Niedziela, 17.02.2019

Nocny Orient Express już 26 lipca w Złotowie

  • 10.07.2018, 23:31 (aktualizacja 11.07.2018 00:02)
  • AC
Nocny Orient Express już 26 lipca w Złotowie Wojtek Kuśmirek
Organizatorzy złotowskiego rajdu na orientację Nocny Orient Express serdecznie zapraszają do udziału.

Już 26 lipca w godzinach wieczornych będziemy mogli śledzić niesamowitą zabawę wszystkich pasjonatów biegania na orientację oraz poszukiwania rozmieszczonych punktów. Na pomysł wydarzenia wpadł Wojtek Kuśmirek oraz Sławek Marczewski - którzy od lat pasjonują się orienteringiem. Każda z kolejnych edycji przyciąga coraz większe grono wielbicieli. Już niebawem bo za dwa tygodnie odbędzie się trzecia edycja Nocnego Orient Expressu. Jak zapewniają organizatorzy - każdy ze zgłoszonych osób otrzyma mapę według której będzie mógł nawigować punkty rozmieszczone po mieście oraz jego okolicach. Dystans pokonanej trasy to zawsze wielka niewiadoma, punkty również. Z poprzednich edycji dowiedzieliśmy się , iż nie przekraczała 10 km oraz 11 punktów kontrolnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - jednak aby wziąć udział należy zgłosić swoje dane w wydarzeniu na FB lub udać się do sklepu rowerowego "Rowery Smary" przy ul.Domańskiego w Złotowie aby wpisać na listę.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

" Co to jest orienteering ? Najprościej mówiąc to bieganie, spacerowanie, chodzenie z mapą i szukanie w terenie naniesionych na mapę punktów kontrolnych. Po znalezieniu „podbijamy” (dziurkujemy) kartę kontrolną i już … szukamy następnego punktu - mówi Wojtek Kuśmirek. Dnia 20 czerwca o godzinie 22:00 odbyła się II edycja imprezy „Nocny Orient Express”. Uczestnicy, tym razem po zmroku, mieli za zadanie odnaleźć 11 punktów kontrolnych położonych na terenach zielonych Złotowa. Limit czasu na odnalezienie wszystkich punktów to 1,5 godziny. Optymalna długość trasy jaką należało przemierzyć to około 8,5 km. Uczestnikom w dobrej zabawie nie przeszkadzały chmary komarów, ciemności ani pokrzywy i część z nich już zapowiedziała uczestnictwo w następnej edycji. W pierwszej edycji wystartowało 8 osób w drugiej z trasą zmierzyło się ich już 20."

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów do zapisu oraz udziału w wydarzeniu.

 

https://www.facebook.com/events/869878819876835/

AC

Załączone pliki do pobrania (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe