Czwartek, 21.02.2019

Na ratunek krowie!

  • 11.10.2018, 15:42 (aktualizacja 11.10.2018 15:44)
  • Janusz Justyna
Na ratunek krowie!
10 października 2018 r. o godz. 18.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie, że w okolicach m. Czernice na terenie podmokłym przylegającym do jednego z pastwisk ugrzęzła krowa.

Zgłaszający dodał, iż właściciel nie jest w stanie samodzielnie wydobyć zwierzęcia z zagrożenia. Na miejsce akcji zadysponowano jednostki OSP z Zakrzewa i Głomska oraz zastęp z Komendy Powiatowej PSP. Po rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia, uwięzione zwierzę pozostaje w terenie podmokłym tzw. Bagno Ługi, rozciągające się wzdłuż rzeczki Łużanki. Strażacy przy wykorzystaniu linek ratowniczych, pasów transportowych oraz węży pożarniczych dokonali siłowej ewakuacji zwierzęcia na najbliższy stały grunt, gdzie zostało ono przekazane właścicielowi i przetransportowane na teren gospodarstwa rolnego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Powyższa sytuacja dowodzi, że zakres i wachlarz strażackich działań jest niezwykle szeroki a podjęte działania okazały się skuteczne, co w konsekwencji skutkowało uratowaniem zwierzęcia przed niechybną śmiercią.

Łącznie w trwających blisko dwie godziny działaniach zaangażowanych było osiemnastu strażaków z jednostek OSP Głomsk, OSP Zakrzewo oraz KP PSP Złotów.

KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe