Czwartek, 21.02.2019

Zatrzymano sprawcę rozboju

  • 8.08.2018, 13:28 (aktualizacja 08.08.2018 13:32)
  • Janusz Justyna
Zatrzymano sprawcę rozboju
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w niespełna trzy godziny po zdarzeniu zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który dopuścił się rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce sklepu spożywczego w Złotowie. Wczoraj Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce w dniu 5 sierpnia br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że przed godziną 22:00 do sklepu spożywczego na ul. Krzywoustego w Złotowie, wszedł młody mężczyzna, który w pewnym momencie podszedł do stojącej za ladą ekspedientki, wyciągnął nóż i grożąc przerażonej kobiecie pozbawieniem życia, zażądał wydania pieniędzy, alkoholu i papierosów. Następnie sprawca zabrał gotówkę, alkohol i papierosy wartości ponad 3.500 złotych i szybko oddalił się w nieznanym kierunku.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole i przewodnika z psem służbowym, którzy zebrali wstępne informacje i patrolowali teren pobliskiego osiedla. Policjanci kryminalni specjalizujący się w tego typu przestępstwach dokonali istotnych ustaleń, zabezpieczyli dowody mające pomóc w wykryciu sprawcy, ustalili rysopis i tożsamość sprawcy rozboju.

Zaangażowanie i skrupulatna praca wszystkich policjantów oraz połączenie wszystkich zebranych danych przyniosły zamierzony efekt. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22- letniego sprawcę rozboju niespełna trzy godziny po dokonaniu przestępstwa, w jednym z mieszkań w Złotowie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli część pochodzących z przestępstwa pieniędzy, które mężczyzna ukrył w częściach garderoby oraz w mieszkaniu w którym go zatrzymano.

Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 22- letni mieszkaniec Złotowa może spędzić nawet 12 lat za więziennymi kratami. Za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach tzw. "recydywy". Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

IW

Janusz Justyna

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 12.08.2018, 13:42
Ty to chyba Jajo ten patologiczny wypierdek
S.
S. 9.08.2018, 13:22
Kanalia !!!! Mały s k u r w y s y n !!!!!!!
Olga
Olga 8.08.2018, 18:57
I słusznie
Lou
Lou 9.08.2018, 01:21
Pokochał życie w ***?

Pozostałe