Poniedziałek, 18.02.2019

Komunikat kapieliskowy

  • 9.07.2018, 11:06 (aktualizacja 09.07.2018 11:07)
  • Janusz Justyna
Komunikat kapieliskowy
Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w piątek 7 lipca, wydał komunikat informujący o jakości wody w 67. kąpieliskach i 24. miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli w Wielkopolsce. Podstawą było przeprowadzenie badań wody. Te wypadły pomyślnie. We wszystkich akwenach wymienionych w komunikacie stwierdzono wodę przydatną do kąpieli.

 

W powiecie złotowskim otwarte są dwa kąpieliska – Kąpielisko Miejskie w Złotowie przy ul. Wioślarskiej (Jezioro Zaleskie) i Kąpielisko Miejskie w Złotowie przy ul. Jeziornej (również Jezioro Zaleskie). Ponadto na Złotowszczyźnie funkcjonują również 3 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli: w Podgajach, przy stanicy ZHP (Jezioro Grudna), w Jastrowiu przy ul. Jeziornej (Jezioro Leśne Duże) i w Okonku przy ul Lipowej (Jezioro Bąk).

Uwaga!

Jednocześnie Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że ze względu na możliwość występowania ujemnych skutków zdrowotnych, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz ewentualnie zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych.

Szczegółowe informacje o kąpieliskach (nie tylko o jakości wody) znaleźć można w serwisie kąpieliskowym funkcjonującym w postaci aplikacji na stronie: https://sk.gis.gov.pl/

Adrianna Sobotka

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wczasowicz
Wczasowicz 9.07.2018, 12:58
A Kujanki?

Pozostałe