Poniedziałek, 21.01.2019

4 promile za kierownicą!!!

  • 3.11.2018, 19:32
  • Janusz Justyna
4 promile za kierownicą!!!
Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymali policjanci kierujący ruchem przy cmentarzu przy ul. Chojnickiej w Złotowie!!!

 

Głównym celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i pomoc, w bezpiecznym podróży. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych uczestników dróg.

Działania pokazują, że nie wszyscy kierujący pamiętają o respektowaniu obowiązujących przepisów i łamią fundamentalne zasady bezpieczeństwa, takim przykładem może być kierujący zatrzymany 1 listopada br. na ul. Chojnickiej. Kierowca nie reagował bowiem na sygnały wydawane przez policjanta prowadzącego ręczną regulację ruchu drogowego, a w momencie, gdy funkcjonariusz szedł w kierunku jego pojazdu nagle włączył wsteczny bieg i próbował odjechać. Mundurowi nabrali podejrzeń co do trzeźwości kierowcy, natychmiast uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a gdy tylko tylko otworzyli drzwi auta, z wnętrza pojazdu czuć było silną woń alkoholu Cała sytuację wyjaśniło badanie policyjnym urządzeniem kontrolno-pomiarowym, które wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem mając cztery promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu konińskiego w rozmowie z policjantami nie potrafił nawet jednoznacznie określić, gdzie się znajduje. 61-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe