Poniedziałek, 18.02.2019

Nasze gospodarstwa w gronie najlepszych!

  • 4.10.2018, 17:32
  • Janusz Justyna
Nasze gospodarstwa w gronie najlepszych!
Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce rozstrzygnięty - w gronie laureatów Owadogigant z Lubnicy, Poziomka z Kujanek i "Nad jeziorem" z Buntowa

W środę 3 października 2018 roku, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyło się podsumowanie dwunastej edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Nagrody laureatom wręczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Konkurs jest organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku.

Do tegorocznej edycji zgłosiły się 42 obiekty z terenu Wielkopolski. Zgodnie z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów:

I kategoria: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
II kategoria: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
III kategoria: obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycyjne walory wsi.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała 8 nagród głównych, 5 wyróżnień oraz 2 nagrody specjalne. Zarówno nagrody, jak i wyróżnienie zostały przyznane w formie finansowej.

Laureaci Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce są niewątpliwym przykładem, jak prowadzić i zaprezentować obiekt tak, żeby był on atrakcyjny pod względem wizualnym jak również gwarantował przyjazną i swojską atmosferę.

W kategorii "Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi" pierwsze miejsce zdobył Ośrodek Agroturystyczny Park Owadów "Owadogigant" w Lubnicy (gm. Okonek).

Z kolei w kategorii "Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym" 3. miejsce przyznano Gospodarstwu Agroturystycznemu "Poziomka" p. Kanurskich w Kujankach (gm. Zakrzewo), wyróżnienie otrzymali p. Brzezińscy, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego w Buntowie "Nad Jeziorem" (gm. Złotów).

Gratulujemy - to niezwykle zasłużone nagrody!

Janusz Justyna, fot. UMWW


 

Janusz Justyna

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe