Dzień z życia "pisowskiej dyktatury"

  • 12.07.2018, 22:46 (aktualizacja 13.07.2018, 09:17)
  • contact contact
Dzień z życia "pisowskiej dyktatury"
Po wzorcowej demokracji, która panowała za rządów PO-PSL (o czasach komuny i postkomuny z SLD nie wspominając) pozostały tylko zgliszcza.

Kiedyś szło się do urzędu, w poczekalni brało się do ręki "niezależne" od rządzących gazety, które korzystały ze swobody wypowiedzi i państwowych reklam. Czytało się w nich o złotej erze, którą zafundowali Polakom ówcześnie rządzący. To były czasy! Ludzie starsi chodzili do lekarza jedynie dla rozrywki (zabawa rozpoczynała się nocną kolejką w poczekalni), policjanci grali z protestującymi w paintball (dla lepszej zabawy broń mieli tylko policjanci, a kulki z farbą zastępowano gumowymi odpowiednikami), politycy rządzący udzielali korepetycji dziennikarzom (słynne zajęcia w środku nocy przy śmietniku), niezawisłe sądy orzekały kary więzienia za przerywanie wykładów komunistycznych bandytów, w restauracji "Sowa i Przyjaciele" można było zjeść "ośmiorniczki" z rządzącymi (i zrobić przy okazji interes życia lub "laskę" Amerykanom), długo można tak wymieniać. Panowała złota wolność! Teraz jest wielka smuta. W najlepsze bowiem rozwija się dyktatura firmowana przez Jarosława Kaczyńskiego.

 

Cenzura, godzina milicyjna/policyjna, wojsko na ulicach, tysiące aresztowanych, zakazy wyjazdu z kraju. Taka rzeczywistość panuje obecnie w III RP. Oczywiście reżim stara się uwiarygodnić, pokazać całemu światu, że w Polsce panuje normalność. W tym celu stosuje różne podstępy. Ostatni przykład to koncert zespołu "The Rolling Stones". Nieprzypadkowo "Kaczyści" umożliwili kilku desydentom dojazd na spotkanie z Jaggerem (USA)! Celowo nie przeszkadzali! Wspominam o tym, bo na koncercie był m.in. przywódca duchowy antykaczystowskiej partyzantki na powiat złotowski i Łobżenicę.Dla rozprowadzających znicze przed sądami, guru i bohater! Dla pozostałych zwykły leszcz, który w dodatku nie przewidział, że orędownicy obecnej dyktatury wykorzystają jego udział w koncercie dla swoich niecnych celów.

 

Przyznam, że jestem pod wrażeniem postawy tego człowieka. W internecie plują na niego od najgorszych. Przypominają przodków, którzy za krwawej komuny przysięgali "strzec bezpieczeństwa i porządku publicznego", którzy z dumą nosili legitymację serii E... On na to nie zważa. Konsekwentnie prowadzi walkę przeciw "kaczystowskiej dyktaturze". Oczywiście głównie w ramach drugiego obiegu, a więc za pośrednictwem punktu skupu surowców wtórnych, bo to właśnie do tej "konspiracyjnej meliny", cyklicznie każdego tygodnia, trafia "bibuła lokalna" z jego ambitnymi tekstami.

 

Ten "niezłomny bojownik o wolność i demokrację" ma pewną słabość. Boi się o innych obrońców "zagrożonych praw konstytucyjnych". Boi się m.in. o swojego dobrego kumpla, który zasad demokracji uczył się w Komitecie Miejskim PZPR w Złotowie oraz Komitecie Wojewódzkim PZPR w Pile. Boi się zupełnie niepotrzebnie. To bowiem prawdziwy "leśny" ("leśny ojciec"/"leśny dziadek" *proszę odpowiednie skreślić). Wystarczy wejść na jego profil FB. Na udostępnionych fotografiach zwierzyna leży pokotem. Interesujące, że ostatnio nawet portale internetowe leżą przed nim pokotem, ostrzelane groźbą zastosowania środków prawnych za publikację nieprzychylnych materiałów, rzecz jasna nieprzychylnych wobec "niezłomnego obrońcy wolności słowa". Nie ma z nim żartów, "Kaczyści" muszą się go bać!

 

Nie ma złudzeń, że "pisowska dyktatura" narusza "system demokratyczny", który przy "okrągłym stole", w oparach lepszych fajek i markowej wódki, budowali m.in. towarzysz Kiszczak i komunistyczna agentura. Widać również, że także w powiecie złotowskim mieszkają ludzie, którzy tego systemu gotowi są ofiarnie bronić i zań umierać. Oczywiście w tej walce nie są sami. Komisarze Unii Europejskiej (wzorem komisarzy z ZSRR) interweniują. Niewykluczone więc, że modły wznoszone przed budynkami sądów, które odbywają się w poświacie palących się zniczy, zostaną kiedyś wysłuchane.

 

Być może ich pośredni adresaci, komisarze UE, dojrzeją do radykalnych rozwiązań i zastosują np. ustawę o tzw. "bratniej pomocy". Kiedyś tak czynili sowieci na Węgrzech (1956) i Czechosłowacji (1968). Dlaczego nie mieliby tego zrobić marksiści z UE? Dawni marksiści z dawnego Bloku Wschodniego czekają wszak na pomoc, krwawią, są torturowani, umierają w lochach (złośliwi realiści napiszą, że chlając drogą "wódę" i łowiąc ryby na Lofotach).

 

Wypada zauważyć, że w XVIII w. nasi sąsiedzi byli bardziej skłonni do obrony demokracji w Polsce. Przypomnieć również, że w 1772 r. Krajna doświadczyła niebywałej łaski, która spłynęła ze strony przodków przyjaciół/ziomali z Gifhorn. Może historia się powtórzy?

 

Tymczasem warto zaszyć się gdzieś w pałacu budowanym na obszarze natura 2000 (dzięki opinii obrońcy Puszczy Białowieskiej powstaje taki przybytek). Ustawić na full płytę "The Rolling Stones". Najlepiej utwór "Gimme Shelter" (ponoć skutecznie płoszy ptaki). Włączyć internet. Przypomnieć sobie "demokratyczne rządy" PO-PSL. Inwigilacje, wielomiesięczne areszty bez wyroków, tajemnicze samobójstwa, umorzenia prokuratorsko/sądowe w głośnych sprawach, afery, wyłudzenia, ośmiorniczki itd. Gwarantuje, będą ciary!

 

Piotr Tomasz

Prawnik, Dziennikarz, Emigrant

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hejka
Hejka 12.01.2019, 10:29
Wk.wia mnie PiS, ale pod jego rządami jest wesoło!!! Co który, to lepszy niż ludki z kabaretu.
Do Hejka
Do Hejka 12.01.2019, 13:28
To się ciesz bo PiS rządzi też dla dupków którzy myślą że życie to kabaret.
zlepek komórek
zlepek komórek 12.01.2019, 11:31
Mnie ***a lewica wszelkiej maści i przebrani za liberałów platfusy i nowocześni.
Jest
Jest 09.12.2018, 18:45
Przez 30 lat rządziły wszystkie opcje polityczne prawe, lewe i centro i cholera tam jeszcze wie jak się nazwą. Żadna z nich nie dokonała poważnych reform w finansach publicznych. Czyli tak ważnych spraw które dotykają nas wszystkich. Dlaczego ?. Bowiem rząd dba o swoich żeby mieć swój elektorat wyborczy. Komuna w 1989 padła a system dokładania przez szary tłum na cwaniaków pozostał. Nie jest nam dane mieć kwotę wolną od podatku np. 30 - 40 tys.zł. Nie ma możliwości wyboru i zrezygnowania z płacenia składek Zusowskich. Dla wybrańców stworzono ograbiające przywileje pozostałych z nas. Mamy młodych mundurowych emerytów i pozostałą szarą masę która pracuje o 25 lat dłużej by dostać 1/5 tego co oni biorą o 25 lat szybciej i 4 a w niektórych przypadkach 10 krotne więcej. Rządzą nami najczęściej ludzie którzy przez całe swoje życie nie zarobili ani jednej złotówki tylko 10 tego "brali" pieniądze. Cwaniaki które nam to wszystko fundują woleli wprowadzić kasy fiskalne taksówkarzom jakby Ci robili kokosy a chodząc po lekarzach typu dentysta ginekolog itp w większości nie dostajesz żadnego paragonu. jest na to przyzwolenie bo te grupy się dogadały by ich nie ruszać tak jak zrobili to mundurowi, górnicy itp. Przykład niedawno strajku policjantów. lewe L4 i żadnych konsekwencji. Na maj szykują to samo nauczyciele. I gdzie tu logika. Kolejni to górnicy przez dziesięciolecia nierentowne kopalnie a 13 stki 14stki barbórki brali. Jak myślicie kto się na złożył nauczyciele mundurowi samorządowcy. Nie. Na ten cyrk składają się wszystkie prywatne firmy i ich pracownicy. Czy w Polsce jest sprawiedliwie dzielony Produkt Krajowy Brutto. Niestety nie. Trwa nadal system poprzedni nazwany po nowemu demokracją. Cwaniacy-korytkowi się poustawiali i doją jak się da i gdzie się da wyciągając swoje łapy po więcej....Dają ochłapy w postaci 500 plus i to jeszcze nie swoich pieniędzy......i co najgorsze niezależnie od partii są zapatrzeni w swoich wodzów bo wódz im leje mamone....
Baśka
Baśka 11.01.2019, 20:55
https://wiadomosci.onet.pl/kra…
A wszystko to dzięki PIS
A wszystko to dzięki PIS 11.01.2019, 22:55
Baśka ale ten nie z PiS to 40 letni fan PO PSL obecnie POKO czyli wasz człowiek.
Dobrze wiesz że ci z PiSowskiej dyktatury mieli przechodzić na emeryturę po ukończeniu 67roku życia. To teraz dzięki temu że pisowska dyktatura w demokratycznych wyborach objęła władzę to wszyscy Polacy nie z wojska, policji czy urzędu mogą przejść na emeryturę kobiety w wieku 60 a mężczyźni 65 lat.
Tak więc jak widzisz Baśka ten wasz Czterdziestolatek w tych sprawach już nic nie namiesza.
Zresztą Baśka mniej siedź w internecie a więcej czasu poświęć życiu i innym to może zauważysz że wśród PiSowskiej dyktatury są normalni ludzie-Polacy czyli my.
Adrian
Adrian 09.12.2018, 20:14
Takie życie dlatego młodzi pospier.....z tego kraju bo dla wszystkich nie starcza a nie starcza bo się utrzymuj rzeszę "CWANIAKÓW - KORYTKOWYCH" .......ten system dyma ludzi pracy a pasie tyłki "wybrańcom "
Ja.
Ja. 09.12.2018, 19:07
No tak i jak cokolwiek dają choćby 500+ to są tacy Polacy którzy ten gest wymawiają.
Kam
Kam 23.07.2018, 23:45
Pan jest prawnikiem ? Jeździłem na studia do Poznania i raz w Pile nawet mnie Pan zaczepił... Artykułu szczerze przyznam nie doczytałem. Wstydzę się za Pana - jako prawnik. Tyle.
Pluto
Pluto 22.07.2018, 18:04
Panie Piotrze z tym podpisem to Pan nie trafil.
Zaden z Pana prawnik,byle jaki dziennikarz ,a o emigracji to szkoda gadac no chyba ,że zarobkowej.
Z tego co Pan napisal wynika że wykorzystujesz matke, bo do czynszu ani na jedzonko nie dokladasz też nie ladnie, no ala co tam dopiepszyc ludziom ,ktorzy cos osiagneli *** sprawa.
Pozdrawiam z Cypru,jak mamusia odlozy z emeryturki to tez polecisz.
Plaza,sloneczko ,ciepla woda ,laseczki ,ale to nie dla Ciebie.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.07.2018, 19:35
Mam nadzieję, że plaźa, ciepła woda i słoneczko warte są "laseczek". Ps. Ma Pan rację, "laseczki" nie dla mnie. Wolę kobiety. Oczywiście jestem tolerancyjny. Miłej zabawy zatem
Flat
Flat 09.01.2019, 11:49
Zapatrzyłeś się w Glapę i jego dwie escort girls po 70 tysi sztuka? Kilo ośmiorniczek w sklepie po 20-0 zł, o czym my rozmawiamy?
Pluto
Pluto 22.07.2018, 20:36
Prosze Pana jak mozna byc prawnikiem nierozumiejac co sie do Piotra pisze.
Tylko emigracja,zarabiaj moze uda Ci sie kancelarie prawna otworzyc,wszak meble kosztuja.
Pozdrawiam cieplutko.
he,he
he,he 26.10.2018, 00:03
Z niego prawnik ,,prawa ogólnego' 'jak z Misiewicza i TW Wolfgangowej
Pietrowicz
Pietrowicz 21.07.2018, 19:25
Teraz będzie dobrze w sądzie, każda sprawa wygrana!
Ciemno wszędzie
Ciemno wszędzie 21.07.2018, 20:29
Widać że rozumiesz że nic nie rozumiesz.Pietrowicz.
Chcesz aby było tak jak było to i nadal będziesz Pietrowicz.
peowska Kita
peowska Kita 21.07.2018, 20:10
Masz rację Rykcyk
Mieszkanka Złotowa
Mieszkanka Złotowa 21.07.2018, 12:17
Ciekawe ironiczne podejście. Gratuluję Panie Piotrze!
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.07.2018, 19:36
Dziękuję. Pozdrawiam:)
Spójrzcie w lustro
Spójrzcie w lustro 21.07.2018, 10:23
Ujadacze przeciwni P Tomasz. W końcu odpowiedzcie, jaka jest różnica między Milicjantami, Sędziami, Klawiszami okresu PRL. Otóż żadna bo pierwszy łapał drugi osądzał a trzeci pilnował skazanego wroga Polski Ludowej
Rozliczenia tak ale wszystkich a nie wybranych, przecież każdy z nich podejmując pracę w tych resortach wiedział jakiego wyboru dokonał i z czym on jest związany.
Nie może być tak aby ten co łapał usprawiedliwiał się tym że władza mu kazała ten co osądzał tłumaczył że wynikało to z obowiązującego prawa a dotyczyło wrogów owczesnego państwa a ten co ich pilnował uważał że sumiennie wykonywał swoje obowiązki. To po tych trzech sortach widać jak niebezpieczmy i reżimowy był Komunizm w którego macki mógł dostać się każdy kto o wolności myślał inaczej.
A co myślicie że gdyby nie zmiana ustroju to ta cała trójca wsparta SB i TW nadal bardzo sumiennie nie wykonywała by swoje ,,obowiązki". Tak więc pomyślcie zanim czepicie się Pana PT który wam o tym co chcieli byście zapomnieć przypomina
Gr
Gr 22.07.2018, 07:05
Spójrzcie w lustro-jak ty zdania budujesz !
Pad
Pad 22.07.2018, 09:31
Gr. Czytaj ze zrozumieniem. To nie przedszkole.
przypominam
przypominam 20.07.2018, 20:26
Prezesem Izby Wojskowej SN od 90 r. przez prawie 30 LAT !!!!!!!! był gen. Janusz Godyń skazujący min. GÓRNIKÓW Z KOPALNI " WUJEK" NA WIELOLETNIE WIĘZIENIE !!!!!!!
Ciekawy
Ciekawy 20.07.2018, 23:21
Sedzia Kryże ulubieniec PIS - jego ojciec skazal na smierć rotmistrza Pileckiego ( bohatera) PIS a on sam poszedl w ślad ojca i skazywal opozycjonistów, czlonek PZPR do końca. Piotrowicz to przy nim pionek.Czemu nikt z PIS nie drze w tej sprawie mordy?
przypominam
przypominam 21.07.2018, 18:54
Sędzia Kryże nie skazywał w procesach politycznych w stanie wojennym jak sędzia Godyń, nie pełni też obecnie żadnej funkcji ani w PiSie, ani w rządzie. Kryże, choć nieobecny w życiu politycznym, wykorzystywany jest w charakterze pałki do okładania PiSu, gdy tylko wspomni się o prawdziwych oprawcach komunistycznych i złodziejach. http://telewizjarepublika.pl/k…
Resortowe komunistyczne dziecko Kryże, obecnie w Prokuraturze Generalnej…
Resortowe komunistyczne dziecko Kryże, obecnie w Prokuraturze Generalnej i Ziobry 23.07.2018, 13:18
Andrzej Wacław Kryże (ur. 29 marca 1948 w Warszawie) – polski prawnik, sędzia skazujący działaczy opozycji demokratycznej w czasach PRL, sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (w latach 2005–2007). Syn Romana Kryże.
. W Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej działał od lat 70. do rozwiązania. Sprawował funkcje w regionalnym aparacie partyjnym[1].
W 1979 skazał działacza Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela Adama Wojciechowskiego na karę więzienia za napaść i pobicie trzech funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. W marcu 1980 jako sędzia Sądu Rejonowego w Warszawie skazał na karę aresztu zasadniczego Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wykonane wyroki zostały skasowane przez Sąd Najwyższy.
"Sądzi Kryże będą krzyże"
"Sądzi Kryże będą krzyże" 23.07.2018, 13:28
Sędzia Roman Kryże, ojciec obecnego prokuratora Prokuratury Krajowej u Ziobry:Brał udział w orzekaniu wyroków skazujących, w tym również na karę śmierci, w sprawach przeciwko działaczom podziemia niepodległościowego, m.in. rotmistrza Witolda Pileckiego i majora Tadeusza Pleśniaka.Wiele z wyroków wydanych przez niego zostało uznanych po 1989 za mordy sądowe. Bezwzględność w wydawaniu wyroków śmierci w okresie stalinowskim przyczyniła się także do ukucia powiedzenia: „Sądzi Kryże – będą krzyże”, a także określenia „ukryżować”. Określenia tego używał m.in. znany adwokat i obrońca w procesach politycznych Władysław Siła-Nowicki.
księgowy
księgowy 19.07.2018, 11:37
Piotr Tomasz – kto go utrzymuje?
Według oświadczeń majątkowych ( BIP Powiat Złotowski) Piotr Tomasz w okresie od 2006 do 2010 nigdy nie wykonywał pracy etatowej. Utrzymywał się z diety radnego ( ok. 8.000 zł rocznie) oraz prac sezonowych w Norwegii, zarabiając tam w roku od 1 do 2 miesięcznego wynagrodzenia.
W 2009 r. otrzymał dietę 8.693 zł oraz zarobił przy pracy sezonowej w Norwegii 46.482 koron norweskich co w przeliczeniu na złotówki daje około 23.000 zł. W Norwegii podatek wynosi ok. 30 % . Koszty utrzymania są bardzo wysokie a stawka wynagrodzenia to 200 koron za godzinę. Przepracował zatem w Norwegii w granicach 250 godzin czyli kilka tygodni.
Na koniec roku radny zadeklarował, że zostały mu zasoby pieniężne: 12.000 zł ! oraz 30.000 NOK. Z tego wynika, że nie wydał żadnej złotówki na utrzymanie. Jeśli wymienił 16.482 NOK na złotówki to otrzymał za to 8.000 zł. 4.000 zł poszło na powiększenie zasobu gotówki ( róznica pomiędzy dietami a posiadana sumą 12.000 zł . Zatem utrzymał się przez rok za 4.000 zł czyli 330 zł miesięcznie. Ale ciekawe jest co jadł i pił w Norwegii w najdroższym kraju Europy i przecież ten zarobek jest opodatkowany.
W 2010 r. otrzymał dietę radnego ok. 6.000 zł oraz zarobił w Norwegii 50.000 koron . Podał w oświadczeniu, że na koniec ma zasoby: 35.000 zł !!!!!! oraz 45.000 NOK !!! To jest mistrzostwo świata. Znowu chyba nic nie jadł i nie pił a jeśli nie to ciekawe na czyim był utrzymaniu?
EMIGRANT – w latach w których sezonowo pracował w Norwegii Lecz Kaczyński był prezydentem i w tym okresie rządzi PIS z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Przed kim emigrował do prac sezonowych w Norwegii?
Jar
Jar 18.07.2018, 22:05
Czy zbieracze truskawek w Norwegii pochodzący z Afryki zwani niekiedy ciapatymi ( przez zwolenników PIS) są emigrantami czy tez ten tytuł dotyczy wyłącznie zbieraczy z polski jesli są dziennikarzami i prawnikami w jednej osobie?
cierkawy
cierkawy 18.07.2018, 20:21
Do P. Tomasza. Czy byłby pan w stanie podać jaki zawód prawniczy pan wykonuje albo wykonywał? Może poda pan przebieg swojej kariery prawniczej? Skoro podaje się pan za Prawnika
ciekawy
ciekawy 18.07.2018, 20:11
Do p. Tomasza. Co z pana za Emigrant? Czy przybył Pan do Polski z innego kraju czy też emigrantem się Pan zwie z powodu zbierania płodów rolnych w Norwegii? Trzeba mieć dużo megalomanii w sobie. Emigrant to osoba która opuszcza miejsce zamieszkania i osiedla się w innym kraju. Więc skąd pan przybył do Polski?
??
?? 17.07.2018, 19:34
Jakoś nabrał wody w usta Piotr Tomasz nie odpowiadając na pytanie pytka. Niby odważny taki ale w sprawie Piotrowicza i Fidurskiego nie zaryzykuje odpowiedzi. Zapytam dodatkowo: czy widzi różnicę między sędziami stanu wojennego a prokuratorem stanu wojennego, który kierował akt oskarżenia przeciwko opozycjoniście?
pytek
pytek 17.07.2018, 13:42
Pytanie do Piotra Tomasza. Jak ocenia Pan fakt, że twarzą PIS w Komisji Ustawodawczej jest członek PZPR do ostatnich jej dni, sprawujący wysokie funkcje w PZPR i prokurator stanu wojennego Stanisław Piotrowicz? Jak ocenia Pan fakt, że ju z po zabiciu przez SB księdza Popiełuszki lider PIS radny Fidurski wstąpił do komunistycznej Służby Więziennej, podporządkowanej generałom stanu wojennego? A jeśli pozytywnie do dlaczego atakuje Pan innych członków PZPR i nie dostrzega chichotu z tego, że wystarczy wstąpić do PIS aby zapomniana była przeszłość?
Podnieść się nie znaczy trwać.
Podnieść się nie znaczy trwać. 17.07.2018, 16:59
Złotowski PIS to nie tylko chichot to nierozwojowy bezideowy twór oparty na własnym Ja, łamiący wszelkie zasady wolności obywatelskiej. To z czym mamy do czynienia w Złotowie niczym nie odbiega od centralnej polityki nakazowo rozdzielczej sekretarzy Podstawowych Komórek Partyjnych.
W stu procentach popieram zapytanie czy dekomunizacja powinna zależeć od tego kto obecnie współpracuje lub jest obecny przy tzw korycie lub w PISie o zgrozo będącym głównym inicjatorem ostatecznego rozliczenia naszego państwa z Komunizmem.
Trudno to zrozumieć ale czy mamy już zawołać,, Komunisto Zwyciężyłeś "
Mirosław Jaskólski
Mirosław Jaskólski 16.07.2018, 07:52
P. Tomasz nawet radni PIS panu odmówili co to za wniosek był chyba bardzo kiepski. A jakim był pan radnym to życie pokazało.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 16.07.2018, 11:43
Wniosek oparty był m.in. na ustaleniach komisji rewizyjnej. Przewodniczył jej Tomasz Fidler. Czyżby i on słabo pracował? Radni PiS mnie nie poparli. Przypominam, że radny PiS (pan Bieluszko) poparł m.in. wybór pana Andrzeja Jasilka (SLD) na przewodniczącego RP. Logiczne zatem, że mojego wniosku nie podpisał. Nie wiem dlaczego nie zrobił tego radny Fidler i inni radni PO. Strach przed utratą koalicjanta?
Darek
Darek 16.07.2018, 08:40
Pan za to "błyszczy" jako zarządca dróg powiatowych :( Żałosne. A miał pan okazję milczeć, jak klasyk mawiał...
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 15.07.2018, 19:11
Dziękuję za komentarze. Oczywiście również te krytyczne. Szczególnie dziękuję panu Grzegorzowi Piękosiowi. Dziękuję za to, że nie boi się napisać kilku zdań i podpisać je własnym nazwiskiem. Oczywiście nie zgadzam się z Lemem. Internauci z reguły nie są "klasycznymi idiotami". To zazwyczaj wykształceni i majętni ludzie. Przypominam "Panią Hejterkę" (córkę znanego prominenta), która została ujawniona za sprawą radnego Wiesława F. Przypominam też, że sam przyłapałem na tzw. "hejcie" pewną redakcję, która "pisiorowała" mi w necie. Posiadam urzędowy dokument, który to potwierdza.

Oczywiście nie mam żalu do osób, które z różnych względów chcą pozostać anonimowe. Przypominam, że PiS rządzi zaledwie od 2 lat. Istnieje więc niebezpieczeństwo, że ponure czasy koalicji PO-SLD-PSL mogą powrócić. Wraz z nimi autorytarne rządy i różne formy naruszania demokracji (przykłady podałem w felietonie).

Na koniec pewne wspomnienie, które nawiązuje do odwagi (pośrednio do wpisu "Echo prawdy". W 2010 r. chciałem złożyć wniosek o odwołanie starosty Jaskólskiego. Powód był jeden: istotne naruszenia prawa w starostwie. Sporządziłem wniosek, podparłem się m.in. ustaleniami komisji rewizyjnej. Efekt? Efekt był żaden. Pozostałych 18 radnych (m.in. szef komisji rewizyjnej Tomasz Fidler (PO), radni PiS) odmówiło poparcia. Po latach zrozumiałem dlaczego. Dlatego kiepsko widzę prawicę w powiecie złotowskim. Pozdrawiam

ps. zadanie dla "truskawkowiczów". Wpiszcie sobie w google: Walka Jakuba z Aniołem, Jacek Kaczmarski. Wtedy może zrozumiecie!
Echo prawdy
Echo prawdy 14.07.2018, 23:50
Panie Piotrze, niech się Pan nie dziwi że tyle czarnego hejtu wylewa się na obnarzoną prawdę. Otóż jest to pokłosie dziedziczenia komunistycznych wzorców przetrwania w czerwonym bagnie. To że ma Pan mało wsparcia oznacza tylko jedno, w naszym grajdole nie istnieje prawica. Jej poprostu nie ma a ci co pod nią się podszywają to jednostki, które myślą tylko o sobie i pochodzą jak sądze z nawróconego przemianowanego w nazewnictwie aparatu porządkowego mającego na celu utrwalanie jedynej słusznej demokracji Marksistowsko Leninowskiej w jedynie wolnym kraju któremu wolność zapewniał ZSRR. To trwałe dziedzictwo w postkomunistycznych o dziwo wybieranych strukturach samorządowych nie tylko w Złotowie uniemożliwia powstanie prawdziwej prawicy nie naznaczonej piętnem minionej propagandy. Z tego też powodu Pana felietony długo nie znajdą uznania w większości a jedynie będą przypominały wołanie o wodę na pustyni.
Pluto
Pluto 15.07.2018, 19:11
Na tak durne komentarze to sie odpowiadac nie chce.Krutko to ujme-takie sranie w banie
Taka prawda
Taka prawda 15.07.2018, 10:55
Wzorce złotowskich liderów prawicy raczej odpychają niż przyciągają
Darek
Darek 14.07.2018, 05:57
Kolejny bardzo dobry tekst. Gratuluję :)
Po niektórych z komentarzy widać, że trafiony i boli :) Za mało jeszcze :)
Zniewagami "demokratów" nie należy się przejmować, bo to tylko pieski, które co najwyżej mogą "nogawkę obsikać".
Pozdrawiam serdecznie Autora :)
My Naród
My Naród 15.07.2018, 20:55
POmyje do szamba tam wasze miejsce jasne !!
Ohyda
Ohyda 14.07.2018, 01:56
Panie Piotrze, choćby pan pisał złotą zgłoską, osoba Piotrowicza wszystko niweluje na zero, albo i minus. NIE!!!!
Fela
Fela 13.07.2018, 18:13
Twarzą walki z przeszłością jest bolszewicki prokurator Piotrowicz krzyczący ,,Precz z Komuną!'' a kieruje wszystkim niejaki Jarosław Kaczyński, syn komunistycznego aparatczyka, kształcony w komunistycznych szkołach na komunistycznym programie, piszący prace doktorską po linii Marksizmu-Leninizmu, jego promotorem bolszewicki naukowiec, wdrażający obecnie IV RP, czyli bolszewizm.
To
To 13.07.2018, 21:53
Oszołom z Tarnówki wylazł z dziury.

Pozostałe