Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Warto wiedzieć:

Podsumowanie soboty z karate

6 października 2018r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Boh. Westerplatte w Złotowie zostały rozegrane trzy imprezy sportowe pod Patronatem Burmistrza Miasta Złotów: XIV Mistrzostwa Polski w Karate Fudokan, VI Ogólnopolski Turniej Karate Satori Cup oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Fudokan Strefy B.Organizatorami imprez: Polski Związek Karate – Komisja Karate Tradycyjnego i Fudokan oraz Stowarzyszenie Satori.

Łącznie w zawodach wystartowało 264 zawodników z 18 klubów z całej Polski. O godzinie 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów, po którym zawodnicy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach kata indywidualnego i drużynowego, kumite klasycznego, kumite wolnego, sumo oraz kodachi (walka piankowym mieczem). Kodachi po raz pierwszy w historii zostało rozegrane, jako konkurencja Mistrzostw Polski.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. W trakcie zawodów przyznane zostały również puchary dla najlepszych zawodników i klubów oraz dla najmłodszych uczestników turnieju.

W klasyfikacji generalnej klubów Mistrzostw Polski trzecie miejsce zajął Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich "Budokan" (4 złote medale), drugie miejsce – Klub Sztuk Walk SOKUDO z Otwocka (6 złotych medali), natomiast pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy powiatu Złotowskiego z klubu Stowarzyszenie Satori (8 złotych medali).

Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się Krystyna Gawlik (Stowarzyszenie Satori), a najlepszym zawodnikiem Cezary Mazurek (Klub Sztuk Walk SOKUDO).

Natomiast najmłodszą zawodniczką turnieju Satori Cup była Zosia Sygnowska z Głubczyna (Stowarzyszenie Satori), najmłodszym zawodnikiem – Kacper Gniot z Krajenki (Stowarzyszenie Satori), najlepszą zawodniczką – Oliwia Tyda z Górznej (Stowarzyszenie Satori), a najlepszym zawodnikiem – Jakub Keskin z Warszawy (Szkoła Walk KIME).

Dzięki znakomitej obsłudze wolontariuszy Stowarzyszenia Satori i dobrej pracy sędziów zawody przebiegły bardzo sprawnie i cała impreza zakończyła się o godzinie 15.30.

Organizacja wyżej wymienionych zawodów możliwa była dzięki wsparciu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, Starostwa Powiatowego w Złotowie, Burmistrza Złotowa, oraz FHU ARKOMP Arkadiusz Król.