Wtorek, 26.03.2019

Przejęcie terenów dworca kolejowego w Złotowie

  • 30.07.2018, 21:03 (aktualizacja 30.07.2018 21:08)
  • Janusz Justyna
Przejęcie terenów dworca kolejowego w Złotowie Złotowski dworzec w przeszłości stanowił wizytówkę miasta, obecnie jest jego raczej antywizytówka
Temat z konferencji prasowej burmistrza Złotowa, Adama Pulita

 

Burmistrz Miasta Złotowa poinformował o podpisaniu w dniu 10 lipca br. z PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu protokołu uzgodnień w sprawie przejęcie nieruchomości gruntowych wraz z budynkami wchodzącymi w skład dworca kolejowego. Na jego podstawie Burmistrz Miasta wydał Zarządzenie Nr 153.2018 z dnia 10 lipca 2018 r. w sprawie nieodpłatnego nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Kolejowej w Złotowie wraz z zabudową (łącznie ok. 0,73 ha). Dokumenty te stanowią podstawę na uzyskanie przez PKP S.A. oddział Gospodarowania nieruchomościami w Poznaniu zgody na przekazanie nieruchomości od Centrali PKP w Warszawie oraz Ministerstwa Infrastruktury.

Zgoda będzie podstawą do podpisania aktu notarialnego. Miasto przejmie teren dworca kolejowego w użytkowanie wieczyste. Kwota opłaty za użytkowanie wieczyste, którą będzie ponosiło miasto zostanie ustalona po uzyskaniu zgody ministerstwa przed sporządzeniem aktu notarialnego. Prawo użytkowania wieczystego nie ograniczy możliwości inwestycyjnych miasta na tym terenie. Dworzec zachowa również funkcję związaną z transportem kolejowym m.in. przystanku kolejowego. W dalszym okresie miasto planuje rozpocząć procedurą komunalizacji tych terenów, tj. uzyskania prawa własności.

(jj)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe