Czwartek, 21.02.2019

Aresztowany za pobicie i grabież

  • 9.10.2018, 14:30 (aktualizacja 09.10.2018 14:33)
  • Janusz Justyna
Aresztowany za pobicie i grabież
Mieszkaniec Złotowa został tymczasowo aresztowany za dokonanie rozboju na bezdomnym mężczyźnie, na którego napadł 3 października wieczorem. Zaatakowany mężczyzna zbierał surowce wtórne w jednym z osiedlowych śmietników, kiedy 43-latek zaatakował. Złotowianin kilkukrotnie uderzył w twarz zaskoczonego mężczyznę, kiedy ofiara przewróciła się napastnik zabrał z jego odzieży oraz plecaka wszystkie posiadane przez niego pieniądze. Intensywne działania złotowskich policjantów pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa.

W środę wieczorem 3 października br., dyżurny złotowskiej komendy został powiadomiony o pobiciu mężczyzny, do którego doszło na ulicy Bohaterów Westerplatte w Złotowie. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że pobitym jest bezdomny mężczyzna, który od pewnego czasu szuka schronienia w złotowskiej noclegowni. Feralnego wieczora mężczyzna zbierał surowce wtórne z osiedlowych śmietników. Kiedy był zajęty przeglądaniem odpadów w poszukiwaniu puszek nagle został zaatakowany przez mieszkańca Złotowa.

Krewki 43-latek, najpierw zaczął dusić swoją ofiarę, a następnie zadał mężczyźnie kilka uderzeń pięścią w twarz oraz kopnięć w okolice tułowia. Bezbronny mężczyzna upadł na ziemię, ten fakt wykorzystał napastnik przyciskając nogą brzuch mężczyzny przeszukał jego odzież i plecak zabierając wszystkie pieniądze należące do bezdomnego.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Mundurowi udali się we wskazany rejon, gdzie na podstawie zebranych od pokrzywdzonego informacji bardzo szybko ustalili rysopis sprawcy, który po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów prewencji złotowskiej jednostki. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Zebrany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków, oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczonych śladów oraz odzyskanego mienia pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutu rozboju. Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Złotowie 43-letni mieszkaniec Złotowa został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbywał już karę pozbawienia wolności.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KP PSP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RR
RR 9.10.2018, 22:45
Co za śmieć, brak słów
Ja
Ja 9.10.2018, 21:49
Dno, okraść bezdomnego...

Pozostałe