Niedziela, 17.02.2019

13-latek zatrzymany z marihuaną!

  • 10.09.2018, 16:46
  • Janusz Justyna
13-latek zatrzymany z marihuaną!
Złotowska policja intensyfikuje działania skierowane w przestępczość narkotykową. Tylko w weekend funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych ludzi, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Pierwszy z zatrzymanych to 13-letni mieszkaniec gminy Złotów, który w swoim plecaku ukrył kilka porcji marihuany. Kolejny z zatrzymanych to 22-letni mieszkaniec gminy Krajenka, przy którym policjanci ujawnili tabletkę ecstasy. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Natomiast 22-latek usłyszał już zarzut posiadania substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W piątkowy wieczór 7 września br. funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji podczas patrolu pieszego terenów rekreacyjnych przy ul. Hubego w Złotowie, zauważyli trzech nastolatków, którzy siedzieli na ławce przeniesionej w zarośla. Policjanci postanowili sprawdzić, co młodzi ludzie robią w takim miejscu. Podczas legitymowania zachowanie jednego z nastolatków wskazywało, że coś przed funkcjonariuszami ukrywa. Wszystko wyjaśniła kontrola zawartości plecaka 13-latka, który w jego wnętrzu ukrył środki odurzające. Policjanci ujawnili kilka zawiniątek folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego. Zabezpieczone substancje, przy pomocy testera wstępnie zidentyfikowano, jako marihuanę. Łącznie policjanci zabezpieczyli osiem porcji narkotyku. W związku z tym nieletni został zatrzymany, a po wykonanych czynnościach przekazany rodzicom. Za posiadanie środków odurzających będzie odpowiadać przed Sądem Rejonowym Wydział Rodzinnym i Nieletnich w Złotowie.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Do kolejnego zatrzymania doszło 8 września br. policjanci z Komisariatu Policji w Krajence patrolując teren miejscowości Paruszka zauważyli młodego mężczyznę, który wyraźnie chciał uniknąć spotkania z mundurowymi, nagle zawrócił i zaczął iść w przeciwnym kierunku. Przyczyna nietypowego zachowania młodego mieszkańca gminy Krajenka, wkrótce się wyjaśniła. Policjanci w kieszeni 22-latka ujawnili woreczek z zawartością tabletki ecstasy. Młody mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za co grozi mu do trzech lat więzienie. Teraz o losie młodych ludzi zadecyduje sąd.

KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe