"Ludzie do mnie mówią: Nie jest taki zły ten Jaskólski”

  • 11.10.2018, 13:28
  • contact contact
"Ludzie do mnie mówią: Nie jest taki zły ten Jaskólski”
Rozmowa z Mirosławem Jaskólskim, kandydatem na burmistrza Złotowa

Kandyduje pan na stanowisko burmistrza Złotowa. Ta praca to ciężki kawałek chleba. Jeżeli pan wygra, nie będzie Panu szkoda oddawać obecnej posady w zarządzie dróg powiatowych?

Rzeczywiście praca w Powiatowym Zarządzie Dróg jest pracą bardzo odpowiedzialną, ponieważ odpowiada się za bezpieczeństwo podróżujących po prawie 500 kilometrach dróg powiatowych, ale również dającą satysfakcję. Przede wszystkim jest pracą uczącą dobrych kontaktów z mieszkańcami praktycznie całego powiatu. Znam prawie wszystkich sołtysów, nie mówiąc o włodarzach gmin, bo muszę, bo z nimi pracuję i staram się reagować natychmiast na ich sygnały: że coś nie tak, że coś trzeba szybko zrobić. Praca w PZD dużo mnie nauczyła. Jeżeli ktoś mnie bliżej poznał, to na pewno powie, że nie jest taki zły ten Jaskólski, może trzeba go wybrać na burmistrza Złotowa, a że stara się być dobrym gospodarzem – będzie dobrym burmistrzem.

 

Wszyscy są za komunikacją miejską w naszym mieście. Czy pana zdaniem Złotów stać na darmową komunikację? Czy może widzi pan na obecną chwilę ważniejsze potrzeby?

Myślę, że od tematu komunikacji miejskiej nie uciekniemy. W swoim programie wyborczym mamy również deklarację dotyczącą uruchomienia komunikacji miejskiej. Trzeba ją będzie wypełnić, bo taka jest potrzeba chwili i naszego miasta. Może na początek nie są nam potrzebne takie drogie autobusy, jak pokazywano. Bilety na pewno nie darmowe, bo tego co darmowe nikt nie szanuje, ale za 50% wartości to już można podyskutować. W przyszłym roku będzie bardziej obciążony budynek starego zespołu szkół rolniczych (dziś CKZiU), ponieważ szkoły opuszczą dwa roczniki młodzieży – uczniowie trzecich klas gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych, tak więc wielkie grupy młodzieży będą wędrować z dworca przez całe miasto. Myślę, że zadowoleni będą również i ludzie starsi, i matki z wózkami, jeżeli będą to autobusy niskopodwoziowe. Ja jestem za.

 

W Złotowie obserwujemy od jakiegoś czasu niezaspokojony popyt na nowe mieszkania. Czy miasto powinno sprzedawać deweloperom grunty pod duże obiekty wielorodzinne? Jeżeli tak, to w jakich lokalizacjach?

Myślę, że tu jest bardzo potrzebna rozmowa z miejskim urbanistą przy udziale mieszkańców i radnych. Uważam, że możemy pogodzić wszystkich. Taka jest rola burmistrza, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana. Jeżeli trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego to trzeba to zrobić i nie doprowadzać do sytuacji konfliktowych czy do protestów mieszkańców. Każdy powinien wiedzieć jaką działkę kupuje i na jaki cel jest ona przeznaczona. Na etapie wydawania warunków zabudowy dla inwestycji trzeba wszystko mądrze przemyśleć, aby nie dochodziło do sytuacji obcinania balkonów czy do problemów z dobudową nowego piętra. Myślę, że wszystko da się pozytywnie załatwić.

 

W godzinach szczytu w niektórych miejscach tworzą się korki. Mieszkańcy narzekają też, że w centrum nie ma gdzie parkować. Jaką ma pan receptę na ten problem?

To jest poważny problem miasta Złotowa. Dlatego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym kierunku ma się rozwijać nasze miasto. W kierunku Radawnicy, w stronę Piły, a może w jeszcze innym? Jesteśmy otoczeni gminą Złotów i to nasz rozwój blokuje. W swoim programie wyborczym na pierwszym miejscu stawiamy powiększenie granic administracyjnych miasta. Robi się w Złotowie po prostu po ludzku ciasno. Myślę, że wszystkie miejsca na parkingi już w miarę możliwości zostały wykorzystane. Partery nowo budowanych budynków powinny być przeznaczane na garaże dla mieszkańców, to dobry pomysł. Mówimy od dłuższego czasu o budowie piętrowego parkingu przy starostwie. Czas podjąć ostateczne decyzje.

 

Czy Złotów ma szansę stać się Wielkopolskim Zdrojem z prawdziwego zdarzenia, czy raczej Pana zdaniem należałoby zmodyfikować kierunki rozwoju?

Czy zdrojem to nie wiem, ale na pewno wiem, że musi być miastem czystym, zadbanym, ekologicznym i turystycznym oraz przede wszystkim zielonym. Takich miast jak nasze w Wielkopolsce jest bardzo mało. Już te kilka przymiotników, które wymieniłem do czegoś zobowiązują i wymuszają na nas pewne prace, które musimy wykonać. Mam na myśli piękne plaże, rozsądnie i z pomysłem zagospodarowane kąpieliska, ścieżki pieszo-rowerowe, zadbaną zieleń, walkę ze smogiem oplatającym zimą nasze miasto, coraz większą ofertę hotelarską oraz ciekawy program imprez kulturalnych, które będą przyciągać mieszkańców i turystów. To są cele, które musimy w krótkim czasie osiągnąć.

 

W okresie jesienno-zimowym trudno realizować jakąkolwiek aktywność sportową na świeżym powietrzu, bo jego stan w naszym mieście jest zły. Jak temu zaradzić?

Dużo już się na ten temat w mieście mówi i pisze. Przede wszystkim będę zabiegał rozbudowę ciepłociągu i gazociągu, aby podłączyć do sieci jak najwięcej użytkowników. Będę wspierał ludzi, którzy chcą wykorzystać pompy ciepła czy panele słoneczne poprzez miejskie dotacje, będę też starał się wskazywać z jakich funduszy ekologicznych można uzyskać dofinansowanie. Mam zamiar zabiegać o większą ilość dotacji na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Polepszeniu naszego powietrza ma również służyć komunikacja miejska, którą chcemy uruchomić. No i wiele innych spraw, jak sadzenie drzew, które są naturalnymi oczyszczaczami czy bieżące monitorowanie jakości powietrza. Myślę, że jak będziemy konsekwentni w działaniu, to powietrze nad Złotowem będzie coraz lepsze.

 

Czy uważa pan, że połączenie kultury i sportu w jedną placówkę – ZCAS – sprawdziło się?

To jak działa placówka zawsze zależy od jej wewnętrznej organizacji pracy. Szef jest zawsze jeden, ale może mieć dwóch zastępców – jednego od sportu, drugiego od kultury. Przecież nie chodzi tu o nazwę, lecz o to, by ludzie mogli spokojnie uprawiać sport i odpoczywać na ciekawych, kulturalnych imprezach. Ludzi na te stanowiska dobiera się według kompetencji i cech charakteru. Burmistrz i rada miejska powinni przed taką instytucją postawić przejrzyste, czytelne i ambitne cele, a następnie wymagać ich realizacji. Ostatecznie zaś oceniać i wyciągać wnioski. To przecież nie jest takie trudne.

 

Jakie ma pan pomysły na zatrzymanie młodych ludzi w mieście?

Dzisiaj nie trzeba mówić młodym ludziom, aby zostali w Złotowie, bo praktycznie nie ma w mieście bezrobocia. Kto chce ten znajdzie pracę. Pytanie – za ile? Doczekaliśmy się czasów, w których to praca szuka człowieka, a nie odwrotnie. Rolą burmistrza i całej rady miejskiej w tym momencie jest, aby budować dla młodych coraz więcej mieszkań, dbać o otoczenie, aby miasto było ładne i bezpieczne, aby wygodnie i sympatycznie się mieszkało. Zadbać należy również o żłobki, przedszkola i szkoły, aby wychowywały nasze pociechy na mądrych ludzi. Chcę realizować te i inne cele, dlatego proszę mieszkańców Złotowa, by oddali na mnie swój głos w najbliższych, niedzielnych wyborach. Za to wsparcie z góry dziękuję.

 

Jako były nauczyciel potrafi pan oceniać, na koniec musze więc pana nieco sprowokować – mógłby pan wskazać zalety i wady obecnego burmistrza Złotowa?

Nie chciałbym o wadach pana Adama Pulita mówić za dużo, bo w przyszłą dzielę są wybory i to mieszkańcy dokonają oceny. Jedno tylko co mogę powiedzieć, to że niektóre sprawy samorządowe w mieście za długo trwają. Przykładem jest chociażby basen, dworzec kolejowy, dom pomocy społecznej, budowa kolejnych ścieżek pieszo-rowerowych, mieszkań, współpraca z powiatem, tereny inwestycyjne itd. Należy to przyspieszyć, bo w stosunku do innych, mniej zamożnych gmin pomału zostajemy w tyle. Odnosząc się do zalet Adama Pulita – na pewno jest bardzo medialny.

 

Rozmawiała

Agnieszka Mackojć-Barabasz

 

 

contact contact

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 23.10.2018, 15:35
Panie Mirosławie !!!! Kiedy pan zdejmie nielegalny baner z pasa drogowego ul. Norwida ???? Od tego uzależniam moje poparcie dla pana w 2 turze i mojej rodziny również bo nie lubię jak ktoś łamie przepisy
Ja
Ja 17.10.2018, 20:28
Ja Mirek jestem rozczarowany,jakie ty bzdury klepałeś o godz.18.30 na Asta-net.Miałem z rodziną na ciebie głosować.Nigdy na ciebie z całą rodziną nie za głosujemy.
Kolega
Kolega 15.10.2018, 19:24
Ja tobie jako kolega Mirek wyjedż do Sowieckiej Rosji,albo na Białoruś,tam jeszcze zrobisz karierę.
Jurek
Jurek 15.10.2018, 18:27
Wiadomo,to już że ten komuch były członek PZPR,wspomagany przez lewackie bojówki PO-Nowoczesna-KOD-PSL-SLD i Obywatele UB i SB oraz WSI,nie zostanie burmistrzem Złotowa.To był by powrót do PRL i do okradania Polaków.
antypisuar
antypisuar 15.10.2018, 18:12
W postach sporo jadu pisowskiego. Ja głosuje na Maksimczyka - człowiek godny zaufania.
Dariusz T.
Dariusz T. 15.10.2018, 17:18
Mój głos Pan Jaskólski ma, uczył matematyki moją córkę i nie miała żadnych problemów z tym przedmiotem w liceum i obecnie na studiach. Widać że jak coś robi, to robi to dobrze
wybiórca
wybiórca 15.10.2018, 02:45
Ja bym z chęcią zagłosował na Pana Mirosława, ale dowiedziałem się że on jest od tego Rysia zwanego Dyzma, co lubi se golnąć
wienio
wienio 21.10.2018, 01:21
Oj jak od Dyzmy to ja też nie, ale czy to sprawdzona informacja?
A tango trwa
A tango trwa 17.10.2018, 20:09
Trafne spostrzeżenie ale to jest pikuś do tego kto teraz w tym środowisku pociąga za sznurki człowiek z drugiego fotela z jeszcze lepszymi możliwości leczenia strun głosowych. Prawdziwy Master. Taki tandem to i budżet może "przelewem" dziurę razy cztery.
rym
rym 17.10.2018, 20:31
Niech już zima przyjdzie i niektóre przegrzane umysły schłodzi. Zwłaszcza te, co wszędzie wrogów widzą i spisek wietrzą...
Ja
Ja 14.10.2018, 22:19
Wilokrotnie zwracalem sie do Pana Jaskólskiego z różnymi rzeczami ktore tyczyly wróg czy tez krzaków w rowach zawsze wysluchal i cos zadziałał. Normalny czlowiek.
gość
gość 15.10.2018, 00:30
Śmieszne...czyli co? A swoją drogą taki obowiązek miał. Czym tu się zachwycać?
Mirosław Jaskólski
Mirosław Jaskólski 14.10.2018, 09:20
No już co tam jeszcze co wam jeszcze leży na sercu.
Zbychu
Zbychu 14.10.2018, 14:00
Panie Mirosławie proszę się nie przejmować hejtem, bo on swiadczy o pana wielkości. Ma pan mój głos i głosy mojej rodziny. Pozdrawiam Zbigniew z ul. Boh. Westerplatte
polecam lustro a wzrok prosto nie w podłogę
polecam lustro a wzrok prosto nie w podłogę 14.10.2018, 10:46
Wpisz sobie pan jeszcze raz ten komentarz: "Pan Jaskólski wypowiada się spokojnie ładnym stylem. Przedstawia swój program na rozwój naszego miasta nie atakuje Pulita a mógłby, bo jest doświadczonym samorządowcem a tu co, niektórzy go obrażają no ale cóż takie jest nasze miasto."
mąż tirówki
mąż tirówki 14.10.2018, 00:36
Samiec Alfa każda daje radę
Uprzejmy inaczej
Uprzejmy inaczej 13.10.2018, 23:31
Panie Mirku, ma Pan fakturę na te krawężniki dociążające konstrukcje banerów? Niech Pan uważa bo PKW w tym roku sprawdza wszystko a zdjęcia do nich już pewnie jakiś uprzejmy wysłał :)
em
em 13.10.2018, 23:25
Program=dojechać do emerytury
zniechęcony wyborca
zniechęcony wyborca 13.10.2018, 18:36
Pan Jaskólski atakował kontrkandydata 4 lata temu i wyszło mu to bokiem! Swoją drogą lepiej żeby już odpuścił i przestał przesiadać się ze stołka na stołek. Lepszy z niego matematyk niż samorządowiec, a tym bardziej "drogowiec". Czas na zmianę pokoleń!
Rysiek
Rysiek 13.10.2018, 17:46
Ja dobrze znam Mirosława,on nigdy nie patrzył się w oczy.On jest fałszywy,nigdy nie głosujcie na aparatczyka komunistyczne,On by chciał powrotu do PRL i to jest pachołek Putina i Merkel.
LwM
LwM 13.10.2018, 16:59
Kulą w płot ten wywiad. Kandydat powinien wykupić możliwość wyłączenia komentarzy.
powrót z ukrainy
powrót z ukrainy 13.10.2018, 11:33
Wspominane krawężniki wykorzystane do kampanii dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg. Znamienne jest to, że podobnie myślą inni dyrektorzy przechowywani na stanowiskach swoich partyjnych mocodawców. Zwróćcie uwagę, że pilski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który jest też byłym członkiem PZPR ,obecnie schowany w PO, zatrudniony przez marszałka PO, nie rozumie zupełnie na czym polega jego postępek. Pan Jaskólski też tego nie rozumie, kładzie krawężniki na konstrukcjach banerów jak swoje. Wydaje się, że bankier pracujący w banku też powinien sobie wziąć z sejfu garść plików z banknotami i wpłacić na prywatne konto z lokatą. https://poznan.tvp.pl/39433646…
Prośba do redakcji pzl24
Prośba do redakcji pzl24 13.10.2018, 01:12
proszę opisać sprawę odejścia z Urzędu Miejskiego kandydata Zadbajmy o Złotów Marcina Batko oraz sprawę remontu pomostu przy ośrodku Zabajka 2 w Złotowie , rozmawiałem całkiem przypadkowo z wykonawcą tych robót i oświadczył że nie wiedział kto jest właścicielem tego pomostu , a właściwie kto nie jest , a co ważne działo się to za rządów poprzednika pana Pulita , jest to ewidentnie sprawa dla prokuratora
Do Prośba
Do Prośba 13.10.2018, 08:59
Nie proś tylko zgłoś sam do prokuratury skoro uważasz że popełnione zostało przestępstwo.
pop
pop 13.10.2018, 09:02
Do Złotowa to szkoda czasu.
Violiusz
Violiusz 13.10.2018, 01:05
a co tam słychać u żony kierowcy TIR-a?
Zapomniałem paszportu
Zapomniałem paszportu 13.10.2018, 16:58
Oj tam się działo. Że to do Bernadette nie doszło. Kierowca Tira był wyrozumiały bo swoje małżeństwo rozbił a po drugiej stronie, penetratora małżeństwo oszczędził.
Sól okrzemkowa
Sól okrzemkowa 15.10.2018, 12:25
To Wioleta była , pracownica starostwa.
też kierowca
też kierowca 12.10.2018, 19:58
Ja się zgadzam z kierowcą.Ja również jestem kierowcą.Chciałem uświadomić naszych kierowców z naszego powiatu.Proszę jechać ze Złotowa latem,w kierunku północnym,zachodnim,wschodnim czy południowym w naszym powiecie.Wszędzie można spotkać przy drodze suche drzewa czy gałęzie.Ten znany komunistyczny drogowiec,który startuje na burmistrza Złotowa,nie reaguje na to.Ile tych drzew suchych i gałęzi spada na jezdnie,które mogą zagrozić życie człowieka.On nie wycina te suche drzewa,czeka na tragedię.To jest skandal,że on jeszcze startuje na burmistrza!
kierowca
kierowca 12.10.2018, 19:07
Dlaczego ten drogowiec tak się wychwala a nie przeprosi rodziny,które zginęły wypadkach drogowych,z przyczyn dziur w jezdniach czy brak poboczy.On tylko łatał dziury,w których można było uszkodzić zawieszenie.Nigdy nie głosujcie na tego pseudo drogowca,który żył kosztem podatników i nic dobrego nie zrobił.

Pozostałe