Czwartek, 21.02.2019

Nasi (wice)mistrzowie!!!

  • 9.10.2018, 23:31 (aktualizacja 09.10.2018 23:41)
  • Janusz Justyna
Nasi (wice)mistrzowie!!!
Młodzi kolarze ze Złotowa Wicemistrzami Polski 2018 w jeździe drużynowej oraz dwójek na czas

Uczniowie I-go Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie - Michał Markowski oraz Mikołaj Kawa, na co dzień trenujący kolarstwo szosowe w konińskim klubie KLTC Konin w dniach 05-07.10.2018 roku wystartowali w Mistrzostwach Polski dwójek i drużyn w jeździe na czas, które odbyły się w miejscowości Golczewo. Mikołaj Kawa w dniu 06.10.2018 roku wspólnie z Dawidem Kuderczakiem wystartował w jeździe dwójek na czas. Na dystansie 22 km wywalczyli srebrne medale i zostali wicemistrzami Polski juniorów w tej konkurencji.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W dniu 7.10.2018 roku złotowianie Michał Markowski i Mikołaj Kawa wspólnie z klubowymi kolegami Konradem Sosińskim oraz Dawidem Kuderczak (reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata 2018 Innsbruck) w kategorii junior wywalczyli srebrne medale w jeździe drużynowej na czas. Kolarze pokonali dystans 44. km ze średnią prędkość ponad 47 km/h - tak znakomity wynik pozwolił im wywalczyć tytuł wicemistrzów Polski w jeździe drużynowej na czas. Michał Markowski oraz Mikołaj Kawa karierę kolarską rozpoczęli w złotowskim klubie LKS Drogowiec i tam nabyli pierwsze kolarskie szlify. Od roku trenują w kubie KLTC Konin. Młodzi kolarze po tym wielkim sukcesie są pełni optymizmu i stwierdzili, że: „za rok sięgniemy po złoto”.

Tytuł wicemistrzostwa Polski wzbudził nadzieje, ze złotowskie kolarstwo ponownie wespnie  się na szczyty, tak jak to dawniej bywało. Pierwsze, wielkie kroki w tym celu - zrobione!

Brawo!!!

Janusz Justyna

Janusz Justyna

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jaro
jaro 12.10.2018, 19:16
super

Pozostałe