Poniedziałek, 18.02.2019

Ławeczka od Landrata

  • 6.07.2018, 10:45 (aktualizacja 06.07.2018 11:10)
  • Janusz Justyna
Ławeczka od Landrata
Wizyta starosty niemieckiego powiatu Gifhorn w Złotowie, Andreasa Ebel, była niezwykle owocna. Przez dni ostatniego weekendu odbył dużo spotkań z władzami powiatu złotowskiego, brał udział w odsłonięciu tablicy na cmentarzu ewangelickim, uczestniczył w zlocie ziomków

Ważnym akcentem było także podpisanie umowy ze starostą Ryszardem Goławskim na kolejne lata współpracy pomiędzy powiatem Gifhorn i Złotów. Sympatycznym wydarzeniem było sobotnie spotkanie w siedzibie złotowskiego starostwa, gdzie przygotowano wystawę starych zdjęć ze Złotowa, w otwarciu której brał udział także Rolf-Peter Wachholz z Flatower Vereinigung, skupiającego byłych mieszkańców powiatu złotowskiego. W części oficjalnej z obu stron, polskiej i niemieckiej padło wiele słów o chęci współpracy, przede wszystkim na niwie wymiany młodzieżowej. Warto też pomyśleć o innych polach aktywności, przede wszystkim gospodarczej. Starosta z Gifhorn Andreas Ebel podarował swojemu polskiemu odpowiednikowi ławkę, która została wykonana z bardzo starego drewna dębowego. Na ławce wyryto napis w języku niemieckim upamiętniający 15-lecie partnerstwa powiatów Gifhorn i Złotów. Do wspólnego zdjęcia na podarunku zaproszono także Marion Lau, która w 2003 roku sygnowała umowę jako ówczesny starosta powiatu Gifhorn.

Po spotkaniu w starostwie goście z Niemiec udali się zwiedzać miasto, do muzeum, a także do Grodna Dwór.

(jj)

Janusz Justyna

Zdjęcia (31)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe