Niedziela, 17.02.2019

Nordic walking w Okonku

  • 12.07.2018, 20:09 (aktualizacja 12.07.2018 20:15)
  • Janusz Justyna
Nordic walking w Okonku
Już w sobotę, 14 lipca br. w Okonku nordicowi zapaleńcy będą rywalizować w zawodach z cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking.

Do zmagań może przystąpić każdy: zorganizowane drużyny, rodziny z dziećmi lub po prostu ci, którzy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Okonek. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. W całej Polsce trwa kolejna edycja Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku   inicjatywy promującej nordic walking. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

 

W najbliższą sobotę miłośnicy nordic walking spotkają się w Okonku, gdzie odbędą się kolejne zawody Pucharów Wielkopolski w tej dyscyplinie. Wszyscy chętni, którzy wezmą w nich udział i ukończą marsz, zbierają punkty do klasyfikacji generalnej Pucharów organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy: 5 km i 10 km. Dzieci do lat ośmiu mogą wystartować na specjalnym odcinku Mini Nordic Walking liczącym 400 m.

 

Okonek jest kolejnym miastem, w którym z inicjatywy Polskiej Federacji Nordic 

Walking oraz Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku odbędą się Puchary Regionalne Nordic Walking. Ten weekendowy Puchar to już druga szansa na start w województwie wielkopolskim, gdzie chętnych do udziału w rywalizacji nie brakuje. W Wągrowcu o zdobycie Pucharu walczyło ponad 200 uczestników. - Tych, którzy nie mogli być wtedy z nami serdecznie zapraszamy w sobotę do Okonka ‑ zachęca Mirosława Krzyścin koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

 

Do zawodów przystępować można grupowo bądź indywidualnie. Po rejestracji, uczestnicy zostają przypisani do odpowiedniej grupy wiekowej. W Pucharach Nordic Walking startują zarówno dzieci, jak i seniorzy ‑ najstarsza kategoria wiekowa to plus siedemdziesiąt lat. Do wzięcia udziału w rywalizacji zachęcane są również osoby z niepełnospawnością - Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku ma na celu propagowanie idei aktywności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwają sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking.

 

Miejsce zbiórki znajduje się na stadionie przy ul. Stockeldorf. Specjalnie przygotowana trasa będzie przebiegać w całości po powierzchni miękkiej, przez alejki parkowe i dukty leśne należące do Nadleśnictwa Okonek. Zawodnicy mogą się rejestrować w biurze od godziny 9.00 do 10.30. Po zapisach, uczestnicy wyposażeni w pakiety startowe przystępują do wspólnej rozgrzewki. Start pierwszego marszu zaplanowany jest na godzinę 11.00. Kolejny, na 5 km ruszy o godzinie 11.05. Zawody zakończy marsz dla najmłodszych, o godzinie 13.00. Po zmaganiach każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, aby zregenerować siły. Wszystkie osoby, które pokonają wybrane przez siebie dystanse, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają pamiątkowe medale. Natomiast na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

 

Trasa tegorocznych Pucharów Polski Nordic Walking przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy zawody. Natomiast Puchary Regionalne odbywają się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie i Szczecinie. Podczas finału Pucharu Polski zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych. Finał, jak co roku, odbędzie się w Hajnówce - miejscowości, w której dwukrotnie został pobity rekord frekwencji, kiedy to liczba uczestników oscylowała wokół 1 000 osób.

 

Nordic walking jest sportem dla każdego i może być alternatywą do biegania lub innych dyscyplin sportowych. Poprawia kondycję, wspomaga walkę z chorobami krążenia i np. cukrzycą. Angażuje niemal wszystkie mięśnie bez ryzyka przeciążenia jakichkolwiek części ciała, więc jest idealny również dla osób starszych bądź otyłych. Podczas marszu z kijami obciążenie stawów kolanowych jest znacznie mniejsze niż 

w przypadku zwykłego spaceru ‑ mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - O pozytywnych aspektach tego sportu można opowiadać bez końca. Jednak aby ich doświadczyć niezbędna jest prawidłowa technika, która pozwoli w pełni cieszyć się z zalet nordic walking. Dlatego warto zaczynać i trenować pod okiem doświadczonych trenerów ‑ podkreśla.

 

Każdy, kto chce rozpocząć naukę nordic walking lub uprawiać tę dyscyplinę w towarzystwie i pod okiem profesjonalisty, może dołączyć do zajęć w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. Cykl bezpłatnych treningów prowadzony jest w ponad 130 miejscowościach w całej Polsce pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Zajęcia odbywają się od początku maja, w każdy wtorek lub czwartek (w zależności od miejscowości) do końca listopada.

 

- W ramach tych spotkań wspólnymi siłami, wraz z najlepszymi instruktorami, staramy się uświadamiać Polaków, jak ważna jest rola aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia i profilaktyce wielu niebezpiecznych chorób ‑ mówi Mirosława Krzyścin.

 

Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli i pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje oraz lokalizacje i godziny zajęć znaleźć można na stronie Santander Consumer Banku lub na portalu Facebook.

 

Harmonogram zawodów Pucharu Wielkopolski Nordic Walking w Okonku:

  • 9.00 - 10.30 - biuro zawodów

  • 10.40 - wspólna rozgrzewka

  • 11.00 - start 10 km

  • 11.05 - start 5 km

  • 13.00 - Mini Nordic Walking (dzieci do 8 lat)

  • 13.15 - uroczyste podsumowanie zawodów

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.


 

W ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku odbywa się cykl bezpłatnych, ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Ta cenna inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorki lub w czwartki o godz. 17.00 lub 18.00, od maja do listopada, w ponad 100 miejscowościach w Polsce można się nauczyć prawidłowej techniki nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.


 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe.

Więcej informacji znajdą Państwo na:

akademia-zdrowia.com, facebook.com/santanderconsumerbanksa

pfnw.eu, facebook.com/pfnw.eu

 

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe