Poniedziałek, 21.01.2019

Pokaz bokserski w SP 3

  • 31.10.2018, 12:07
  • Janusz Justyna
Pokaz bokserski w SP 3
30 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie odbył się pokaz sekcji bokserskiej z MLKS Sparta Złotów. Trener młodych pięściarzy Tomasz Tetzlaff przekazał zebranym informacje nt. funkcjonowania sekcji. Dwugodzinne treningi odbywają się trzy razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Zawodnicy zdobywają prestiżowe medale i wyróżnienia na Olimpiadach Młodzieżowych, Mistrzostwach Polski i Europy.

Boks mogą trenować zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, jest to dyscyplina olimpijska, sportowcy biorą udział w Zgrupowaniach Młodzieżowej Kadry Narodowej. Treningi wymagają od zawodników odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i tężyzny fizycznej, polegają na wykonywaniu ćwiczeń obwodowych, walkach z „cieniem”, workiem treningowym i przeciwnikiem. Zawodnicy doskonalą technikę ciosów, uczą się błyskawicznie reagować na taktykę

Trener zachęcał uczniów do uprawiania boksu, który przez laików czasami jest postrzegany jako prymitywna, agresywna dyscyplina sportu. Nic bardziej mylnego – boks to szlachetna rywalizacja, sięgająca rodowodem starożytności. Trening bokserski równomiernie rozwija wszystkie partie ciała, poprawia postawę oraz kondycję, a także pozwala na wypracowanie równowagi psychofizjologicznej.

Młodzi zawodnicy Sparty pokazali, jak należy poprawnie wykonywać ćwiczenia bokserskie. Ich umiejętności zadziwiły szkolną publiczność. Być może niektórzy z widzów zasilą szeregi pięściarzy trenera Tetzlaff.


SP 3

Janusz Justyna

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe