Wtorek, 26.03.2019

Podejrzany o włamania

  • 4.08.2018, 18:16
  • Janusz Justyna
Podejrzany o włamania
Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 35–letniego mieszkańca Jastrowia. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w włamaniem do hurtowni z asortymentem elektrycznym w Jastrowiu. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 7 tysięcy złotych. Wczoraj zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu uzyskali informację, że w lipcu br. kilkukrotnie dokonano kradzieży z włamaniem do hurtowni elektrycznej w Jastrowiu. Sposób działania sprawcy za każdym razem był identyczny. Poprzez wyważenie skrzydła okiennego dostawał się on do wnętrza sklepu. Łupem amatora cudzego mienia padały głównie produkty elektrotechniczne, przedłużacze, walizki z wiertlami, opaski kablowe, akumulator do skutera, różnego rodzaju produkty oświetleniowe, lampy malarskie, przenośne, LED, KERG, konektory, oraz odzież ochronna. Straty jakie spowodował sięgnęły blisko 7.000 złotych. W związku z tym policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.

Działania podjęte przez jastrowskich kryminalnych wspólnie z pokrzywdzonym doprowadziły do zatrzymania 35- letniego włamywacza w dniu 01 sierpnia br. Mężczyzna "wpadł" na gorącym uczynku dokonania kolejnego włamania do hurtowni elektrycznej.

Po zatrzymaniu mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Na miejsce zdarzenia przybyła ekipa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, aby wykonać oględziny miejsca oraz wszystkie niezbędne czynności przy tego typu zdarzeniu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli cześć skradzionego mienia. Ustalono osoby, którym 35- latek sprzedał cześć skradzionych przedmiotów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec 35- latka, który wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

IW KPP Złotów

Janusz Justyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe