Czwartek, 21.02.2019

Zagospodarowanie plaży miejskiej przy ul. Jeziornej

  • 31.07.2018, 12:35
  • Janusz Justyna
Zagospodarowanie plaży miejskiej przy ul. Jeziornej
Temat z konferencji prasowej burmistrza Złotowa, Adama Pulita:

 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

W maju br. została zawarta umowa z firmą „Usługi projektowe inż. Grażyna Chmielewska” ze Szczecina na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania plaży miejskiej przy ul. Jeziornej w Złotowie za cenę 11.070,00 zł brutto. Opracowany program został poddany w czerwcu br.  konsultacjom społecznym i mieszkańcy Złotowa mogli zgłosić do niego swoje uwagi. Łącznie wpłynęło 22 uwag, w tym również uwagi od organizacji pozarządowej. 
Zagospodarowanie plaży obejmuje m.in. rozbiórkę części istniejących pomostów i budowę nowych wraz z pomostami dla łodzi i żaglówek, rozbudowę placu zabaw, budowę kompleksu zjeżdżalni m.in. 98 metrowej „anakondy” oraz 23 metrowej „cebuli” zakończonych basenem, poszerzenie istniejącej plaży, budowę hangaru wraz ze slipem, wykonanie boiska do piłki plażowej oraz boiska wielofunkcyjnego wraz z widownią, ustawienie wieży dla ratowników i pływającego pomostu, budowę budynku dla gastronomii i 3 miejsc przeznaczonych do grillowania, wykonanie punktu wody pitnej, miejsca postojowego dla rowerów, wykonanie punktu letniego lodowiska o powierzchni 135 m². Zaplanowano również wykonanie zejścia do plaży dla osób niepełnosprawnych.

Koszt zagospodarowania plaży został oszacowany na kwotę ok. 4,9 mln zł – stąd jest to zadanie wieloetapowe przewidziane do realizacji na okres kilku lat. Termin rozpoczęcia prac jest uzależniony m.in. od budowy szlaku turystycznego nad Jeziorem Zaleskim oraz od terminów naborów wniosków o środki zewnętrzne, o które miasto zamierza aplikować w związku z realizacją tego zadania. 

(red)
 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M.
M. 2.08.2018, 08:45
Nie rozumiem, po drugiej stronie jest już punkt gastronomiczny, jest wiata grillowa i budowany slip dogadać się można z właścicielem i razem ułożyć sensowny plan zagospodarowania terenu. kto będzie chciał otwierać punkt gastronomiczny działający tylko sezonowo - szczególnie że lato u nas tylko w tym roku wyjątkowo ciepłe. Pan Janusz Justyna wstawia stare zdjęcia plaży Zacisza wszyscy się zachwycają więc dlaczego nie po tej stronie właśnie nie urozmaicić tej plaży?
Z dala od budynków mieszkalnych. Mieszkam na ulicy Jeziornej teraz jest gwar i grupki młodzieży które słuchają na parkingu czy na plaży głośnej muzyki do późnych godzin nocnych, urządzają sobie wyścigi autami po uliczkach przy Jeziornej a kontroli nad nimi żadnej. Kto będzie tego pilnował poza sezonem?? Na Zaciszu ciągle ktoś jest miałby to na oku i mógłby zareagować w odpowiednim momencie. Moim zdaniem pomysł super ale nie po tej stronie jeziora.
Jeziornato niewypał
Jeziornato niewypał 2.08.2018, 15:28
Popieram M.
Jak coś robić to z głową. Przecież pomosty na Jeziornej za darmo zrobili żołnierze. Miała to być zastępcza plaża na czas rekonstrukcji pomostów i bazy wypoczynkowej na Zaciszu.
Jak wiadomo z przyczyn politycznych zaniechano tego a w nowej ,, demokracji ,, teren miejski nie wiedzieć dlaczego sprzedano.
Teraz bojąc się podjęcia konkretnych decyzji wciska się kit rozbudowy prowizorki.
Tylko plaża na Zaciszu ma sens tym bardziej że jest łatwy i szeroki dojazd a i miejsc parkingowych masa.
Jak przywracać świetność Złotowa to zgodnie z tradycjami, które były dobre .
res
res 1.08.2018, 22:28
Ratownicy powinni sprzątać swoje miejsce pracy. Panienki przed pracą i po pracy winny zobaczyć te sterty śmieci.
Mars
Mars 1.08.2018, 11:59
Na plaże to się jedzie tam gdzie daleko jest do osiedli mieszkalnych gdzie jest trawa, piasek i drzewa dajęce cień tym którzy są z wnukami. Jakoś w Złotowie wszystko jest skupiane w razem co powoduje sztuczny tłok i nieporozumienia.
Tyle mamy wody i jej brzegów, a plaże najchętniej usytuowano by w centrum miasta.
Nie wiem co jest tego przyczyną że Złotów od dziesięcioleci się nie powiększa obszarowo tylko skupia w starych granicach miasta. Ciasna do bólu zabudowa, wciskane nowe domy deweloperskie powodują że ludzie przed domami nie mają chodników tylko ulice. Poza tym zaglądają sobie do okien, niejednokrotnie do sąsiada w budynku naprzeciw mają 3 m. To obłęd czy o to chodzi i na tej plaży aby po powiększeniu i poszerzeniu mieszkańcy Jeziornej obserwowali plażowiczów.
Pomysł z plażą wzbogaconą o te atrakcje bardzo dobry ale czy tam.
Jeziorna
Jeziorna 2.08.2018, 16:23
Mars bardzo merytoryczny wpis.
x
x 2.08.2018, 11:50
Nie interesuje nas Twoje zdanie.
Y
Y 2.08.2018, 16:20
Kto to jest nas.
plażowicz
plażowicz 1.08.2018, 11:02
Ratownik z tej plaży zachowuje się jakby była to jego plaża i ma swoje zasady.Zabrał dzieciakom piłkę jak grali w wodzie.Chociaż nie ma zakazu gry.Kazał wyłączyć dziewczynie muzykę z telefonie bo mu przeszkadzała.Choć muzyka była ledwie słyszalna.A sam często zamiast obserwować kąpiących się to przegląda telefon.
Siwydym
Siwydym 31.07.2018, 22:19
Trzeba w pierwszej kolejności zwolnić jednego z ratowników bo to co sobą prezentuje to zenada. Zniechęca ludzi do przychodzenia na plażę
kto?
kto? 2.08.2018, 11:51
który?
Gość
Gość 31.07.2018, 22:08
Wreszcie coś zaczyna się dziać w naszej mieścinie.W Margoninie tez maja i jest bombowo.Dzieci maja super frajde..
Leszek
Leszek 31.07.2018, 19:24
A dla czego nie przywrócić świetności plaży na zaciszu? Lepsze dojście, bliżej centrum. A tak będzie jak z wypożyczalnią rowerów przy zagrodzie.Zamysł dobry wykonanie jak zwykle. Jeśli chodzi o właściciela ośrodka zawsze można spróbować negocjować,bo to uatrakcyjniłoby jego biznes
A może jednak Zacisze
A może jednak Zacisze 31.07.2018, 14:31
Skąd na to fundusze.
Poza tym pszerzenie plaży przy Jeziornej znacznie utrudni głęboki brzeg. Co innego po przeciwnej stronie, piaszczysty i łagodny spadek brzegu oraz długi i szeroki pas plażowy praktycznie kilkukilometrowy. Może by zostawić Jeziorną a zainwestować w nową plażę za tzw. Zatapialnią beczek z ogórkami.

Pozostałe