Piłat i demokraci

  • 08.08.2018, 00:17 (aktualizacja 12.08.2018, 11:10)
  • contact contact
Piłat i demokraci
Trzecia dekada I wieku naszej ery. Gdzieś na Bliskim Wschodzie odbywają się demokratyczne wybory. Kandydatów jest tylko dwóch. Pierwszy z nich jest pospolitym bandytą

Nie stoją za nim żadne wartości, Uzyskuje jednak poparcie żydowskich elit. Finansują jego kampanię wyborczą, podpłacają klakierów itp. Interesujące, że wspierają go wyłącznie z jednego powodu, jest nim strach przed kontrkandydatem. Boją się bowiem jego słów, boją się głoszonej przez niego prawdy. 

 

Przeprowadzający wybory dostrzega szwindle. Zauważa, że elektorzy zostali zmanipulowani. Ostatnim odruchem przyzwoitości "umywa ręce". Tym gestem ukazuje światu, że nie chce mieć nic wspólnego z "demokratycznym wyborem", którego dokonuje  zmanipulowany tłum. Ten bowiem jednomyślnie wskazuje zwycięzcę. Jest nim bandyta. Najgłośniej za złoczyńcą optują podpłaceni klakierzy. Ich postępowanie bezrefleksyjnie kopiują miłośnicy "zachowań stadnych". Pozostali milczą, preferują bowiem postawy zachowawcze lub nie mają odwagi przeciwstawić się niesprawiedliwości. 

 

Przytoczony przykład znakomicie obrazuje mechanizmy, które we współczesnych demokracjach prowadzą do zwycięstwa. Najprościej ująć to w definicji, że jest to umiejętne posługiwanie się kłamstwem i pieniędzmi, w celu takiego ukształtowania zachowań stadnych, by inwestujący w grę wyborczą, mógł osiągnąć zamierzony cel. Oczywiście można budować utopijne teorie. Przywoływać przykłady demokracji zachodnich. Twierdzić, że oparte są na prawach człowieka, wolności, transparentności itd. Rzecz w tym, że będą to tylko bajki. Bajki opowiadane w celu ukształtowania zachowań stadnych, na przykład mobilizacji grupy ludzi pod szumnym hasłem "obrony zagrożonej demokracji w Polsce". 

 

Zapewne zauważyli Państwo, że na początku felietonu nie posłużyłem się imieniem Jezus. Nie ma w tym przypadku. Dostosowałem się w ten sposób do "wolności", które obowiązują w jednej ze wzorcowych demokracji zachodnich. Mowa o Norwegii. Przypominam, że to właśnie tam (na pięknych Lofotach) ryby łowią powiatowi "obrońcy demokracji", dwaj krezusi finansowi, konstytucjonalista Stanisław i intelektualista Mariusz. Wymienieni przywykli leczyć własne kompleksy poprzez pomnażanie kapitału, zagraniczne podróże oraz zachwyty nad wyższością zachodniej cywilizacji. Oni oglądają świat wyłącznie z perspektywy bogatego turysty. W moim przypadku jest inaczej. Wolę poznawać go na sposób Sebastiana Cyranka (złotowski podróżnik), pobyć w danym kraju dłuższy czas, wtopić się w tłum, porozmawiać z wieloma ludźmi itd. Dopiero wówczas można silić się na ewentualne porównania. W przeciwnym wypadku jest to tylko relacja z atrakcyjnej wycieczki (czasami okraszona nutką snobizmu, patrz. felieton z eskapady do Japonii, którą odbył "mentor" powiatowych obrońców demokracji). 

 

Kilka lat temu poznałem jednego z najlepszych dziennikarzy w Norwegii. Stało się tak dzięki pracy fizycznej, którą wykonywałem w tym kraju, a którą tak gardzą złotowskie elity (lewicowe!), co znajduje wyraz m.in. w licznych komentarzach (np. pod moimi felietonami). Szczerze powiem, że czuję się ogromnie zaszczycony, że ten Mądry Norweg uważa mnie za swojego przyjaciela. Dodam tylko, że w gronie jego znajomych znajduje się wiele znanych osobistości ze świata. 

 

Ma piękny dom. Dlatego piękny, że pełen jest symboli wiary. Widziałem m.in. Krzyż oraz ikonę Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus (podarowaną przez żonę Andrieja Sacharowa). Ten dom, jak podkreśla gospodarz, jest zawsze dla mnie otwarty. Czasami korzystam z tej gościnności, bo rozmowa z takim człowiekiem wzbogaca, wzbogaca bardziej niż dochody z budynku,  dawniej samorządowego, który nabył po atrakcyjnej cenie pewien obrońca demokracji ze Złotowa, dawniej samorządowiec. 

 

Einar, bo tak ma na imię norweski dziennikarz, lubi nasz kraj. Nie zachwyca się nim jednak ze względu na "równo pokoszone trawniki", których pilnuje miejscowy szeryf, albo liberalno - lewicowe poglądy wyznawane przez "korpointelektualistów", "postkomunistycznoeuropejskich kacyków" itp. Imponuje mu Polska Chrześcijańska! W rozmowie często łączy słowa "Polacy" i "Chrześcijanie". Dlaczego? Dostrzega bowiem kryzys wartości chrześcijańskich w Norwegii, który doprowadził do założenia społeczeństwu kajdan "poprawności". Skandynawowie o pewnych sprawach mówią już tylko w "czterech ścianach". Publicznie swoich poglądów nie powtórzą. 

 

Współcześni Norwegowie przypominają ludzi, którzy blisko dwa tysiące lat temu, pod wpływem manipulacji, dokonali błędnego wyboru. Przez całe lata głosowali bowiem na polityków, którym obce były i są wartości chrześcijańskie. Mowa o klasycznej lewicy. W niektórych regionach rządzi ona nieprzerwanie od dziesięcioleci! (czy nam to czegoś nie przypomina?) To właśnie ich polityka wykreowała Breivika – lewicowego ekstremistę, który zamordował kilkadziesiąt osób. To oni zbudowali program, który wyeliminował chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej (obrzędy protestanckie spełniają rolę ludowego zwyczaju, nie mają nic wspólnego z duchowością). O Jezusie nie wolno mówić swobodnie w szkole lub przedszkolach, za noszenie symboli chrześcijańskich można wylecieć z pracy (np. z norweskiej telewizji), podobnie za przywiązanie do nauki Kościoła katolickiego (np. słynna historia z polską lekarką). 

 

Co zatem wolno? Wolno np. maszerować pod tęczowymi flagami i głosić "homopropagandę". Można tak czynić nawet w dniu święta niepodległości (17 maja). Miałem okazję uczestniczyć w takich obchodach. W jednym z norweskich miast widziałem kilkutysięczny tłum, który paradował w tradycyjnych strojach ludowych. Zebrani oklaskiwali specyficzny pochód, w którym norweskie i tęczowe flagi przeplatały się nawzajem. Wśród maszerujących była m.in dwuznacznie ubrana dziewczynka (12-13 lat), która niosła hasło: "Niech cię nie obchodzi, kto mnie pie...". Zrobiłem fotografię na pamiątkę. Wyślę kiedyś panu Mariuszowi. Jemu tak bardzo nie podobają się nasze "smutne" święta. Te uzna zapewne za odpowiednio wesołe. 

 

Norwegia zakuta jest w kajdanach poprawności. Dlatego imponuje mi postawa Einara, który nie boi się iść pod prąd. Wielokrotnie bronił słów Jana Pawła II na temat moralności. Nie wahał się też opublikować krytycznego artykułu (w największej norweskiej gazecie), gdy telewizja publiczna zakpiła sobie z Papieża Polaka i jego choroby. Dodam, że w tym roku  podarowałem Einarowi album o Janie Pawle II. Pokazuje go wszystkim swoim gościom. Przy okazji przybliża im historię Wielkiego Polaka, bo jest nim ogromnie zafascynowany. 

 

Oczywiście Einar, który jest luteraninem, nie jest odosobnionym przypadkiem. Poznałem wielu rozsądnych, gościnnych i niezwykle sympatycznych Norwegów. Rozmawiałem na przykład z Mette, która maluje obrazy. Posiada własną galerię. Mówiła mi, że niektórzy z jej przyjaciół (ludzie kultury) zdecydowali się opuścić protestanckie zbory i przyjąć naukę Kościoła katolickiego. Co to za kościół, w którym nie ma zasad i wszystko wolno – uzasadniła krótko ich wybór. Oczywiście szanse na katolicką Norwegię są niewielkie. Jej przyszłość to zapewne islam i demokracja w muzułmańsku wydaniu (to tylko kwestia czasu, że na czele rządu stanie wyznawczyni Mahometa). Podobnie będzie zresztą w wielu innych państwach zachodnich. 

 

Polska jest w trakcie wyboru swojej drogi. Wiele jednak wskazuje, że nasz kraj pójdzie w ślady Norwegii, Francji i innych "demokracji" zachodnich. Wystarczy przypomnieć wiece proaborcyjne, w których brały udział tysiące Polaków, z senatorem Mieczysławem Augustynem (PO) na czele! (miałem wątpliwą przyjemność, jako dziennikarz pewnego radia, nagrywać wypowiedź tego polityka), wystarczy przypomnieć zachowania sądów, które nie bronią wartości (np. skazywanie na wysokie grzywny lub więzienie za pokojowe protesty w obronie wartości, umarzanie zaś spraw lewicowych aktywistów, np. mężczyzn przebranych za kobiety, którzy szarpali się z policją i ochroną podczas antygenderowych wykładów), wystarczy przypomnieć, że rozpoczęła się ekspansja islamu (m.in. z Bangladeszu i Uzbekistanu), wystarczy przytoczyć dziesiątki innych przykładów. 

 

Oczywiście "czarny scenariusz" nie musi się spełnić. Wielu Polaków pielęgnuje bowiem wartości, które niezwykle drażnią różnej maści lewaków. Mowa o chrześcijaństwie - fundamencie naszej państwowości. To własnie wartości chrześcijańskie sprawiły, że w okrutnych czasach sowieckiej i niemieckiej okupacji (początek we wrześniu 1939 r.) tysiące Polaków stać było na heroiczne postawy. Ojciec Maksymilian Maria Kolbe, rotmistrz Witold Pilecki,  Nazaretanki rozstrzelane w 1943 r w Nowogródku, ks. Antoni Januszewski, rodzina Ulmów, ks. Jerzy Popiełuszko (zamordowany przez komunistów w 1984 r.). Długo można wymieniać nazwiska ludzi, i to tylko z najnowszej historii Polski, którzy mieli odwagę stać na straży wartości chrześcijańskich do końca. 

 

Młode pokolenie, które będzie w najbliższych latach kształtować Polskę, ma więc z kogo czerpać dobre wzorce. Może też wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dostrzec przede wszystkim to, że męczeństwo wielu Wspaniałych Ludzi, które przecież nie musiało mieć miejsca, było następstwem lewicowych eksperymentów, eksperymentów zaaplikowanych niejednokrotnie za pomocą demokratycznych procedur. Warto też przypominać młodemu pokoleniu, że obecnie głównymi decydentami światowej polityki są właśnie lewacy. Historia uczy, że nie wróży to nic dobrego. 

 

Najbliższe miesiące będą decydujące dla przyszłości naszego kraju. Skojarzenia z procesem Jezusa nasuwają się same. Uaktywnili się ludzie (zazwyczaj pozostający w cieniu), którzy sponsorują zwalczanie wartości chrześcijańskich w Polsce (wspierali i wspierają m.in. kariery polityczne bandytów, aferzystów, dewiantów seksualnych itp.). Widać także klakierów (głównie medialnych), którzy za ich "srebrniki" starają się w odpowiedni sposób ukształtować opinię publiczną. Różnica z czasami Jezusa jest jedynie taka, że ostateczna decyzja nie będzie dziełem przypadkowo zebranego tłumu. Podejmą ją bowiem wybrani przez całe społeczeństwo elektorzy. Mam tylko nadzieję, że po nadchodzących wyborach, które odbędą się w latach 2018-2019, Einar dalej będzie mógł kojarzyć Polskę z chrześcijaństwem. Nie ma bowiem innej drogi do wolności.

 

Piotr Tomasz
Emigrant, Prawnik, Dziennikarz, Historyk -regionalista
Felietonista portalu www.77400.tv
Osoba represjonowana za poglądy w okresie rządów PO-PSL
kontakt: [email protected] lub fb

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 08.02.2019, 16:29
Szkoda komentować takie wypociny. Założył sobie opaskę biało czerwoną i udaje bohatera
alois
alois 27.11.2018, 21:35
Podaj sobie reke z Brevikiem pisowski oszolomie. PZL 24, dopuszczajac oszoloma na te strone straciliscie czytelnika.
Chwil
Chwil 04.10.2018, 08:07
Przepraszam, ale czy byl Pan powstancem warszawskim ?
Jesli nie, to prosze nie fotografowac sie z taka opaska na ramieniu, ten Symbol cos znaczy i nie powinien byc naduzywany, tak samo jak tylko zolnierz moze nosic mundur wojskowy, Prawda ?
Iiiihaahaa
Iiiihaahaa 13.08.2018, 09:46
Wobec koni, arabskich, PiS skapitulował. Co dalej?
aqq
aqq 13.08.2018, 13:14
Araby ich w konia zrobiły???
Do bolszewików
Do bolszewików 10.08.2018, 22:15
Co wy wszyscy tacy nie podpisani. Strach przed inwentarzem czy wstyd?
śledźnorweski
śledźnorweski 10.08.2018, 06:29
Aha, i pisze Pan, że dwie złotowskie persony leczą kompleksy poprzez podróże i pomnażanie kapitału... A pańska stopka to na czyje ego ma działać? No, można by powiedzieć, że Pan to taki nasz krajeńsko-norweski Mesjasz.
śledźnorweski
śledźnorweski 10.08.2018, 06:26
Breivik jest prawicowym terrorystą, nie lewicowym. Zamach przeprowadził na młodzieżówce Partii Pracy. Albo wiedza ogólna do poprawy, albo piszemy tylko o tym, co się nam podoba.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 10.08.2018, 15:18
Jego deklaracje nie mają najmnieszego znaczenia. Liczy się postępowanie Breivika. Człowiek prawicy broni życia. To podstawowa wartość! Hitler również był lewakiem. Przypominam, że jego socjalistyczna partia pracy określana jest jako prawicowa:) To tak w nawiązaniu do wiedzy ogólnej:)
Jezus był lewakiem
Jezus był lewakiem 10.08.2018, 15:44
Hitler był lewakiem, ciekawa próba wybrnięcia wśród prawaczków. Widzę, że ktoś zagalopował się czytając "Do rzeczy". Polecam coś bardziej zrównoważonego: https://www.rp.pl/Plus-Minus/3…
do ignoranta, który się wymądrza
do ignoranta, który się wymądrza 12.08.2018, 23:46
przeczytaj, synu, Mein Kampf, a się przekonasz, że Hitler pełnymi garściami czerpał z doświadczeń i wiedzy komunistów i socjalistów.
Jezus był ignorantem
Jezus był ignorantem 13.08.2018, 09:28
Rozumiem ojczulku, że przeczytałeś MK - gratuluję.
do ignoranta
do ignoranta 22.08.2018, 07:23
żeby o czymś sensownie się wypowiadać, trzeba to znać
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 11.08.2018, 08:09
Rzeczpospolita;). Przypominam spotkanie Graś-Hajdarowicz przy śmietniku. To nie jest zatem najlepsze źródło. Dziękuję jednak za link.W internecie krąży foto Marka Borowskiego ze znaczkiem Polski Walczącej. Rozumiem, że Honorowy Obywatel Złotowa, i krewny Bermana, to antykomunista:). W Norwegii nie ma prawicy. Znam dzialaczy partii Hoyre ( teoretycznie prawica). Przypominają światopoglądowo dzialaczy PO, mowa o tych najbardziej radykalnych w lewo.
Jezus był lewakiem
Jezus był lewakiem 12.08.2018, 22:36
Nie, no *** "do rzeczy" to jest obiektywne źródło informacji. Bogu iglasty, myślę, że wy prawaczki, trudne dzieciństwo mieliście. Takie chucherka chowane pod matczyną kiecą, z którymi nikt na podwórku nie chciał się bawić
Krajan
Krajan 09.08.2018, 21:07
Ty bolszewiku Witek i Pol,pochodzicie z rodziny komunistycznej i antypolskiej.Zacznijcie się leczyć w zakładzie psychiatrycznym.
Karina
Karina 09.08.2018, 22:04
Krajan. No nareszczie trafiłeś. Krajan z komunistycznej rodziny idź, idź się lecz tam gdzie wskazałeś.
Spiesz się bo jutro przyjmują w ramach dni otwartych.
z niezależnej pl.
z niezależnej pl. 08.08.2018, 21:01
Ten co podpisał się POL,to nic innego jak postkomunista,finansowany przez żyda polakożercy Sorosa i Putina.Ile tobie płacą za te bydlęce w pisy.To już wiadomo,że ta szumowina komunistyczna,która stawała w obronie komunistycznego Sądu Najwyższego była opłacana 20 Euro,każdemu zdrajcy Polski.
Witek
Witek 09.08.2018, 09:03
Ty ,,z niezależnej pl." Jedno jest pewne że to ty jesteś opłacanym i podstawionym komunistą, który poprzez swoje wulgarne wpisy ma za zadanie zochydzić i zdeprecjonować PiS w oczach tych którzy twoje chore wpisy przeczytają. Widać jak bardzo zależy ci na tym aby czytający je myśleli że w PiSie jest wielu tak niezrównoważonych ludzi.
Kto tobie za to płaci, czyżby ci których tak często z uwielbieniem wymieniasz.
podpis
podpis 09.08.2018, 22:02
Zgadzam się z Panem.
podpis
podpis 09.08.2018, 22:03
zohydzić
Brawo o to chodzi
Brawo o to chodzi 09.08.2018, 22:49
zgadza sią zohydzić
do zacietrzewionego
do zacietrzewionego 08.08.2018, 22:24
Twarzą reformy sadownictwa jest bolszewicki prokurator Piotrowicz, odznaczany i zasłużony dla Komuny, więc o co ci biega? Przecież rękoma tego komucha wprowadza sie ponownie komunę.
Jurek
Jurek 08.08.2018, 20:24
Panie Piotrze,nie przejmuj się tymi wpisami przeciwko Panu.To jest hołota,szumowina komunistyczna,antypolska i antykatolicka.To bydło finansowane jest za wpisy bojówki bolszewickie,z PO,PSL,SLD,Nowoczesna,KOD,Obywatele UB,jak i lewackiej UE Brukseli,to Moskwa bis.
podpis
podpis 09.08.2018, 22:06
"Jedno jest pewne że to ty jesteś opłacanym i podstawionym komunistą, który poprzez swoje wulgarne wpisy ma za zadanie zohydzić i zdeprecjonować PiS w oczach tych którzy twoje chore wpisy przeczytają. Widać jak bardzo zależy ci na tym aby czytający je myśleli że w PiSie jest wielu tak niezrównoważonych ludzi.
Kto tobie za to płaci, czyżby ci których tak często z uwielbieniem wymieniasz"
Pol
Pol 08.08.2018, 20:41
Ty Jurek ale ty z tymi twoimi obelgami to nic a nic nie pomagasz panu Piotrowi.
Wręcz przeciwnie ty mu szkodzisz.
Nie zdziwię się jak wielu z prawicy ciebie nazwie ,,szumowiną antypolską i antykatolicką".
Pod wieloma nickami obrażasz i obrażasz, żadnych argumentów tylko mięso i mięso.
Ja też nie znoszę zdrajców, komunistów czy nowoprawicowców z PZPRowskiego odzysku ale publicznie ich nie wyzywam a jak już to konkretnie wytykam ich obłudę i fałsz.
W UE jesteśmy i będziemy nawet wtedy jak PiS będzie miał 80% poparcia a z Moskwą chcąc być bogatym krajem też będziemy prowadzili gospodarczą współpracę i to prędzej niż później. Tak więc miarkuj Jurek miarkuj.
podpis
podpis 09.08.2018, 22:15
Późno bo późno ale poznano się na ubeku prowokatorze.
Gołota
Gołota 08.08.2018, 16:57
Piotr Tomasz z tą opaską PW rżnie bohatera Powstania niczym Mike Tyson
@
@ 08.08.2018, 12:07
Jak można publikować takie brednie?!!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 10.08.2018, 15:26
Rozumiem, że wpis odnosi się do felietonów Pana Mariusza:) Pozdrawiam Redaktora
Niewierny
Niewierny 08.08.2018, 08:27
Myślę że problem jest dużo bardziej skomplikowany niż pan Piotr pisze. Niestety ale nauczanie Kościoła i sami księża nie nadążają za zmianą czasów. Już nikt nie całuje księży po rękach, ani nie jest bezkrytyczny wobec nich. A oni nadal tkwią w świecie sprzed kilkuset lat. Ludzie się dla nich średnio liczą. Liczą się koperty.Widać to też w naszych kościołach. Pokaże to film Smarzowskiego Kler który niedługo zobaczymy. Przeciwnicy kościoła nie mają natomiast nic do zaproponowania poza nihilizmem. Dlatego też uważam że wejdzie islam i wszystkich weźmie za mordę i zaprowadzi tzw. porządek. Pytaniem jest tylko - Kiedy?
Obywatel
Obywatel 08.08.2018, 07:26
Uwaga - zabrakło dopisku:
Tekst sponsorowany przez wszechwiedzący PiS i o. T.R.
Na podstawie medialnej kl(o)aki z narodowej
Bolek katolek
Bolek katolek 08.08.2018, 06:54
No myslalem ze gorszego g***a niz ostatni ,, felieton" tego pana nieprzeczytam ale sie udało. Człowiek który mówi że jestesmy wzorem demokracji a dam narzuca i dyktuje mi co jest dla mnie dobra w mniemaniu tego pana. A wzorce np. Ks. Popiełuszki ktore pan przytacza sa godne nasladowania ale nie dlatego ze jak pan wymienił dziwbym trafem tylko osoby z kościoła bo inni to polske sprzedali napewno tylko dlatego ze wiedzieli jak sie zachowac. Dzisejszy Kościół jest nastawiony na zysk a ten z stanu wojennego na pomoc innym taka mala roznica.

Pozostałe