Poniedziałek, 18.02.2019

"Kobiety Krajny. W stulecie odzyskania niepodległości"...

  • 6.10.2018, 22:31
  • Janusz Justyna
"Kobiety Krajny. W stulecie odzyskania niepodległości"...
...to tytuł dzisiejszej konferencji naukowej, która odbyła się w Wielkim Buczku.

 Prelegenci, jak zawsze, wygłosili arcyciekawe referaty. Słuchacze, również jak zawsze, dopisali - sala była pełna! Zasiedli w niej m.in. Starosta Złotowski Ryszard Goławski i wójt gminy Lipka Przemysław Kurdzieko. Obaj samorządowcy pogratulowali organizatorom energii i zaangażowania, z jakim przygotowują każdą kolejną edycję konferencji. W tym roku odbyła się ona po raz XXI.

Goście "Krajniaków" (oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wielkim Buczku) i Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku wysłuchali wykładów prof. Józefa Borzyszkowskiego, Aldony Rybki, dr. Mariana Frydy i prof. Jowity Kęcińskiej-Kaczmarek. Tytuły referatów to kolejno "Kobiety Domańskiego", "Józefa Rybka - Krajnianka z Podróżnej", "Śpiewające Krajnianki z Kantyleny" i "Wybitne Krajnianki - z perspektywy zespołu folklorystycznego Krajniacy".

Starostwo Powiatowe

Janusz Justyna

Zdjęcia (27)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe