Niedziela, 17.02.2019

Jedziemy do Szczecina!!!

  • 14.09.2018, 01:13
  • Janusz Justyna
Jedziemy do Szczecina!!!
Akademia Piłki Nożnej Pogoni Szczecin zaprasza na duży turniej młodych piłkarzy Akademii Piłki Nożnej Sparty Złotów. To efekt podpisanej niedawno umowy pomiędzy obiema akademiami

Oto tekst artykułu ze strony internetowej AP Pogoni:

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Już za niecałe dwa tygodnie setki młodych zawodników z całego regionu przyjadą do Szczecina, by na boiskach treningowych Pogoni rywalizować w turnieju Ekstra Talent. To już trzecia edycja wydarzenia, organizowanego przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W projekcie udział biorą wszystkie kluby występujące w Lotto Ekstraklasie. Pierwszy z turniejów zorganizowany został 10 września na obiektach warszawskiej Legii. Dwa tygodnie później załoga Ekstraklasy dotrze do Szczecina, a cały cykl zakończy w Białymstoku na stadionie Jagiellonii. W sumie, w ciągu osiemnastu dni, w zawodach weźmie udział 256 zespołów i ponad 3000 zawodników.

– Turnieje są doskonałą okazją, aby sprawdzić piłkarskie umiejętności najmłodszych zawodników. Dla dzieci to z jednej strony dobra zabawa, ale i możliwość poznania smaku prawdziwej sportowej rywalizacji i pierwszych poważniejszych zwycięstw. To też dobry sposób budowania bazy młodych talentów. Niektóre z nich być może zabłysną kiedyś w profesjonalnej piłce. Z kolei dla samych klubów, które w swoich akademiach szkolą wielu uczestników turnieju, to możliwość zewnętrznej oceny efektów ich pracy – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa S.A.

W szczecińskiej edycji turnieju Ekstra Talent weźmie udział szesnaście zespołów z całego regionu. Oprócz Pogoni Szczecin swoją obecność potwierdziły m.in. Chemik Police, Arkonia Szczecin, Salos Szczecin, Orzeł Wałcz czy Football Arena. Zaproszenia do udziału w projekcie otrzymały również Drawa Drawsko Pomorskie, UKS Czwórka Kostrzyn, Iras Czaplinek czy Kotwica Kołobrzeg (+ Sparta Złotów).

– To absolutnie kapitalny projekt. Wszystkie akcje, mające na celu propagowanie zdrowej kultury życia, należy oklaskiwać i je wspierać – mówi Marcin Łazowski, trener-koordynator grup dziecięcych Akademii Pogoni Szczecin.

Oprócz turnieju dla zespołów U12 na uczestników wydarzenia czekać będzie również mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dzieci wezmą udział m.in. w testach sprawnościowych według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, składające się z trzech ćwiczeń: zwisu na ugiętych rękach, biegu wahadłowego 10 razy 5 metrów i biegu wytrzymałościowego. Dla wielu zawodników turniej Ekstra Talent może być również szansą na rozwój swojej piłkarskiej kariery.

– Tak naprawdę pieczemy trzy pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony współtworzymy znakomity turniej, który zachęca dzieci do spędzania czasu nie przy komputerze, ale na świeżym powietrzu. Z drugiej – mamy przeprowadzoną profesjonalną, ogólnopolską baterię testów, która jest fajnym narzędziem pod kątem oceny zawodników oraz selekcji. Po trzecie natomiast jest to dla nas jedna z gałęzi skautingowych. Na naszych obiektach pojawią się setki młodych zawodników. Niewykluczone, że z tej masy uda nam się wyłowić kolejne młode talenty, które kiedyś na stałe trafią na Twardowskiego – tłumaczy trener Łazowski.

Turniej Ekstra Talent
Czas: 24.09.2018, g. 10:00
Miejsce: Boiska treningowe Pogoni Szczecin

 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Śledz
Śledz 14.09.2018, 14:10
Prawdziwy Janusz poleca tylko paprykarz szczeciński.....
Romeu
Romeu 14.09.2018, 08:15
Janusz, co ty tak się podniecasz? Jastrowie tak jeździ od roku i bylo na miedzynarodowym turnieju a ty ani słowa.
MLKS
MLKS 14.09.2018, 10:09
No byli fajnie. Dzwonili o posiłki żeby dać najlepszy zawodników że Sparty żeby wstydu nie było he he. To zabawa a jechać z zawodnikami pożyczonymi z innego klubu słabe.

Pozostałe