Niedziela, 17.02.2019

Kontrolowano także pasażerów!

  • 13.09.2018, 10:41
  • Janusz Justyna
Kontrolowano także pasażerów!
Wczoraj złotowscy policjanci prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną jest nadmierna prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali 64 kierujących. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili, aż 48 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości przez kierujących

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości monitorowali wczoraj drogi powiatu złotowskiego. Policjanci złotowskiej "drogówki" wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Wśród kontrolowanych kierowców, jak i jadących z nimi pasażerów policjanci przeprowadzali również rozmowy profilaktyczne. We wczorajszej akcji na terenie całego powiatu wzięło udział 10 policjantów, którzy skontrolowali 64 pojazdy. Odnotowano 48 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. "Prędkość" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.
Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe