące się z Wermachtu,a potem służyli PPR,UB,SB i PZPR.Wiadomości można poznać w IPN Szczecin
Kazik
Kazik 23.11.2018, 19:02
Panie Andrzeju,który się podszywasz jako "Katarzyna",czy tobie nie jest wstyd.Przestań już pisać,jesteś już ZEREM.Zgłoś się do Lecha Wałęsy tw.BOLEK,będziesz miał taki sam autorytet.Opanuj się wreszcie i uspokój,bo ty teraz sam szkodzisz sobie.
do idioty
do idioty 23.11.2018, 17:51
Ta Katarzyna,to jest znany z pl.Paderewskiego,który był "OZ",czyli Osoba Zaufana agentury SB.On dziś jak faryzeusz "tw.BOLEK",atakuje PIS i podszywa się jakie ma miłosierdzie do PIS i do Fidurskiego,On kilkadziesiąt wpisów pod kilkoma wpisami atakował PIS i Fidurskiego.On już jest znany,nawet tego oszołoma,nie przyjęli na kandydata do PO-PSL-Nowoczesnej czy SLD.
Katarzyna
Katarzyna 22.11.2018, 22:28
Panie Fidurski nie wstyd panu za tego człowieka ,, fakty z IPN ,,
 fakty z IPN
fakty z IPN 22.11.2018, 17:22
Ten co się podpisał jako MO,jest on znany który był jako "OZ",czyli Osoba Zaufana SB.Ich akta spaliła agentura komunistyczna,na polecenie komunisty Kiszczaka.Oni byli gorsi od ZOMO i SB.To byli szmalcowniki,którzy za mieszkanie,kartki na żywność i wódkę,wydawali Polaków.Dziś nadal atakuje PIS i służy postkomunie.
MO
MO 14.11.2018, 14:25
Czytelnik czy jak cię tam zwą, chyba już pora abyś się wreszcie oświadczył temu fidurskiemu. Może on tego potrzebuje bo nie wierzę że nie czyta twoich westchnień. Przecież ty go znasz lepiej od niego samego. Jakoś nie widzę w żadnych komentarzach aby ktokolwiek oprócz ciebie wypominał mu tyle z przeszłości. Wiedz że wielu którzy na niego głosowało nawet nie wie że był klawiszem, wielu o tym zapomniało. Jaki to wstyd nim być myślę że żaden jeżeli się tylko było uczciwym. Twoje komentarze mogą temu zaprzeczać a w związku z tym główny zainteresowany swoją opinią powinien temu jak najszybciej zaradzić.
Czytelnik
Czytelnik 13.11.2018, 19:09
Czytałem tyle obelg i mowy nienawiści przeciw W.Fidurskiemu.Jego oskarżano że był funkcjonariuszem więziennym.Chwała dla niego,który,służył Polsce i trzymał bandytów,złodzieii i kryminalistów,więzieniu .Jednak rozum Polaków nie fanatyków postkomunistycznych,za głosowali,na Wiesława.Dziś to hołota postkomunistyczna dostaje szoku i kopa.Oni nie mogą tego przeżyć.
Rucea
Rucea 14.11.2018, 09:12
Pan Fidurski jedno przeoczył. Nie udło mu się zatrzymać pod kluczem ,fanatyka, Czytelnik a szkoda szkoda bo dzisiaj byłby zresocjalizowany.
Człowieku w Złotowie Nidy nie było Komunizmu sam powinieneś to wiedzieć. Tutaj zawsze było tak samo i każdy mieszkaniec z pokolenia na pokolenie to wie. Czytelnik podpisz się wreszcie co ciebie poznają wszyscy. Pan Fidurski się podpisuje a ty co znowu czy dalej szara eminencja.
ANKA
ANKA 08.11.2018, 23:18
Wszystko ładnie i pięknie, jedni wczoraj winni inni dzisiaj niewinni. Tylko jak to się ma do wiarygodności tych lotnych słów pisanych w tym felietonie. Każdy wie że ten który lub ten przez którego przy wykorzystaniu swojej władzy czy powierzonego stanowiska ucierpiała choćby jedną osoba nie ma prawa mówić kto jakie błędy popełnił i w jakim cyrku ma występować. Do tego aby rozliczać czy pouczać trzeba mieć mandat dany od ludzi jak i mandat moralny. To że w mieście, powiecie czy gminie brak jest kandydatów potwierdza tylko że uczciwi ludzie w żadnym cyrku nie chcą występować. Nie zawsze życie na świeczniku jest tego warte.
train
train 08.11.2018, 15:40
Gratulacje za odwagę Panie Wiesławie.
Kierowca
Kierowca 08.11.2018, 09:26
Co teraz z praca dla Maksimczuka? Dostanie choć wicedyrektora w Powiatowym Zarządzie Dróg? Jaskólski go poznał, rozmawiali 2-3 godziny, podobają mu się jego pomysły. Co więc stoi na przeszkodzie?
do Kierowcy
do Kierowcy 08.11.2018, 14:05
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz. Lepiej rozlicz twojego burmistrza z obietnic, oświadczeń i rzewnych historyjek. W końcu to on zdobył mandat a lawirowal przy tym lepiej niż kierowca rajdu Dakar.
10 porażek na 100lecie nipodległosci
10 porażek na 100lecie nipodległosci 08.11.2018, 10:23
Były kandydat MJ osiągnął już co potrzebował. Dwie kolejne porażki wyborcze zamykają koronę porażek łącznie z konkursami na dyrektora.
do powyżej
do powyżej 08.11.2018, 14:41
A może ty się pochwalisz swoimi sukcesami? Cudze porażki zostaw w spokoju, skoro sam nawet pisać poprawnie nie potrafisz.
do do powyżej
do do powyżej 10.11.2018, 09:24
Ale on wyraża swoją opinię, nie pisze co Ty masz robić.
Jan
Jan 08.11.2018, 05:41
Może w następnych kadencjach będziemy mieli w radzie jakiś "nachodźców". Np. Ukraińców?
Edek
Edek 08.11.2018, 00:22
Zgadzam się z panem Fidurskim w 100 procentach
pop
pop 07.11.2018, 20:44
O tej ambonie to się zgadza. W jednej z parafii Jaskólski i Goławski byli wymieniani z ambony.
Gościu
Gościu 07.11.2018, 20:12
Bo to jest Polska, tutaj sie ciezko oddycha. A do tego jeszcze Rydzyk nam doszedl. 100 lat temu nie do pomyslenia ziomuś
popey
popey 07.11.2018, 20:04
Jak to jest że ton w tym mieście nadają: szef ORMO, syn ORMOwca, sekretarz PZPR, krewny esbeka i różni członkowie i wspópracownicy komunistycznych służb.
Gorczyca
Gorczyca 08.11.2018, 21:01
Do popey. Komuny już nie ma, wogóle to w Złotowie komuny nigdy nie było. Jeśli nie mam racji to to napisz kogo masz na myśli.
Wszyscy widzimy że nowe zastępuje stare i to jest normalne bo to prawo naturalne, ludzie się starzeją odchodzą i odchodzić będą. Zastąpią ich coraz to młodsi ale czy to oznacza że ktoś wygrał z komuną że ona się skończyła tego to chyba nikt nie wie dopuki nie zawalczy o swoje.
Rzucasz służbami a boisz się przydzielić do nich osoby i to nic dziwnego bo twój strach tylko potwierdza że w Złotowie ludzie władzy się zmieniają jednak system z którym cała Polska walczyła trwa. Świadkami tego są osoby które nie bały się mówić o tym głośno dlatego też jak za poprzednich czasów są oni marginalizowani w społeczności właśnie przez ponoć nie skażoną komunizmem demokratycznie wybraną władzę samorządową.
Gościu
Gościu 07.11.2018, 19:45
Osobiście nie darzę Pana sympatią, ale muszę przyznać zgodnie z sumieniem, że pierwszy raz sie z Panem zgadzam...
Piotr
Piotr 07.11.2018, 18:04
Jesteście żałośni. Tyle żółci i każdy pod pseudonimem.... A w rzeczywistości to się po plecach klepiecie.taplajcie się dalej w tych pomyjach. Nie polecam czytać tutaj żadnych komentarzy.......

Pozostałe