Niedziela, 17.02.2019

Włamywacze z Bożego Narodzenia - zatrzymani!

  • 9.07.2018, 12:32
  • Janusz Justyna
Włamywacze z Bożego Narodzenia - zatrzymani!
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwójce mieszkańców powiatu złotowskiego, którzy w grudniu ubiegłego roku włamali się do jednego z mieszkań na terenie Złotowa. 22-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna najpierw wymyślili plan przestępstwa, a później go zrealizowali. Kiedy mieli już pewność, że pokrzywdzony spędza Święta Bożego Narodzenia poza miejscem zamieszkania podzielili role i dopuścili się zaplanowanego wcześniej przestępstwa. Ten idealny wydawałoby się scenariusz zmienili policjanci, którzy doprowadzili do zatrzymania podejrzanych.

 

Do kradzieży z włamaniem na terenie Złotowa doszło w czasie Świąt Bożego Narodzenia ubiegłego roku. Pokrzywdzony powiadomił, że pod jego nieobecność w okresie świątecznym ktoś włamał się do mieszkania skąd skradł sprzęt RTV, przenośny komputer, golarkę elektryczną oraz damską biżuterii należącą do jego partnerki. Straty jakie poniósł mieszkaniec Złotowa oszacowano na prawie 2300 złotych. Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej złotowskiej jednostki rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, przesłuchiwali świadków docierając do nowych wątków w tej sprawie. Intensywne czynności operacyjne i analiza wszystkich zebranych w sprawie materiałów doprowadziła do zatrzymania dwójki mieszkańców powiatu złotowskiego 22-letniej kobiety i 27-letniego mężczyzny. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W dniu 3 lipca br. 22-latka trafiła do policyjnego aresztu dwa dniu później w ręce funkcjonariuszy trafił jej 5 lat starszy partner. Ostatecznie złodziejska para przyznała się do stawianych im zarzutów, grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy traktują sprawę jako rozwojową niewykluczone, że 27-latek odpowie za inne kradzieże, których dokonano na terenie Złotowa. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe