Poniedziałek, 21.01.2019

Strabag się wycofał!

  • 25.10.2018, 15:30 (aktualizacja 25.10.2018 19:31)
  • contact contact
Strabag się wycofał! Zebranie w sali ZCSU
Firma Strabag wycofała się z zamiaru budowy na terenie Złotowa wytwórni mas mineralno-bitumicznych! Burmistrz Złotowa wydał oświadczenie w sprawie artykułu, jaki ukazał się na lokalnym portalu

Dzisiaj na lokalnym portalu internetowym ukazał się się artykuł, w którym napisano, że podczas posiedzenia komisji rady radny miejski Jerzy Kołodziejczyk zarzucił burmistrzowi Adamowi Pulitowi kłamstwo.

18 października 2018 w trakcie spotkania w sali kinowej ZCASu w sprawie protestu wobec zamiaru budowy w okolicy Złotowa wytwórni mas mineralno-bitumicznych, Jerzy Kołodziejczyk zadał pytanie burmistrzowi, czy  zlecono wytyczenie działki pod budowę Strabagu? A. Pulit nie potwierdził tej informacji, wyjaśniając, że podział został zlecony, bo trzeba było wydzielić drogi. 22 października zwołano posiedzenie komisji Rady Miejskiej w Złotowie, gdzie radny zarzucił, że burmistrz mówił nieprawdę, pokazując dokumenty i mapki dotyczące wytyczenia działki pod budowę. Jak się okazuje jest to manipulacja, działki wyznaczono dużo wcześniej przed złożonym wnioskiem. Firma od początku aplikowania nie miała szans na realizację inwestycji w Złotowie. 

Nasza redakcja otrzymała od burmistrza Adama Pulita oświadczenie w tej sprawie, gdzie jest także istotna informacja, że firma Strabag odstąpiła od budowy wytwórni mas mineralno-bitumicznych na terenach inwestycyjnych miasta Złotowa.

(red)

OŚWIADCZENIE


 

Odnosząc się do dyskusji na temat ewentualnej budowy wytwórni mas bitumicznych na terenach inwestycyjnych należących do Gminy Miasto Złotów oświadczam, że:

- firma Strabag wycofała się z pomysłu budowy wytwórni mas bitumicznych na gruntach należących do miasta Złotów

- nieprawdą jest, że działki na terenach inwestycyjnych Złotowa wydzielane były pod tego konkretnego inwestora.

Proces przygotowania gruntów pod inwestycje trwa już od dawna, a rozmachu nabrał w drugiej połowie tego roku. 25 czerwca 2018 roku Rada Miejska w Złotowie uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Złotowa obejmujący obszar położony wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 188 przy ul. Powstańców (Uchwała NR XLI.297.2018 Rady Miejskiej w Złotowie z dnia 25 czerwca 2018 r.).

 

Po uchwaleniu planu, niezwłocznie przystąpiłem do realizacji uchwały Rady Miejskiej w Złotowie. 31 lipca 2018 roku zleciłem geodecie przygotowanie projektu podziału działki zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączniku do planu. Zanim przystąpimy do sprzedaży gruntów trzeba między innymi wytyczyć drogi dojazdowe do nieruchomości. To postępowanie jeszcze się nie zakończyło. Równolegle zleciłem przystąpienie do wyceny gruntów. Zależało mi na tym, żeby jak najszybciej przygotować dla inwestorów tereny, które odpowiednio zagospodarowane przez przedsiębiorców, mogą przynosić miastu dochody w wysokości nawet 3 mln zł rocznie.

Wniosek firmy o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia wpłynął do nas 2 sierpnia 2018 roku, a więc już po dokonaniu zlecenia na przygotowanie projektu podziału działki. Firma wskazując konkretną lokalizację, opierała się na rysunkach będących załącznikami do uchwalonego w czerwcu planu zagospodarowania przestrzennego.

Nieprawdziwe są więc rozpowszechniane plotki, insynuacje i mające podsycać emocje kłamstwa o tym, że Złotów wydziela działkę pod wytwórnię mas bitumicznych. Nic takiego nie ma miejsca.

Informacja o tym, że na terenach inwestycyjnych należących do Gminy Miasto Złotów ma powstać wytwórnia mas bitumicznych, wzbudziła ogromny niepokój wśród mieszkańców. Po debacie w tej sprawie i rozmowach z mieszkańcami, wraz z wójtem Gminy Złotów Piotrem Lachem podjąłem rozmowy z firmą zainteresowaną realizacją tej inwestycji. Przedstawiłem, jaki jest odbiór społeczny lokalizacji planowanego przedsięwzięcia w tym właśnie miejscu oraz założenia związane ze strategią rozwoju miasta i marką „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”.

Dzisiaj otrzymałem informację drogą telefoniczną i mailową, iż firma Strabag wycofuje się z realizacji inwestycji i złoży wniosek o umorzenie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia. Czekam, aż do urzędu wpłynie oficjalne pismo w tej sprawie.

Troska o rozwój gospodarczy miasta jest obowiązkiem władz samorządowych. Oferta skierowana do przedsiębiorców, obejmująca świetnie zlokalizowane tereny przygotowane pod inwestycje, połączona z działającą w urzędzie instytucją opiekuna inwestora, zwiększa atrakcyjność Złotowa jako miejsca, w którym warto inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Chciałbym, żeby ta oferta w krótkim czasie przełożyła się na konkretne profity dla miasta i jego mieszkańców.

Rozumiem jednak niepokój, jaki wśród społeczeństwa wzbudziły ostatnie wydarzenia. W związku z tym wstrzymuję działania związane z podziałem, promocją i sprzedażą działek na terenach inwestycyjnych. Poproszę radnych nowej Rady Miejskiej o ponowne przeanalizowanie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Jeśli radni uznają to za celowe i możliwe, do planu wprowadzone zostaną zapisy wykluczające realizację na tym obszarze inwestycji uciążliwych dla środowiska.

Posiadanie marki „Złotów. Wielkopolskie Zdroje” zobowiązuje. Moim celem jest ograniczenie emisji spalin i zadbanie o to, żebyśmy wszyscy mogli oddychać czystym powietrzem. Konsekwentnie realizuję kolejne zadania z tym związane – miasto Złotów stworzyło Miejską Fabrykę Czystego Powietrza, dopłaca do wymiany starych pieców i prowadzi akcje edukacyjne. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie komunikacji miejskiej opartej na autobusach o napędzie elektrycznym.

Dbamy także o to, by mieszkańcy mieli dostęp do zdrowej, dobrej jakości wody. Choć można już powiedzieć, że woda w miejskich wodociągach jest równie dobra, a może nawet lepsza od wody butelkowanej, to chcemy to potwierdzić atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Krok po kroku modernizujemy sieć wodociągową. Inwestujemy także w modernizację oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej. Nakłady na ten cel sięgnęły 38 mln zł, z czego 18 mln stanowią środki pochodzące z funduszy unijnych.

Zapewniam, że czyste powietrze i czyste środowisko to dla mnie priorytet. Jako burmistrz, podejmując konkretne działania, dbam o zdrowie i warunki życia naszych mieszkańców. Dbam również o rozwój gospodarczy miasta. Wierzę w to, że te działania da się pogodzić. Wierzę również w wartość merytorycznej dyskusji i dlatego rozmawiam z mieszkańcami, wyjaśniam procedury, staram się, by docierała do nich rzetelna informacja. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, co się w ich mieście dzieje i mają prawo wypowiadać się w dotyczących ich kwestiach.


 

/-/ Adam Pulit

 

Burmistrz Miasta Złotowa

 

contact contact

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Złotowianin
Złotowianin 28.10.2018, 02:40
Pinokio i W.F., co to będzie...
josef
josef 27.10.2018, 14:57
Sonda przedwyborcza zachęcam do głosowania. http://sonda.hanzo.pl/sondy,27…
WORK
WORK 27.10.2018, 13:20
PULIT po trzykroć tak!!!!
Fidurski po trzykroć NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
były wyborca
były wyborca 27.10.2018, 17:08
Jeśli Pan Pulit nie zaprzecza to opcja Pan Fidurski jest możliwa . Zastanawia mnie dlaczego wielu daje się nabierać na słodkie gadulenie MY JUŻ NIE !!!
I
I 27.10.2018, 15:06
Po dodaniu wychodzi zero. Jak zasługi Pulita.
propaganda
propaganda 27.10.2018, 11:59
To ze takie kity, komuchy, wciskacie na tym forum dwojąc się i trojąc świadczy o tym że macie stracha przy d..... To powtórka z poprzednich wyborów
Adrian
Adrian 27.10.2018, 17:41
propaganda napisz co zrobił prawdziwy pismak czego dokonał, ile wydał na szkolenia, ile zabulił za nieznaną markę i logo, czy uczestnicząc w rankingach musiał coś zabulić, To są pytania jakich oczekują ludzie ! Klep i tobie podobni te dyrdymały a tzw my już się już boimy. Tonący czego się chwyta ? metaforycznie - zdartej płyty i ciągłego obrażania To Panu Jaskólskiemu bardzo pomaga WIĘCEJ TEGO !!! Dziękujemy ! prt sc
Czyja propaganda?
Czyja propaganda? 27.10.2018, 12:20
Powtórka? Jestes pewien? Na poprzednich wyborach nie mieliśmy za sobą pokazu tego;, co "potrafi" Pulit. A przez cztery lata pokazał dobitnie, ze bawi sie jak dziecko w rządzenie i zbyt czesto mija sie z prawdą.
Obywatel RP
Obywatel RP 27.10.2018, 10:50
Towarzysze towarzyszki na wybory 100%normy
Wnu
Wnu 26.10.2018, 16:06
Należy zadać pytanie, skąd zainteresowanie Strabagu działką w mieście? Może ktoś z Urzędu ich do tego zachęcał? Pewnie są na to kwity, ale Pinokio nic nie pokaże.
kon trojanski
kon trojanski 26.10.2018, 14:58
Dilem połączenia dwóch klubów jest to ze przewodniczącym rady będzie Stanisław W ale nie ten co teraz jest planowany bo układ sił będzie inny. Pamiętajcie kto jest pracodawcą 4 nowych radnych. Ryszard już to uzgodnił i Stachowi obiecali przewodniczącego rady.
K
K 26.10.2018, 15:43
To teraz napisz jaki dil zrobil Pulit z Fodurskim i dkaczego nie przyzna się do tego przed II turą? To dopiero KON TROJAŃSKI. Przez wielkie K!
W#W
W#W 26.10.2018, 18:39
Ten Fodurski nie powinien wogóle wchodzić w grę. Facet nigdy nie miał poparcia mieszkańców na burmistrza to po.co ten urojony pomysł. Przecież gdyby startował do rady miasta to przepadł by z kretesem. Zresztą na jego bucie ucierpiała kandydatura pani Fidurskiej. Każdy to wie i o tym mówi w mieście. Tak ten koń trojański to niewypał a tak po prawdzie to zastępcę burmistrza też powinien wybierać suweren.
WOIIB
WOIIB 26.10.2018, 22:24
Też się zgadzam z stwierdzeniem że zastępcą burmistrza nie powinna być osoba nie mająca zaufania mieszkańców.
Każdy widzi że ten pan garnie tylko pod siebie a wyborcy się nie liczą zresztą nie tylko oni. Potwierdzam że gdyby W.Fidurski startował do RM dzisiaj byłby za burtą i to by mu się należało jak psu zupa. Popatrzcie na fakty i odpowiedzie sobie na pytanie co się stało z 10cioma kandydatami KW PiS z 2014r. To nie jedyne osoby które zniknęły jest ich znacznie więcej i to jest indywidualny sukces strażnika doktryny i jego PiSu w Złotowie. Gdzie oni są a kto się ostał ano ostał się jedyny, najważniejszy i najbardziej słuszny w PiS W. Fidurski, nikt więcej nie jest tutaj potrzebny co potwierdza brak kandydatów do Rady Miasta w tych wyborach. Kto przeciw jego układom i dyktatowi ten nie PiS a przeciw PiS i taki człowiek ma być zastępcą wybranego przez nas burmistrza. Ta chora propozycja nie znajdzie akceptacji nawet a może szczególnie wśród wyborców PiS.
ucho kopyto bażant
ucho kopyto bażant 26.10.2018, 13:48
Wczoraj w zapleczu porozumienia Rada Miasta została ułożona na nowo. Trudno to niektórym pojąć ale jak wygra MJ to po klubie Połączył Nas Złotów pozostanie krótka historia. Ustalono że w Radzie powstanie klub Porozumienie Samorządowe. Transfer będzie wykonany jednym telefonem. Pracodawca pamiętajcie ma głos nie doraźne twory samorządowe.
Lekarza!
Lekarza! 26.10.2018, 15:32
Puknij sie tym kopytem w głowę powyzej ucha. Moze zobaczysz bażanta
Jakie ucho takie kopyto i bażant
Jakie ucho takie kopyto i bażant 26.10.2018, 14:22
O jakim pracodawcy ty piszesz. Widać PO całkiem wyprało ci mózg.
Inny Stanisław W
Inny Stanisław W 26.10.2018, 14:54
Mirek jak zostanie juz urzędnikem to jako pracodawca i wykonawca poleceń sztabu zadzwoni do Kuby, Aldony i Kolery zeby grzecznie przeszli do klubu Stanisława i on bedzie przewodniczył radzie a nie Stanisław W
Zbychu
Zbychu 26.10.2018, 11:48
A media państwa Leszczyńskich prawdopodobnie i tak będą powtarzać jak mantrę hasła swojego komitetu "Zadbajmy o Swoich" że Pulit nie wykluczał tej inwestycji
Pomyśl
Pomyśl 26.10.2018, 15:46
Nie tylko nie wykluczal, ale przygotował działkę. Dla mnie jest oczywiste że zmienil zdanie po interwencji prasy i mieszkańców. I bezustannie kręci.
Mateo
Mateo 26.10.2018, 12:06
Ja nie wiem czy oni nie rozumieją że to permanentne obrzucanie błotem burmistrza przynosi odwrotny efekt, jeżeli ktoś jeszcze kupuje ich gazetę to chyba ludzie starsi bez dostępu do internetu, a wiadomo że tacy ludzie nie lubią jak się kogoś wciąż oczernia, np. moi dziadkowie głosowali na Jaskólskiego, a teraz zamierzają zagłosować na Pulita bo mu współczują tej nagonki
Do Mateo
Do Mateo 26.10.2018, 14:24
Nie obrażaj ludzi starszych. Demokracja to demokracja. Aby głosować tylko na jednego te czasy w Złotowie się skończyły
tolo
tolo 26.10.2018, 10:45
Myślę że na spokojnie po wyborach trzeba Kołodziejczyka zawlec do sądu. Na żadnej działce nie ma napisane strabag. Każdy znał plan zagospodarowania i mógł napisać wniosek o warunki. Zarzucanie kłamstwa to materiał na wygrany proces. Dostał polecenie aby szczekać to szczekał. Zarzucanie Pulitowi który lansował Wielkopolskie Zdroje że chce sprowadzić śmierdziucha do Złotowa jest absurdem. Zaprzeczyłby sobie.
Gepetto
Gepetto 27.10.2018, 01:24
Niech Pulit idzie z p. Kołodziejczykiem do sądu teraz, w trybie wyborczym.

Czemu nie idzie? Bo by przegrał już na pierwszej rozprawie, i doskonale o tym wie.
Do tolo
Do tolo 26.10.2018, 15:36
A kto Pulitowi zabrania teraz to zgłosić do sądu? Nie robi tego bo taki dobry? Czy ty taki naiwny?
abc
abc 26.10.2018, 12:26
Właśnie. Zaprzeczył sobie. To świadczy o nim jako o człowieku.
FRONT
FRONT 26.10.2018, 10:07
Panie Adamie P. myślę że dosyć tego głupiego ujadania w temacie STRABAGu. Dlatego powinien pan skorzystać z kampanijnego prawa i uczciwie odpowiedzieć jak podczas spotkania naprawdę było. Wiem że daleko panu do nienawiści pokoleniowej w stosunku do osób piastujących stanowisko Burmistrza czy Starosty przed panem. Rywalizacja kampanijna może być nawet brudna ale nie powinna być upadlającą. Są osoby o których w kampanii nawet nie powinno się wspominać a jak już to i o nich należy pisać prawdę przed którą się nie obronią. Aby skończyć z tą inwazją na temat pana wypowiedzi trzeba zdobyć się na odwagę prostym językiem powiedzieć jak było i jaki jest pana stosunek do rywala w wyborach pana M. Jaskólskiego. Myślę że odwaga nadal jest ważna.
Afront
Afront 26.10.2018, 10:27
Długi tekst, treści zero. Klamstwa Pulita wychodzą na jaw i trudno to przyjąć prawda? Skoro wycofali sie z działki o konkretnym numerze, to znaczy ze mieli przydzielona działkę, to oczywiste.
Afront i tylko Afront.
Afront i tylko Afront. 26.10.2018, 14:29
No Afront po to tekst był długi byś odetchnął i go przeczytał i przeanalizował jego treść i to ci się udało. Reszta jak widać pozostaję bez zmian.
bemben
bemben 26.10.2018, 01:44
Ha ha ha ha Larva pozostał bez paliwa :)
grażyna
grażyna 26.10.2018, 01:43
Brawo Panie Burmistrzu, dopiął Pan swego. Powodzenia
56
56 26.10.2018, 15:38
Tak dopial swego. Klamstwo znowu zamiecione pod dywan
Jan
Jan 25.10.2018, 22:23
Ale w piśmie Strabag pisze, że "wycofuje się z budowy wytwórni na dz. nr ...". Wiec jasno z tego wynika, że jednak mieli przydzieloną jakąś działkę!
kolba
kolba 26.10.2018, 11:50
firma wycofuje wniosek, który i tak nie miał szans
do Jan
do Jan 25.10.2018, 22:38
I dlatego burmistrz nie odpowiedzial od razu dziennikarzowi na poczatku calej sprawy, tylko zwlekal i odsylal, żeby zyskac czas na zatuszowanie . To wszystko jest bardzo spójne, a te oswiadczenia i deklaracje Pulita nie bardzo. A w kinie mówił , że dzielono grunty tylko po to, zeby wytyczyc drogi. A tu proszę- wydzielona działka była. I to pod tego inwestora!!!
kolo
kolo 25.10.2018, 21:05
Otwartość i uczciwość burmistrza oraz łatwość z jaką się wypowiada (niezmącona nieszczerością, jąkaniem i dukaniem) zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż Jaskólskiego wymijające odpowiedzi na temat Kasi i Marysi oraz wzrok wbity w podłogę i ten nieśmiały anemiczny głosik, który jest zaprzeczeniem działania, które deklaruje :)
Do niezmąconego faktami
Do niezmąconego faktami 25.10.2018, 23:04
Nawet całą swoją elokwencją Pulit nie zagłuszy prawdy
Językoznawca
Językoznawca 25.10.2018, 22:25
"uczciwość burmistrza" to oksymoron .
Życzliwy
Życzliwy 25.10.2018, 21:23
Aleś pojechał. Plucie plucie to twoje poparcie dla A. Pulita. Myślę że on ciebie do wsparcia swoich racji nie potrzebuje. Pan Adam powinien przyznać że to co powiedział było spontaniczne a w związku z tym wyszła ta nieścisłość. Jeżeli tego nie uczyni tego to zrobi się z tego zakamuflowane kłamstwo.
kolo
kolo 25.10.2018, 21:51
Też myślę, że mnie nie potrzebuje :), ale panie Zyczliwy bardzo chciałem powiedzieć co myślę i dlaczego będę głosować na Puilita :)
Olo
Olo 25.10.2018, 20:42
Mieszkancy mogli sie przekonac o obliczu krasomowczej mowy burmistrza. Kazdy ma swoj rozum:-). Dziennikarze zareagowali prawidlowo, bo problem byl. Niech kazdy wyciagnie z tego swoje zdanie i na wyborach zaglosuje zgodnie z sumieniem.
baaaj
baaaj 25.10.2018, 20:27
Ojej, Strabag się wycofał? No to obietnice Jaskólskiego o szybkim działaniu [on i szybkie działanie :)))) ] w celu pozyskania inwestora nie będą mogły byś spełnione. Jakże mi przykro nie jest :)
Op
Op 25.10.2018, 19:52
I po burzy. Sitwa straciła paliwo.
P0
P0 25.10.2018, 21:20
????????
know
know 25.10.2018, 19:38
Kołodziejczykowi nie można wierzyć. Niedługo wyjdą na jaw kolejne ukrywane sekrety
Byłem tam
Byłem tam 25.10.2018, 19:50
Wielu słyszało co na sptkaniu z mieszkańcami i protestującymi powiedział burmistrz. Prawdy nie da się utopić poprzez ciągłe jej zakłamywanie. Też nie znoszę Kołodziejczyka ale w tym przypadku mówi prawdę i to powinien potwierdzić burmistrz A. Pulit.
Aj
Aj 25.10.2018, 21:21
Tak p. Jerzy mówił prawdę.
Ja tez
Ja tez 25.10.2018, 20:56
Słyszałem co mówił i to samo znajduje się w w/w oświadczeniu, wystarczy słuchać i czytać ze zrozumieniem. A tak prawdę powiedziawszy ci co znają kołodziejczyka i co go rzeczywiście nie lubią, nie dają się tak szybko zmanipulować temu cwaniakowi
niestety
niestety 25.10.2018, 20:32
Dałeś się omamić narracji byłego wiceburmistrza
Byłem tam i nie jestem głuchy
Byłem tam i nie jestem głuchy 25.10.2018, 20:44
O nie. Na ommamy jestem odporny i nie znoszę kłamstwa.
max
max 25.10.2018, 19:45
tj.wyjdą jeśli Pulit pozostanie burmistrzem, bo sprawy sadowe wymagają tutaj odwołania do 2-giej a moze i 3-ciej instancji, im dalej tym lepiej, a to wymaga czasu
Hm do max
Hm do max 26.10.2018, 08:48
A po co sprawy sądowe skoro się Strabag wycofał
Do "Hm do max"
Do "Hm do max" 26.10.2018, 09:08
przecież nie chodzi o strabag, tylko o to co było w poprzednich kadencjach np.sprawa w prokuraturze dot.basenu
KOLA
KOLA 25.10.2018, 22:36
Nie ma trzeciej instancji
max
max 25.10.2018, 23:05
Masz rację. Miałem na myśli Sąd Najwyższy, ale zgodnie z przepisami prawa to już nie jest trzecia instancja
Ok
Ok 25.10.2018, 19:04
Wycofali sie i super. I świetnie też że wyszly na jaw krętactwa Pulita. Dzialke wydzielil pod strabag, to jest jasne.
Sylwina
Sylwina 25.10.2018, 19:37
nie wydzielił pod spółkę, poczytaj oświadczenie
Jan
Jan 25.10.2018, 22:26
No, w oświadczeniu jest wyraźnie napisane, że wycofują się z budowy wytwórni na działce nr ...."
Oświadczenie
Oświadczenie 25.10.2018, 21:48
A ja oświadczam, ze jestem stonogą. Przeczytałaś? ;)
Al
Al 25.10.2018, 21:23
Oświadczć można i co z tego?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.10.2018, 20:49
A pod co wydzielił pod karuzelę. Komu oferowano sprzedaż działki i drogi do bocznicy, krasnoludkom. Takie powinno mieć zabezpieczenie prawne.
Korekta do Mieszkaniec.
Korekta do Mieszkaniec. 25.10.2018, 20:58
Takie oświadczenie powinno mieć zabezpieczenie prawne.
cogito
cogito 25.10.2018, 19:27
A ty, matole, znowu swoje, tak jak Kołodziejczyk. Były wiceburmistrz jest mocno zaangażowany w rozpowszechnianie kłamstw na temat Pulita, nawet wiem dlaczego i mieszkańcy też się niedługo dowiedzą, jeśli burmistrzem nie zostanie Jaskólski ...

Pozostałe