Czwartek, 21.02.2019

Nie lekceważcie przepisów!

  • 12.10.2018, 14:57 (aktualizacja 12.10.2018 14:59)
  • Janusz Justyna
Nie lekceważcie przepisów!
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, dbając o bezpieczeństwo na drodze, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem lekkomyślnym uczestnikom ruchu drogowego.

11 października br., policjanci zatrzymali prawa jazdy trzem lekkomyślnym kierowcom. Kontrole drogowe, podczas których policjanci ujawnili trzy przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości miały miejsce w miejscowości Franciszkowo. Pomiary prędkości zostały przeprowadzone w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Do pierwszej kontroli drogowej doszło o godzinie 8:10. Kierujący pojazdem osobowym marki BMW 52-letni mężczyzna, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 108 km/h.

Tą samą trasą o godzinie 08:50 jechała 20-latka, kierująca pojazdem Opel Astra. Została zatrzymana do kontroli drogowej, ponieważ urządzenie pomiarowe wykazało, że auto którym się poruszała pędziło z prędkością 102 km/h.

O godzinie 09:30 policjanci zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem Ford S-Max. 30-letnia kobieta nie stosowała się do ograniczeń prędkości, w obszarze zabudowanym miała na liczniku aż o 68 km/h za dużo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, piraci drogowi zostali ukarani mandatami i 10. punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też ich uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Przypominamy !
Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

IW

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 14.10.2018, 15:56
Kolego pod Żabką stają wszyscy jak popadnie.
Autohton
Autohton 13.10.2018, 18:59
Specjalnie robią strefy na mandaty. Np. w Nowym Dworze wybudowali piękny chodnik a ograniczenia na prędkość nie zdjęli
Józek
Józek 12.10.2018, 21:14
Tylko to potrafią. Sami nie przestrzegają przepisów, po "placu targowym" w Złotowie jadą nie zwracając uwagi na znaki przy wjeździe(notorycznie łamią zasadę prawej ręki), lub zatrzymywanie się pod żabką przy szpitalnej w miejscu nie wyznaczonym

Pozostałe