Poniedziałek, 18.02.2019

Pasowanie na ucznia rzemieślniczego

  • 10.10.2018, 11:39 (aktualizacja 10.10.2018 12:59)
  • Janusz Justyna
Pasowanie na ucznia rzemieślniczego
10 października br. w sali Domu Rzemiosła w Złotowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia rzemieślniczego pracowników młodocianych, pierwszego roku nauki zawodu.

Młodzi, przyszli rzemieślnicy w liczbie ok. 100. ślubowali na sztandar cechowy, ślubując m.in. dążenie do uzyskania jak najlepszych wyników w praktyce i w szkole, odnosić się godnie i z szacunkiem do przełożonych, a po zakończeniu nauki przystąpić do egzaminu czeladniczego.

Pasowania Szablą Kilińskiego dokonał Starszy Cechu Rzemiosł w Złotowie Różnych Karol Pufal w asyście Podstarszych Michała Adamczaka i Władysława Siemienieckiego, którzy wręczyli pasowanym zaświadczenia o przyjęciu w poczet uczniów rzemiosła.

Głos zabierał burmistrz Adam Pulit i dyrektor CKZiU Andrzej Hencel. Obecni byli ponadto przedstawiciele placówek oświatowych współpracujących z Cechem Rzemiosł Różnych. 

Zarząd Cechu dziękuje dyrekcji i nauczycielom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie za współorganizację uroczystości. 

Hasło uroczystości:

Zdobycie odpowiedniego wykształcenia jest potrzebą, zdobycie zawodu koniecznością. 

(red)

Janusz Justyna

Zdjęcia (23)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe