Z żalu

  • 08.04.2016, 10:28
  • Janusz Justyna
Z żalu
Jeden z publicystów wysnuł ostatnio tezę, że klacze w Janowie Podlaskim pozdychały z żalu za demokracją. Tak im musiały dopiec rządy PIS, że widok pełnego żłobu napawał je obrzydzeniem i wzięły się, i pozdychały.

 Sprawą osobiście zajął się król Europy Donald Tusk, który o polskich klaczach jął zawiadamiać Obamę. Muszę sobie wyobrazić, jak bardzo wstrząsnęła prezydentem Ameryki ta wieść. Dobrze, że nie dowiedział się, że za „prawdziwej demokracji” zdechło coś kilkadziesiąt tych pięknych koni. Na szczycie poświęconym bezpieczeństwu nuklearnemu odłożono wszystkie sprawy na bok i zajęto się klaczą, oraz perspektywami rychłego męczeństwa bocianów pod rządami „pisowskiego reżimu”. Troską otoczyli też mężowie stanu korniki w białowieskich lasach, bowiem siepacze z PISu chcieli wyciąć setki drzew i korniki nie miały by co pożreć. Perspektywa głodowej śmierci korników skłoniła lud europejski do masowych protestów. Dochodzą również wieści o tym, że jaskółki postanowiły w proteście latać jeszcze niżej, co wywołało grozę w okolicznych wioskach, już srodze udręczonych totalną suszą spowodowaną przez „pisowski reżim”

Jest jednak dobra informacja. Otóż rybołowy w lipkowskich lasach mają pierwsze jajko. Nie buntują się przeciwko rządom PIS. Inaczej niż mieszkańcy Złotowa, którzy masowo odmawiają uczestnictwa w programie 500+ z żalu za Trybunałem Konstytucyjnym - jak donosi lokalna gazeta.

www.wieslawfidurski.pl

Janusz Justyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (110)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marek
Marek 01.06.2016, 19:54
wprowadzić limit zarobków dla całego sektora państwowego do 5 tys brutto nie zależnie czy to dyrektor kierownik polityk poseł starosta wojewoda burmistrz ect......i niezależnie czy jest z Warszawy Poznania czy Złotowa.koniec z dymaniem ludzi i wprowadzić dla całego sektora mundurowego prace do 67 .
Obelix z sieci
Obelix z sieci 24.05.2016, 06:36
Do Komisji Europejskiej trafił dokument wysłany z Trybunału Konstytucyjnego. Zawiera on wskazówki, jak należy odczytywać projekt ustawy o TK z 29 kwietnia 2016 r., zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwość. „To oczywisty skandal i złamanie art. 195.3 konstytucji” – zaznacza publicysta Stanisław Janecki, który ujawnił pismo. Komisji Komisja Europejska dała Polsce czas, aby podjąć działania, które miałyby spowodować usunięcie zastrzeżeń dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. Termin wyznaczony przez KE mija dziś. Komisja zagroziła, że jeśli do tego czasu sprawy nie rozwiążemy, zostanie przyjęta opinia dotycząca praworządności w Polsce. Tymczasem okazuje się, że – jak napisał w portalu wpolityce.pl Stanisław Janecki – „sędzia Andrzej Rzepliński, jego zastępca Stanisław Biernat oraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Mirosław Wyrzykowski stali się wręcz koordynatorami działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce”. Publicysta podkreśla, że takie zachowanie to nie tylko „oczywisty skandal”, ale przede wszystkim złamanie art. 195.3 konstytucji, który mówi, że sędziowie Trybunału Konstytucyjnego nie mogą „prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”. Jako przykład współpracy sędziów TK i Komisji Europejskiej Janecki podaje dokument, który został przesłany do Brukseli z Trybunału Konstytucyjnego. W metryczce pliku jako jego autor figuruje Jakub Królikowski, pracownik biura Trybunału Konstytucyjnego i asystent sędziego Stanisława Biernata. Jest to napisana po angielsku instrukcja obsługi projektu ustawy o TK z 29 kwietnia 2016 r., wniesiona przez grupę posłów PiS. Ta instrukcja jest skutkiem spotkań wiceprezesa TK Stanisława Biernata i sędziego w stanie spoczynku Mirosława Wyrzykowskiego ze współpracownikami wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa – Benem Smuldersem i Berndem Martenczukiem – wyjaśnia Janecki. W dokumencie napisano m.in., że projekt ustawy autorstwa PiS przewiduje uchylenie ustawy o TK z 25 czerwca 2015 r. i powrót do ustawy o TK z 1 sierpnia 1997 r. zmodyfikowanej w taki sposób, że ma to być niezgodne z konstytucją, czyli zgodne z orzeczeniem TK z 9 marca 2016 r. Wskazano też, że nowelizacja pomaga uniknąć obowiązku opublikowania decyzji z 9 marca 2016 r. i m.in. dlatego nie może być traktowana jako próba złagodzenia konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego, a tylko jako jego nowy etap – podkreśla Janecki."" - artykół z niezależna.pl
Obelix
Obelix 21.05.2016, 20:38
SB+WSI+TVN+PO+PSL+N= TARGOWICA powiesić
-xyz-
-xyz- 21.05.2016, 20:52
Obłęd
Katolik
Katolik 21.05.2016, 20:26
Jutro Niedziela pomódlcie się za siebie.
prawda
prawda 21.05.2016, 20:19
Prawda boli tego"Powtarzam to nie jest demokracja!"Woli TARGOWICĘ i obalenia przez bolszewię PO+PSL+SLD+Nowoczesną+KOD,rząd Polski Niepodległej,wybrany demokratycznych wyborach i wprowadzeniu reżimu bolszewickiego PO-PSL,którzy okradali majątek narodowy i Polaków,jak walka z Kościołem katolickim i wiernymi!
Powtarzam to nie jest demokracja!
Powtarzam to nie jest demokracja! 21.05.2016, 20:07
O zgrozo Katolik to ten, który ubliża. Prawicowy musi z PIS bo pozostałych wymienia jako zdrajców to ten, który obraża i grozi. Normalny to ten sam co jedzie w kółko to samo. Socjalizm to żydokomuna a Prawica to konserwatywna aureola świecąca i plująca jadem do bliźniego (obcego). Kapitalizm to podział na mądrych bogatych i głupich biednych. Widać demokracja oszalała a wyborcy wciąż ci sami.
przypominam
przypominam 21.05.2016, 20:00
A ja się pytam naczelnego J.J,o co tobie chodzi?Zastraszanie internautów,jak w PRL,którzy piszą prawdę?!.Nie zmienisz poglądów Polaków i nie zastraszyć,jak w PRL,który masz rodowód komunistyczny!!!Komunizm skończył się 25 października 2015r.!!!
-xyz-
-xyz- 21.05.2016, 19:41
I CO FIDURSKI O TO TOBIE CHODZI !
Polak
Polak 21.05.2016, 19:10
Ja ciebie bydlaku komunisto,podający się za "Kaczyńskiego" też ciebie poznałem, z nazwiska.Żarty już się skończyły w tej komunistycznej "Panoramie Złotowskiej",własnością tego przestępcy podatkowego,członka komunistycznego PZPR Henryka Stokłosy!!!Uważaj,żeby tobie coś się nie stało!!!Kieruję sprawę do Prokuratury Generalnej,jak i ABW o wszczęcie postępowania karnego i likwidacji strony internetowej"Panoramy Złotowskiej",która inwigiluje internautów jak w bolszewickiej III RP!!!ŻARTY JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁY,dla tej hołoty czerwonej!!!
z sieci
z sieci 21.05.2016, 18:35
Ten komunista z PO,PSL,Nowoczesna,który podaje się jako"
To nie jest demokracja".Wyjedź na Białoruś,do sowieckiej Rosji Putina,czy do Korei Północnej,to ciebie bydlaku wsadzą szybko do łagru!!!Ty masz mózg z lasowany przez media antypolskie i antykatolickie powiązane z byłą komunistyczną agenturę z SB,WSI,zydokomunę-TVN24,POLSAT czy szmatławiec żydowski"Gazeta Wyborcza",która już jest bankrutem.
To nie jest demokracja!
To nie jest demokracja! 21.05.2016, 18:09
Panie Fidurski czemu to ma służyć, przecież to już nie są komentarze to przemysł pogardy i nienawiści, niech pan z tym skończy, wstydu oszczędzi sobie i im. No chyba że taki jest pana cel przetrzymywania treści bloga, którego komentarze prowadzą do obrzydzenia wobec siebie ludzi o różnych poglądach politycznych.
ABC
ABC 21.05.2016, 17:09
Ty idioto,nie podawaj się jako"Kaczyński" a podaj się jako Petru,Kijowski,Szchetyna,Kwaśniewski,Cimoszewicz,Miller,Palikot,Wałęsa,Adolf Hitler czy Józef Stalin,wrogowie Polski Niepodległej i suwerenności!!!Ty bydlaku zacznij się leczyć w Zakładzie Psychiatrycznym!!!Jesteś już znany z nazwiska i uważaj na siebie,żeby tobie krzywda się nie stała!!!
Kaczyński
Kaczyński 21.05.2016, 18:25
Ha, ha, to my ciebie od dawna znamy, staruszku. Wiesz o tym prawda? Już raz wtopiłeś przy Marcinku, prawda?
Admi.
Admi. 21.05.2016, 19:31
Podpisując się jako Kaczyński pokazujesz swoje tchórzostwo i brak godności osobistej. Nie stać cię na nic więcej oprócz dna ,którego sięgnąłeś to nie strasz porządnych ludzi. Ja też mogę cię straszyć że ciebie znam i co narobisz w pory.
j 23
j 23 21.05.2016, 06:58
TuSSk ty zdrajco za zniszczenie Państwa Polskiego kula w łeb jasne !! PO+PSL+nowoczesna+SLD=Targowica, nasi pradziadowie zrobili POrządek z Konfidentami Targowiczan . Na Placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu publicznie powiesili na szubienicach wszystkich.
Kaczyński
Kaczyński 21.05.2016, 09:46
IDIOTA
Fakty
Fakty 20.05.2016, 21:01
Fakty są takie,że te bojówki bolszewickie antypolskie i antykatolickie PO+PSL+Nowoczesna bolszewia,jako V kolumna Niemiec i sowieckiej Rosji.Tą bandę należy lać prawym sierpowym w tą czerwoną mordę jako Zdrajcy Polski!
Fakty
Fakty 20.05.2016, 21:01
Fakty są takie,że te bojówki bolszewickie antypolskie i antykatolickie PO+PSL+Nowoczesna bolszewia,jako V kolumna Niemiec i sowieckiej Rosji.Tą bandę należy lać prawym sierpowym w tą czerwoną mordę jako Zdrajcy Polski!
Fakty
Fakty 20.05.2016, 21:01
Fakty są takie,że te bojówki bolszewickie antypolskie i antykatolickie PO+PSL+Nowoczesna bolszewia,jako V kolumna Niemiec i sowieckiej Rosji.Tą bandę należy lać prawym sierpowym w tą czerwoną mordę jako Zdrajcy Polski!
Fakty
Fakty 20.05.2016, 20:59
Fakty są takie,że te bojówki bolszewickie antypolskie i antykatolickie PO+PSL+Nowoczesna bolszewia,jako V kolumna Niemiec i sowieckiej Rosji.Tą bandę należy lać prawym sierpowym w tą czerwoną mordę jako Zdrajcy Polski!
w polityce
w polityce 20.05.2016, 18:28
Prezydent dr.Andrzej Duda,podpisał ustawę o zakazie propagowania komunizmu.Samorządy w ciągu roku,będą musiały usunąć z przestrzeni publicznej pozostałości minionej epoki krwawego komunizmu.Najwięcej ulic z nazwami bandytów komunistycznych znajdują si w Pile,pod rządami prezydenta Piły z PO.Również burmistrz Jastrowia z PO,musi usunąć jak najszybciej,nazwy ulicy bandyty komunistycznego,Zdrajcy Polski i agenta NKWD Żymierskiego.
Zbigniew
Zbigniew 13.05.2016, 14:12
Moim przedmówcy mają w 100% rację Tak niestety wygląda nasz kraj. Żyjemy żyliśmy i będziemy żyć w kraju w którym równość to fikcja. Kiedyś ktoś robił wyliczenie emerytur mundurowych ich stażu pracy w konfrontacji z 67-latkiem piekarzem tokarzem spawaczem etc. Tylko usiąść i płakać jak nas urządzono......
Oszukany ale wolny
Oszukany ale wolny 13.05.2016, 11:37
Przecież z wolności i przywilejów w Wolnej Polsce korzystają zgodnie z prawem ci którzy walczyli o nią najbardziej u boku SOLIDARNOŚCI. Są to milicjanci, prokuratorzy, sędziowie, adwokaci, wojskowi, (w tym ZOMO), klawisze, naczelnicy więziennictwa, komornicy, szeroka rzesza urzędników administracji publicznej. Ogólnie mówiąc czołowi członkowie PZPR. My robotnicy byliśmy tylko murzynami potrzebnymi do wykonania czarnej roboty w tzw. Ruchu Solidarnościowym . Tak więc cieszmy się życiem u boku bohaterów, oddając im szacunek za to że nas oswobodzili z niewolnictwa i łaskawie obradowali najniższymi zarobkami, dorywczą pracą (na czas określony), drogą żywnością, drogimi lekami i zapewnili ustawowo że pracując do śmierci, dożyjemy setki.

Pozostałe