Czwartek, 21.02.2019

Brak poszanowania wymogów

  • 10.10.2018, 22:55 (aktualizacja 10.10.2018 23:32)
  • Janusz Justyna
Brak poszanowania wymogów
9 października 2018 r. o godz. 12.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w obrębie zabudowań gospodarczych w m. Wąsosz gmina Złotów.

 Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono rozwinięty pożar obejmujący stertę ok. 460. balotów słomy, stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków magazynowo-gospodarczych. Podjęto działania gaśnicze, zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu m.in. o jeden z punktów czerpania wody umiejscowiony na rzece Głomi oraz lokalną wiejską sieć hydrantową. W toku prowadzonych działań rozwój pożaru został ograniczony, a tym samym zmniejszyło się zagrożenie dla przylegających zabudowań. W działaniach trwających łącznie dziewięć godzin uczestniczyło 39. strażaków z jednostek OSP Święta, OSP Blękwit, OSP Kleszczyna, OSP Radawnica, OSP Zalesie, OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz z KP PSP Złotów.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Apelujemy do wszystkich osób i podmiotów branży rolniczej o przestrzeganie przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i obowiązujących wymogów w zakresie ustawiania stert, stogów i brogów. Potwierdzonym w czasie interwencji jest, iż brak poszanowania w/w wymogów ma bezpośredni wpływ na powstawanie pożarów w obrębie zabudowań gospodarstw rolniczych.

KP PSP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe