Poniedziałek, 18.02.2019

Policyjna akcja "NURD"

  • 5.07.2018, 09:45
  • Janusz Justyna
Policyjna akcja "NURD"
Policjanci złotowskiej drogówki każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Czasami w trakcie planowanych wcześniej działań ich uwaga skupia się na wybranej grupie użytkowników dróg. Tak było w trakcie wczorajszych działań pod kryptonimem "NURD", które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

 

3 lipca br. policjanci złotowskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "NURD" , które swoim zasięgiem objęły teren miasta Złotów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że każdego dnia jest uczestnikiem ruchu drogowego - wychodząc do pracy, sklepu, na spacer, czy jadąc na przejażdżkę rowerową. Pieszych i rowerzystów nazywa się niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, bo w przeciwieństwie do użytkowników aut nie chroni ich niemal nic poza własnym ciałem - nie mają pasów bezpieczeństwa, nie mają poduszek powietrznych. Dlatego zdarzenia z udziałem tej grupy są często tragiczne w skutkach. Te działania skierowane są przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa tych, których nie chroni nic poza własnym rozsądkiem. Nie obyło się niestety bez pouczeń i mandatów.

W trakcie pełnionej służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki odnotowali łącznie 19 wykroczeń z czego 15 zakończyło się nałożeniem grzywny na uczestników ruchu drogowego w drodze mandatu karnego, a wobec czterech osób funkcjonariusze zastosowali pouczenie. W dalszym ciągu najczęściej popełnianym wykroczeniem przez kierujących rowerami jest jazda wzdłuż przejścia dla pieszych, piesi natomiast zapominają o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię i pokonują ją w miejscach nie dozwolonych.

Pamiętajmy wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie dla wspólnego bezpieczeństwa!

KPP Złotów

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.pzl24.pl z siedzibą w Złotowie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe