Poniedziałek, 18.02.2019

Niezawodni wolontariusze

  • 8.10.2018, 12:45
  • Janusz Justyna
Niezawodni wolontariusze
Wolontariusze z firmy PROVIDENT POLSKA SA w ramach akcji „Tak! Pomagam” odnowili świetlicę w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Złotowie

Kolejna akcja „Tak! Pomagam” firmy PROVIDENT POLSKA SA była skierowana do zaprzyjaźnionych uczestników i pracowników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Złotowie. W ramach siódmego już finału akcji przekazano wsparcie finansowe w kwocie 2.550,00 złotych, które przeznaczono na zakup farb i narzędzi malarskich, drewnianych narożników na filary oraz wykonanie niezbędnej usługi elektrycznej. Wolontariusze z firmy PROVIDENT POLSKA SA oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Złotowie w dniu 05.10.2018 r. spotkali się przy pracy związanej z wykonaniem prac malarskich w świetlicy Warsztatu.

Wspólna praca stwarzała okazję do integracji, pogłębienia dotychczasowych więzi oraz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zwłaszcza przez osoby niepełnosprawne. Tak jak w wielkiej rodzinie, każdy pracował dla wspólnego dobra i dawał z siebie to, co najlepsze.

Dzięki darczyńcom z firmy PROVIDENT POLSKA SA uczestnicy i pracownicy Warsztatu mogli zrealizować jedno ze swoich małych marzeń. Odnowiona świetlica zachwyca swym pięknem, a estetyczne otoczenie zachęca do przebywania w nim oraz podejmowania nowych wyzwań.

Ponadto, pan Artur Krusik z firmy PROVIDENT POLSKA SA, przekazał wolontariuszom z WTZ upominki w postaci notesu i długopisu. Dzięki czemu możemy planować nasze kolejne przedsięwzięcia oraz wydatki z nimi związane. Zrewanżowaliśmy się małym poczęstunkiem przygotowanym przez pracownię gospodarstwa domowego, który pomógł zregenerować siły niezbędne do pracy.

W imieniu kierownictwa, pracowników i uczestników WTZ w Złotowie dziękujemy za wkład własnej pracy oraz wsparcie finansowe ukierunkowane na poprawę warunków pobytu uczestników w naszej placówce. Tylko dzięki tak wspaniałym i życzliwym ludziom, dostrzegającym potrzeby innych i chętnych do współpracy możemy marzyć o lepszym jutrze.

Wszyscy wolontariusze na czas wykonywania prac remontowych, zostali objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach polisy ubezpieczeniowej, zasponsorowanej przez agenta ubezpieczeniowego PZU S. A, Pana Stanisława Pawełka.

 

Irena Kachel, WTZ

Janusz Justyna

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe