Obrazki z życia w dawnym Złotowie

  • 02.11.2018, 11:44 (aktualizacja 03.11.2018, 19:27)
  • Janusz Justyna
Obrazki z życia w dawnym Złotowie

Dzisiaj w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej Uniwersytet III Wieku przygotował spotkanie z prof. Andrzejem Kowalskim z Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosił wykład pod tytułem „Obrazki z życia w dawnym Złotowie”. Pan profesor pochodzi ze Złotowa, więc historię swego rodzinnego miasta zna doskonale! 

Profesor Kowalski wymienił dokument z 1440 roku, gdzie jest mowa o mieście Wlothow nad jeziorem Pyczyno - czyli Złotów nad Jeziorem Zaleskim. Mowa była też o innych ciekawych faktach z historii Złotowa. Wykład zakończył się wspomnieniem o Stefanie Schulzu, misjonarzu, naukowcu, który w XVIII wieku odwiedzał Bliski Wschód, a urodził się w Złotowie. Zofia Jelonkowa dziękując profesorowi za wykład, wyraziła nadzieję, że ten otrzyma tytuł honorowego obywatela Złotowa.

(jj)

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krystyna
krystyna 05.11.2018, 15:26
Wykład naprawdę wspaniały. Tego nie da się przeczytać w szkolnych podręcznikach. Słuchaliśmy z zapartym tchem.
kt
kt 03.11.2018, 20:04
Fenomenalny wykład! Dziękujemy, Panie Profesorze! Będziemy długo wspominać ten dzień.

Pozostałe