Poniedziałek, 21.01.2019

„Ci, co odchodzą są wśród nas…”

  • 31.10.2018, 16:54
  • Janusz Justyna
„Ci, co odchodzą są wśród nas…”
To hasło przyświecało szkolnemu apelowi w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie dotyczącemu Zaduszek.

W szkolnej auli w jesiennej scenerii przy tlącym się świetle młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny na temat życia, przemijania i śmierci.

Wykorzystano teksty poetów współczesnych, ale również utwory staropolskie poświęcone tej tematyce. Przygotowany przez młodzież program wprowadzał w klimat i nastrój dni, które będziemy przeżywać, tzn. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Wypowiedziane słowa były głęboko poruszające, skłaniały do refleksji i zadumy nad wartością ludzkiego życia, przypominały o szacunku dla drugiego człowieka, przypominały

o tym, że pewnych spraw nie można odkładać na później, bo życie szybko mija, a szansa raz dana i nie wykorzystana może się nie powtórzyć.

ZSE

 

Janusz Justyna

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe